Ulja i maziva!

Pa ja sam pročitao i radio sam neke analize i provere raznih tipova ulja što u laboratoriji što na rerenu sa lubri senzorom i znam zašto sam to napisao, a iz onoga što ste Vi napisali vidim samo da idete teorijom rekla kazala i znajte da ću Vas uvek opominjati kada se na taj način trudite da nekom objasnite nešto.I zapamtite da o Vama mogu o svemu da razgovaram!
 
kako može da bude rekla kazala za nešto što je kroz praksu dokazano.kad to ulje sipaš u 820 i siliraš dva dana onda to ulje poslije tog posla izgleda kao nafta . i samo da da i vi zapamtite na taj način kojim vi pokušavate da razgovarate samnom nećete moći!!!
 
kako može da bude rekla kazala za nešto što je kroz praksu dokazano.kad to ulje sipaš u 820 i siliraš dva dana onda to ulje poslije tog posla izgleda kao nafta
Врло је вероватно да са мотором тог 820 нешто није у реду, уколико толико деградира ово уље. И то је оно што се може ''одока'' закључити. За све остало, постоје уређаји и инструменти, који довољно прецизно могу показати степен деградације. На основу тога се може и закључити у чему је грешка. Ако уље ''изгледа као нафта'', може бити неколико разлога и већина се односи на проблем са мотором.
Слажем се са panaostib-ом да се може користити у трактору ИМТ 577, наравно ако је оригинално.
 
aman prijatelju slažem se i ja da ga može koristiti ali je neuporedivo lošije od super 5 koje košta samo 2 eura više i koje i u tom kako vi kažete "motoru koji nije nešto u redu traje bez problema 200 sati šta god da radio.idite na stranicu ina maziva pa pogledajte .ina kaže da ulje super 3 traje 200sati a super 5 350 pa onda recite dal se isplati super 3
 
da ali je rekao tek pošto sam mu ja napisao moje mišljenje u prvom postu koji je danijella napisao nije pisalo da ga već ima već samo šta mislimo o tom ulju.

uvažene kolege ako možemo da završimo ovu raspravu pošto smo već u off a ja sam u najboljoj namjeri pokušao da pomognem danijelli pošto vidim da to nije moguće ja odustajem od svoje namjere pa ako ima (a ima)neki stručnjak neka mu on to objasni od mene je dovoljno.
 
Pitanje je bilo da li može da sipa u traktor i ja sam odgovorio da može ako je original.Malo se vratite unazad jer nije sramota čitati.To sam napisao pošto sam dosta tih ulja kontrolisao tokom eksploatacije traktora IMT i Belarus traktora i do 200 radnih sati su imali zadovoljavajući kavalitet.Važše mišljenje rekla kazala ne uvažavam i to sam Vam rekao jedino ako ste radili neku analizu pa da mi napišete koji su to nedostaci ovog uja u smislu padanja Taotalnog baznog broja, smanjenja deterdžentinih svojstava ....... . Ovako pisanje meni je komšija rekao i ja sam to probao to Vam ne priznajem pogotovo nečije mišljenje a da nije uradjena neka analiza.I ja sam rekao svoje mišljenje na osnovu ispitivanja, a ne po teoremi komšija mi rekao.
 
da ali nije rekao da ga ima i pošto sam mislio da želi da ga kupi preporučio sam mu super 5 koji je i po tvorničkim specifikacijama bolje ulje a i višestruko dokazano u praksi a zanemarivo skuplje . ako zbog ovoga mislite da sam pogrešio ja se izvinjavam gospodinu danijelli. i pošto nije sramota čitati pročitajte da je pitanje ;ljudi jel ovo ulje ičemu.

---------- Poruka napisana u 13:48 ---------- Prethodna poruka je at 13:21 ----------

ali pošto ...rator mora da bude u pravu ova rasprava je besmislena.
 
Poslednja izmena:
Ako neko pita da li je neko ulje čemu onda znači da ga interesuje to ulje i ja sam dao odgovor u vezi tog ulja.Da sam ja pitao da li je Stojadini dobar za te pare Vi bi odgovorili da je Feraji bolji uz malu doplatu.Gospodine ja sam dobro pročitao pre nego sam Vam odgovorio na pitanje, ali pošto Vi hoćet4 da isterujete pravdu, a za to je uvek potrebno dvoje ja sam tu uvek da Vam udovoljim i da budem taj drugi da Vas ubedim da još treba mnogo da učite i da koristite praksu i nauku, a ne samo praksu.
Ne mora ...rator da bude upravu, a Vi odlučite da li je rasprava besmislena.
 
pa to da moderator mora da bude u pravu nije naučno dokazano ali kroz praksu jeste i to više puta.

---------- Poruka napisana u 14:02 ---------- Prethodna poruka je at 14:00 ----------

i kad smo kod isterivanja pravde vaš odgovor danijelli je bio stručno objašnjen i dokazan pa je to razlog da danijella vjeruje više vama nego meni.
 
Rekla kazala teorija nigde u svetu ne funkcioniše pa neće ni ovde jedino ako vi budete pormovisani u moderatora, ali dok sam ja na tom mestu biće tako, a vi se bunite koliko hoćete.Vi dokažite stručno, a ne teorijom meni je komšija rekoa pa ću ga i ja rado prihvatiti, a dotle bih Vas zamolio da ne zamarate ni mene ni ostale članove sa vašim pričama rekla kazala.
 
u redu ali mi još uvjek čekamo vaše stručno izlaganje pa da i ja promjenim mišljenje i počnem koristiti to ulje da bez veze ne bacam pare na skuplje.zasad je i vaša tvrdnja rekla kazala.
 
Ja sam rekao da za taj traktor može da se koristi to ulje i da sam ga pratio kroz upotrebu sa lubri senzorom i nije mi komšija i kolega rekao da nije dobro.A vi sipajte ulje koje hoćete to od Vas zavisi i ja nisam rekao Vama koje ulje da sipate niti imam nameru da Vam govorim jer da bi Vama nešto proeporučio to ipak košta i ne može ovako da se kaže jer ste Vi ipak spacifičan slučaj i kod Vas se koriste specifična ulja.
 
ne specifična već provjereno dobra a vi mi još uvjek niste dali konkretno objašnjenje(kao ni danijelli)koliko je to ulje dobro. pa koliko košta da košta platiću.
 
Ja mislim da sam danijeli dao odgoveor da može slobodno da ga koristi u motoru traktora još na prvom postu a Vi pročitajte to, a Vama će biti jako skušo da Vam dam savet oko ulja ipak ćete morati da prinadjete nekog ko će Vam to uraditi jeftinije.
 
@ panonstib; @danijella je to primila k znanju i zahvaljuje ti se na tome a zahvaljujem se i @pankin, verujem da si imao loših iskustava sa tim uljem al evo obećavam da ću i ja izneti neko svoje mišljenje o ovom ulju posle nekoliko dana siliranja,nadam se da to nije baš toliko loše ulje.Izvinite ako sam uneo neku pometnju između vas nije mi bila namera.Ajd uzdravlje:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh