Ulja i maziva!

Hvala na odgovor neki hidrolicno sam teo da sipam ali ipak pre toga da pitam, da ne prvim neki greske
 
Jučerašnji posao;
img0001.jpg

 
laički rečeno,stanje ulja... dali treba da se menja ili može još da se koristi...
gde si nabavio tu spravicu ? to bi bilo lepo imati u garaži... čini mi se da je cena paprena, to sam video samo u GSP-u i još jednoj radionici...
 
Pošto radim neke dijagnostike i ovo mi je bilo u opisu posla dok nisam penzionisan, a sada samo povremeno.Spravicu sam kupio od distributera SKF-a i bila je paprena.
 
Ulja koja sipam u svoj traktor i automobil su domace proizvodnje FAM. Godinama sam koristio Modricu ali posle jednog problema sa Long Life 20w-60 prestao sam da koristim sve Modricine proizvode i presao na domace. Odgovorno tvrdim da su FAM-ova ulja bolja od mnogih stranih renomiranih marki koje se uvoze kod nas.
 
Poštujem Vaše znanje i poznavanje ulja.Ja to nikada nisam smeo da javno izjavim.
Cenu ne znam jer sam uredjaj uzeo pre dosta godina, a na uredjaju piše oznaka i proizvodjač.
 
Sasa P Daj nemoj pricati takve stvari,jesi ti vrsio analizu pa znas da su bolja sad nije valjala Modrica i sad je FAM najbolji ,a sta sa Valvoline,Comma,itd da nenabrajam,vazno je izgleda znati od koga kupiti ulje da neprodjes kako si prosao
 
Sasa P Daj nemoj pricati takve stvari,jesi ti vrsio analizu pa znas da su bolja sad nije valjala Modrica i sad je FAM najbolji ,a sta sa Valvoline,Comma,itd da nenabrajam,vazno je izgleda znati od koga kupiti ulje da neprodjes kako si prosao

Za 13 godina mog mehanicarskog rada zamenio sam desetine hiljada litara raznog ulja nikad nisam imao zamerki na FAM ulja. Dobro je strano ulje ako je u kantici ono sto pise na etiketi...
 
Zašto ste je sipali?Ako motor preterano troši ulje njemu je odzvonilo i nikakvo ulje niti modifikator(Ruski,Univerzalni,Resurs i slični)mu neće pomoći.
 
Mislio sam na dobre motore starije proizvodnje. Ne na dotrajale. Problem nije bio u potrosnji ulja nego su motori zveceli sa tom optimom kao da nema ulja u njima. Ne radi se samo o traktorima vec i o putnickim automobilima potpuno isti slucaj, Sad da li je zapala neka losa serija zaista neznam ali vise optimu ne sipam. Tada smo presli na FAM zadovoljavajuci je a i cena je pristupacna. Kao najbolja ulja pokazali su se Mobil,Likvi moli,Castrol samo retke su musterije koje sipaju skupocena ulja u starije masine,zato smo FAM bas dosta koristili i niko se nije zalio zato ga sipam u svoje masine vec 5 godina i nemam zamerki.
 
Nazad
Vrh