Ulja i maziva!

Meni su serviseri rekli da sipam ili utto ili stou, koje nađem.. E sad koliko to je merodavno što su oni rekli...
 
Utto ulje ima svetliju boju od Stou ulja, to sam video kada sam dosipao a kupio sam po kantu od oba jer nije bilo drugačije a meni trebalo.
 
Pavle zar nije bolji izbor neko UTTO ulje za taj traktor?
Bojčetiću to hoćeš da sipaš u Armu?
Ne znam, za ulja sam laik. Nasuto je letos Pemco Hydro HV Iso 68, nisam istraživao niti se mešao u odluku koje ulje će biti nasuto :) Znaš već kako to u Sremu ide :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vazno je izgleda najvise viskozitet zbog klipova, pumpe. Kako drugacije objasniti da je cova vozio traktor sa motornim uljem u menjacu bez posledica. On je u radnji trazio 10w40 oni mu dali Commu i gotovo. :LOL:
 
Pričao je onaj One Lonely Farmer tokom remonta menjača na JD 6800 da je isti opaučio samo zbog sipanja ne odgovarajućeg ulja.Dati 100 evra više za ulje nije ništa koliko može da ti napravi problem da se češeš gde te ne svrbi.
 
A da pogledate cene onog ulja za case grupaciju. Po meni bilo je ok cena kada sam menjao. U pitanju je firma koja uvozi iveco delove slodes trade?
 
Au, dugujem vam izvinjenje! U kineza ide STOU u menjač, hidrauliku, dif i kočnice. A u motor ide SHPD ulje. Prezupčio sam.... Izvinjavam se, mlogo se izvinjavam!
 
Au, dugujem vam izvinjenje! U kineza ide STOU u menjač, hidrauliku, dif i kočnice. A u motor ide SHPD ulje. Prezupčio sam.... Izvinjavam se, mlogo se izvinjavam!
Ponavljam, meni su rekli da može i utto, ja i sipam utto.. Jer mi je to na dohvat ruke za nabaviti.. Prikolica mi jedna pravila problem, gubio sam ulje, do sad sam zduvao bar 30l u do sipanje za par godina...
 
Za menjac, hidrauliku, dif i mokre kocnice ide utto. Stou ide u sve to i u motor. Stou koristis kada neces da kupujes dva razlicita ulja. Po meni je bolje koristiti namensko ulje za menjac, hidrauliku i kocnice, dakle utto, i motorno ulje u motoru. Po nekoj logici bi trebalo i da je jeftinije utto, jer ne mora da ispunjava specifikaciju i za motorno ulje.
 
Ima li neko iskustvo sa Exol Stou 10w30 uljem ili uopste sa Exol brendom?
Мени је та марка уља нешто што се користи "за прву помоћ", да доспеш у случају ванредне ситуације. Некако ми је њихова ниска цена говорила која је то класа уља.
 
Stou koristis kada neces da kupujes dva razlicita ulja. Po meni je bolje koristiti namensko ulje za menjac, hidrauliku i kocnice, dakle utto, i motorno ulje u motoru. Po nekoj logici bi trebalo i da je jeftinije utto, jer ne mora da ispunjava specifikaciju i za motorno ulje.
A koristiš ga i kada su ti zupčaste pumpe hidraulike napolju, van menjača, na razvodu motora. Tačnije, u slučaju da semering pumpe propusti ulje, dobro bi bilo da propusti stou ulje a ne utto. Tako da u pravu si ti, ali šta ako....
 
Meni je pumpa hidraulike na razvodu motora. A znam za slucaj da je Arma 110 pomesala hidraulicno i motorno ulje.
 
Kod mene na Goldoni Star 3050 je uljna pumpa potpuno odvojena i pokreće je vratilo koje izlazi na prednjoj strani iz motora. Dakle nije moguće miješanje ulja, jer ako bi pumpa propustila iscurilo bi ispod motora. Tvornički je ipak propisano STOU ulje 10W-40. To STOU ulje se može koristiti i u motoru, ali onda izmjene nisu na 300 nego na 100 rh (tvornička preporuka proizvođača motora). Neisplativo.
 
Nazad
Vrh