Ulja i maziva!

Ako nekog interesuje cenovnik Modričinih ulja nek mi pošalje mail u privatno poruci da mu vratim...

Inače napisaću cenu ulja maxima super mg sae 15w-40 (koje je meni najinteresantnije), pakovanje od 60l izađe 322 dinara po litri + PDV - 18% rabata... Cenovnik je od preduzeća Pegiono d.o.o. koje je zastupnik modričinih ulja...
 
Pojam sae 90 je,po meni-godinama izgubio meru...nekada se ono jedva sipalo iz kanistera,a danas...zejtin.u menjacu od rusa ima neko(jos fabricko)ulje koje je toliko gusto da jedva istice,a pise po knjizi da je to 90...ovaj redol tipa je gustine sae 90,stim sto je daleko bistriji od njega,mada zavisi i od proizvodjaca...Stalker-zasto sta naveli"isuvise viskozno"?
 
Pojam sae 90 je,po meni-godinama izgubio meru...nekada se ono jedva sipalo iz kanistera,a danas...zejtin.u menjacu od rusa ima neko(jos fabricko)ulje koje je toliko gusto da jedva istice,a pise po knjizi da je to 90...ovaj redol tipa je gustine sae 90,stim sto je daleko bistriji od njega,mada zavisi i od proizvodjaca...Stalker-zasto sta naveli"isuvise viskozno"?

Otprilike (u apsolutnim vrednostima) je duplo viskoznije SAE 140 u odnosu na SAE 90.
To je kod motornih ulja kao SAE 30 i SAE 60 ili SAE 20 i SAE 50 (odnos).
SAE 90 je "90" bilo i ostalo. Problem je što su kod menjačkih ulja malo "razvučene" dozvoljene vrednosti (naročito kod SAE 140 zbog čega je i uvedeno SAE 110).
Mali problem može biti (i zbog toga vam se tako čini) što su sa 18-20mm2/s na 100 cel. ova ulja sada (obično) 15-17.
Monogradno SAE 140 je na 40 cel. viskoznosti koliko 5W-40 ima oko nula celzijusa. Ovo se menja i već na 20 cel. biva 2-3x viskoznije što je već preko 1000 mPas (tj. preko 1Pas).
Već na 5-10 cel. je kao 10W-40 na -20 cel. (nekih 3Pas) ili gustine meda (onog "gušćeg" na sobnoj temp.).
ITD.
Iako malo veća viskoznost može i bolje da štiti sklopove, prevelika je isto tako loša kao i ona ispod preporučenog.
Povećava se trenje, habanje ... itd.
Ako već "140-ica" probajte sa 85W-140 što se može koristiti i na minusu, ima umerenu viskoznost na "srednjim" temperaturama a na onim visokim štiti kao i monogradno 140.
Ova ulja na 40°C imaju viskoznost sličnu kao monogradna SAE 110 (nekih cca. 350mm2/s).
A tačka tečenja im je oko -20 cel.
Inače reduktorska ulja za industriju imaju nekih (cca.) 5 cel. višu (lošiju) tačku tečenja od onih za vozila a za sličnu radnu (ili na 40 cel.) viskoznost. Jednostavno se podrazumeva da reduktori rade u zatvorenom prostoru makar i ne grejanom gde je prosečna temp. makar toliko viša.
Dakle, do neke mere veća viskoznost pomaže ali posle počinje da odmaže (stvarajući veće otpore u sklopu).
Pozdrav!
 
Sto ga zakomplikova,covek jednostavno pita koje ulje da naspe u 577 a za ovaj savet mora da zna atomsku fiziku da bi razumeo.Jednostavno u 577(35 litara) i IMT traktore mora traktol 80 i nista drugo jer podmazuje menjac,konusni,i hidraulika ga koristi.Jednostavno bez komplikovanja.A koji proizvodjac e to je vec za diskusiju.
 
Sto ga zakomplikova,covek jednostavno pita koje ulje da naspe u 577 a za ovaj savet mora da zna atomsku fiziku da bi razumeo.Jednostavno u 577(35 litara) i IMT traktore mora traktol 80 i nista drugo jer podmazuje menjac,konusni,i hidraulika ga koristi.Jednostavno bez komplikovanja.A koji proizvodjac e to je vec za diskusiju.
E upravo me to i interesuje,od kog proizvođača? Mislio sam da neko ima neka pozitivna iskustva sa nekim određenim proizvođačem pa da podeli to iskustvo ovde sa nama.
 
U IMT samo u motor sipam markirano ulje dok u ostale sklopove trenutno sipam Dinara Oil koje kupujem u poljo apoteci a firma koja ga pakuje je u susednom selu.Na vama je izbor.
 
Dinara Oil je dobro za izbegavanje.Gde nabavljaju onako lose ulje a ambalaza "vrh brate".Sreca moja samo jedan litar sam kupio.Za njega ne treba hemijska analiza da se uveris da je lose.
 
moj drug iso na predavanja u nis radi posla sad radi na nisu poco pre 1 i po mes uglavnom na predavanju neki glavonja tamo im rekao da samo 4 fabrike prave bazu za ulje a ostalo ko kakve aditive mece tako da su jako slicna ulja kod nas nisotek ina modrica
znaci sta god sipao isti antrak
 
Marica neće biti da je tako.Jedna poznata autoprevoznička firma koristi isključivo njihova ulja.Cenovno nisu mnogo jeftiniji od konkurencije ali su mi dostupni svakoga dana što menja situaciju kada zatreba.
 
Dinara Oil je dobro za izbegavanje.Gde nabavljaju onako lose ulje a ambalaza "vrh brate".Sreca moja samo jedan litar sam kupio.Za njega ne treba hemijska analiza da se uveris da je lose.
Takođe sam imao loše iskustvo sa Dinara oil. Kupio na Lukoil pumpi kanticu od 4l namenjeno za lanac motorne testere i već od prvog rezervoara se osetilo da teže radi testera. Na lancu i maču se se pojavila neka skrama nalik farbi i smeta okretanju lanca umesto da ga podmazuje. Strugao sam mač nožem i lanac čeličnom četkom da bih to uklonio i nastavio rad. I sa drugim uljem.
 
Marica neće biti da je tako.Jedna poznata autoprevoznička firma koristi isključivo njihova ulja.Cenovno nisu mnogo jeftiniji od konkurencije ali su mi dostupni svakoga dana što menja situaciju kada zatreba.
ta autoprevoznicka firma verovatno ima neki dogovor sa njima.Danas je toliko velik izbor ulja i zato je svako ulje uvek i svagde dostupno pa sumnjam u tu "poznatu prevoznicku firmu"Ja u moje kamione i automobile sipam Q8 t860 10w40
 
moj drug iso na predavanja u nis radi posla sad radi na nisu poco pre 1 i po mes uglavnom na predavanju neki glavonja tamo im rekao da samo 4 fabrike prave bazu za ulje a ostalo ko kakve aditive mece tako da su jako slicna ulja kod nas nisotek ina modrica
znaci sta god sipao isti antrak


"Glavonja" je previše uprostio stvari. Nije daleko od istine ali taman da stvara mit(ove).
Nisu daleko po kvalitetu: nisotek, ina i modriča. Što jest' jest' (zavisno od serije i konketnog ulja može biti nešto razlike i ostenije ali u proseku je tvrdnja O.K.).
Glavna primedba je na tvrdnju: "samo 4 fabrike prave bazu za ulje".
E to već - NIJE!
Ima više DESETINA proizvođača baznih ulja. U okolini su tu: Modriča (veliki evropski proizvođač HC i sintetičkih (III bazne grupe) ulja), MOL ... Mogul u Češkoj a u Italiji su tu pre svega Petronas i Mobil (Chevron se povukao) ... itd. Čak i NiS ima (ozbiljne) planove da proizvodi preko 100 hiljada tona baznih ulja u NS rafineriji.
Tačno je da (na primer) postoji svega 5-6 tehnologija za proizvodnju HC i/ili sintetičkih baznih ulja (najpoznatije: Chevron-Lumnis, Mobil, Shell ... GTL (za sada samo Shell-ovo postrojenje) ...) a sa modifikacijama tek desetak (tehnološki sličnih).
Ispunjenje specifičnih odobrenja i standarda čini razliku među uljima malom. Ipak, nije isto ispuniti zahteve ili ih premašiti. Osim toga, iako standardi propisuju i ponašanje nakon određenog vremena rada oni nisu tako striktni kao za nova ulja, pa tu može biti (i osetnih) razlika.
Sve u svemu: kupiti ulje od renomiranog proizvođača i greške nema. Uvek može i bolje ili isplatljivije te stoga i uopšte diskusije o tome.

O Dinara uljima se ne bih izjašnjavao, ne znam previše o njima. Ne ulivaju poverenje (na osnovu svega) ali ne bih ništa negativno tvrdio (za sada). Inače, ono ulje za lance testera im stvarno nije dobro, tast koristi i u odnosu na Modriču, Nisotec ili FAM je zaista lošije ... teško bilo šta tvrdim bez analiza ali "vidi se", zaista.
Nije isključeno da za poznatog kupca prave i bolja ulja što je čest slučaj kod manjih firmi.
To bi značilo (ako je tako) da znaju i bolje ali im je takva ulja teško prodati na tržištu.
No već sam počeo sa "hipotezama" pa je vreme i da stanem.

Inače prošli put sam odužio jer smo već apsolvirali da u IMT ide 80W (Traktol) ili 10W-30 a nastavak je bio u vezi diferencijala, gde je rečeno SAE 90 ali nije bilo dovoljno (pa sam malo "davio").
Moglo je i u jednoj rečenici: ne valja SAE 140 zbog većih otpora u diferencijalu.
(možda je nekome i koristilo, nadam se)
 
Imam pitanje dali se isplati u pasterizator sipati neko termo ulje posto sad trenutno imam u njemu vodu kolko je to isplativo dalbi brze zagrejalo od vode ili je samo stvar u tome stose ulje sporije hladi od vode?gde se moze nabaviti to termo ulje
 
Verovatno NE. Pasterizator nije uređaj gde bi se "termo" ulje iskazalo.
Prednost ulja u odnosu na vodu je što može da postigne veću temperaturu, što vam ovde ne treba (više od 90°C).
Druga prednost je što je manje korozivno ali pasterizatori su obično od prohroma pa ni to "ne drži vodu" (u ovom slučaju ulje).
Treća prednost je nešto veći koeficijent prelaza toplote ali sve u svemu u ovom slučaju nije od značaja zbog sledećeg:
Ulje se nešto brže greje ali se i brže hladi od VODE. Voda i dalje ima najveći toplotni kapacitet (osim čistog anhidrisanog amonijaka što u praksi znači no. 1) na radost planete i svog života na njemu.
Ulja imaju 2 do 3 puta manji toplotni kapacitet tako da gubici samo mogu biti veći (brže se zagreje ali ne drži tako dobro) te se sa vodom može samo uštedeti energija (uz dobar termostat).
Inače ulja za prenos toplote (tako se zovu) su obično mineralna ulja parafinske osnove bez ili sa jako malo probranih aditiva.
Na primer Modričino Transterm 2000 (minimalno pakovanje 10lit.) ili FAM-ova Famtermol serija. Ta ulja su pogodna i do 300°C ili nešto više a definiše ih (šire gledano) ISO L-Q standard (i njegovi "podstandardi").
Naravno ima i skupljih sintetičkih ulja, a za primenu u industriji hrane (ili bilo čim u vezi sa hranom) bi morala da se koriste termo ulja sa NSF HT1 "Food Grade" standardom.
Inače kod "uljnih radijatora" se obično ne koriste termo ulja (neverovatno, zar ne?!) ili ona najnižeg kvaliteta (i cene) koja su samo za temperature do 200 (i nisu ni po pomenutom standardu) ili tako nešto a termostati obično max. dopuštaju 80-90.
Najbolj bi bilo (ionako nemaju više od 1-2 lit. ovi noviji i jeftiniji) da još imaju i nezapaljive fluide al' bato onda bi to koštalo ...
Kao i uvek koliko para toliko muzike (osim ako sam ne znaš da sviraš).
Pozdrav!
 
Dakle u diferencijal IMT-a iskljucivo sae 90 a niposto sae 140.Mada sam cuo da u rakovice sipaju iskljucivo sae 140 i da je to fabricka preporuka.
 
Nazad
Vrh