Ulja i maziva!

ko to zna koje je ulje dobro tj odlicno a koje lose... shell ,valvoline ... imaju izgradjena imena ali kod nas u srbiji ima svega i svasta jede se zlatiborski prsut sa mesom iz argentine(jedan od primera) a ulje kao i sve mozemo samo da se nadamo da su neka dobra tj da opravdaju ime koje nose ..i dal ih iko kvalitetno kontrolise ,mislim na uvoznike i na ulje,ja sam skeptik ipak je ovo srbija.pozdrav svim kolegama :ppozdrav:
 
ko to zna koje je ulje dobro tj odlicno a koje lose... shell ,valvoline ... imaju izgradjena imena ali kod nas u srbiji ima svega i svasta jede se zlatiborski prsut sa mesom iz argentine(jedan od primera) a ulje kao i sve mozemo samo da se nadamo da su neka dobra tj da opravdaju ime koje nose ..i dal ih iko kvalitetno kontrolise ,mislim na uvoznike i na ulje,ja sam skeptik ipak je ovo srbija.pozdrav svim kolegama :ppozdrav:
Sve si dobro rekao, mi smo slijepo crijevo Evrope (da ne kazem nesto drugo) i ovdje zaglavi sav svjetski otpad. Npr. uzimao sam neko ulje za skuter, Castrolovo i na njihovom zvanicnom sajtu tog ulja nema, tj vise ga ne proizvode a kod nas na svakoj pumpi, bolje snabdjevenoj, ima ali sa isteklim rokom. Tako i sva druga roba, vec se o tome na forumu raspravljalo, samo su u pitanju bili traktori za nase i Evropsko trziste.
Jos necega sam se sjetio. Naime Rumuni su poslije svoje revolucije kada su zbacili Causeckua, dobili od Njemacke razne pomoci (sve su kao fol besplatne, samo te kasnije kostaju ihaha) izmedju ostalog i nekakav sanitetski materijal , i kad je to otvoreno a ono na pakovanjima kukasti krst a datum od prije 2 sv. rata.Pisala o tome i nasa stampa, mozda se neki stariji clanovi sjecaju.
 
Kakva su Fam Krusevac ulja? Imaju dosta pristupacnu cenu.

FAM je oduvek bio solidan i renomiran proizvođač. Pristupačna cena nije znak da nemaju kvalitet.
Ovo su svakako jedna od isplatljivijih ulja. Slobodno koristite.
Tačno je da su imali malu krizu zbog loše privatizacije ali su trenutno pod rekonstrukcijom i "kapom države".
Imaju zaista dosta važećih odobrenja po čemu im nema ravna u odnosu na veličinu (Prista je po tome slična).
Nisotec je takođe solidan.
Velika imena su velika, ali osim originala, svakako su ulja za tržište (jugo) Istočne Evrope bar za nijansu slabija.

P.S.
Slažem se da je kontrola ulja (i goriva) na državnom nivou tek simbolična i ne pruža kupcima nikakvu sigurnost.
Ponekad uvoznici nenamerno uvoze loš kvalitet (jureći nisku cenu).
 
Da li se smije u servo pumpu (imt 577) usut SAE 30,cuo sam od jednog covjeka da na 577 zna stradat membrana pumpe te tad se ulje namjenjeno za servo(matik) zna pomjesat sa motornim uljem a to i nije bas dobro?Dakle usuo bih SAE 30 samo iz tog razloga,da li je opravdano?
 
Da li je optimalan pritisak ulja kod imt 577 kad je postigao radnu temp.na ler gasu 2,5 bara a sa punim gasom 4 bara,da li su to normalne vrednosti ili je to vec znak da motor malo popusta,koliki je pritisak ulja kod novog 577 na leru odnosno max.broju obrtaja da li neko zna? Koristim ulje modrica 15w-40
 
Sve dok ne pada ispod 1 ne treba nista dirati...npr kada na rakovici padne pritisak ulja na 2 pri leru,vreme ja da se menja ulje...i otprilike sat pokaze 150-200 rc...i 539 koji od 77'godine(prvi vlasnik) ima pritisak 1-1.5 i motor jos nije otvaran.
 
Ljudi jel ovo ulje ičemu,nisam dosad koristio INA ulja pa nemam nikakva iskustva sa njima,zapravo brinu me neki loši komentari pojedinih članova foruma.Sipao bih ga u IMT 577
2qmm5gw.jpg
[/IMG]
 
nije dobro ni ako je original to je ulje za traktore pred generalni remont a za tvoj 577 je super 5 ulje ,neznatna je razlika u cijeni a puno bolje ulje.a još bolja je solucija super turbo ali tu je već razlika u cijeni s tim da se to ulje sipa pri najtežim uslovima rada a da ga motor ne razbije do samog mjenjanja na 250 sati.
reci mi danijella koliko to ulje košta kod vas.
 
pa kad je motor gotov i troši litar na hektar oranja.a inače to ulje ti je kod nas 20 evra okruglo a ti nisi daleko od granice
 
Goapodine @pankin da li ste vi radili analizu tog ulja pa znate da se koristi samo za motore pred generalnu ili ovako znate?
 
Aha znači dovoljno je jeftino da može i da se prosipa.Ma nebih ga ja ni kupio nego sam preklopio neku INA grafitnu mast i ovo ulje za neki dug a bilo je i u ponudi INA SAE 30 a ja reko daj ovo pa kako bude.Ma sipaću ga u stari 577 a taj traktor mi neradi baš puno teških poslova,sad će silirati kukuruz a inače samo seje,baca veštak i tako to.
 
pa gospodine panonstib to ulje nije juče izašlo iz proizvodnje pa da se ne zna kako se pokazalo to ulje je na tržištu otkad ja znam za sebe i isprobano je već milion puta. ja ga koristim samo za hidraulik na 820

---------- Poruka napisana u 21:23 ---------- Prethodna poruka je at 21:20 ----------

ukratko govorim iz vlastitog iskustva i iskustva mojih prijatelje a hoćete li mi vjerovati ili ne prepuštam vam na volju
 
To su lična iskustva, ali ja sam Vas pitao da li ste Vi radili analizu i kada nije dobro što ga sipate u hidraulik traktora.Lična mišljenja su ipak subjektivna i nisu za širi auditorijum bez stručnih analiza jer motor za koji je pitano ovo ulje može da koristi.
 
gospodine panonstib prvo pročitajte šta je čovek pitao pa onda možemo da razgovaramo.pitanje je bilo da li je ovo ulje ičemu a ne da li ovo ulje može da se sipa u 577 . znate da opominjete druge a kad ste vi u pitanju možete da se ubacujete bez veze kad god želite
 
Nazad
Vrh