Ulja i maziva!

Ma kakav dolazak sta meni treba za motor 10l pakovanje uzmem.Uzimam ovde u delmaxu.Krusevac je skup grad, ima dosta radnji ali su cene zabiberene.
 

Da li neko koristi slicnu mast? Koristio bih za podmazivanje kardana i lezajeva.​

Valvoline Multipurpose Complex Red 2 mast... Ako moze da se javi clan stalker za koje namene je najbolje koristiti ovu mast.​

 
Kolege jel ima neko iskustva sa ovim uljima?
Slika je losa, u pitanju Bardahl ulje.
e6eee92f838edf1e60a0a69c7619c6cd.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
IMT 533 pomalo troši ulje. Pritisak je relativno dobar, na 1400 do 1600 obrtaja je uvek u zelenom jedino kad naglo skinem gas padne skoro u crveno i posle se vrati na oko 2 bara. Trenutno je u njemu NIS 15W40, hteo bih da probam NISOTEC SUPER LONG SAE 20W-50 ali mi kažu da je posle tog ulja motor za generalu. Npr ako sad uspem 20W50 i vidim da nema bitnijih razlika da li mogu da se vratim na 15W40 jer generalnu neću da radim dok baš baš ne bude moralo.
 
Kolege jel ima neko iskustva sa ovim uljima?
"Бардал" уопште? Ја сам их чешће сретао у употреби на моторбециклима и тамо су, у најмању руку, стандардно добри, ако не и одлични. Озбиљна су компанија, па ако неко уље декларише тако и тако, испуњава стандарде те и те, онда је заиста то тако. Укратко - добар произвођач са добрим уљима.
 
"Бардал" уопште? Ја сам их чешће сретао у употреби на моторбециклима и тамо су, у најмању руку, стандардно добри, ако не и одлични. Озбиљна су компанија, па ако неко уље декларише тако и тако, испуњава стандарде те и те, онда је заиста то тако. Укратко - добар произвођач са добрим уљима.
Za upotrebu u moto i auto industriju znam, imam drugara koji samo njihova ulja koristi za automobile a radi dosta ozbiljne masine i znam da su svi prezadovoljni sa tim uljem.
Po recima njihovog komercijaliste (izgleda mi kao da zna sta prica) da recimo 15w40 i vise nego da zadovoljava sve sto treba da ove "poluproizvode".
Moram probati da vidim kako ce se ponasati, zanimljiva su mu jer sigurno znam da je original, nema mucke i prevare sigurno.
 
IMT 533 pomalo troši ulje. Pritisak je relativno dobar, na 1400 do 1600 obrtaja je uvek u zelenom jedino kad naglo skinem gas padne skoro u crveno i posle se vrati na oko 2 bara. Trenutno je u njemu NIS 15W40, hteo bih da probam NISOTEC SUPER LONG SAE 20W-50 ali mi kažu da je posle tog ulja motor za generalu. Npr ako sad uspem 20W50 i vidim da nema bitnijih razlika da li mogu da se vratim na 15W40 jer generalnu neću da radim dok baš baš ne bude moralo.
Имаш модричко уље 20W-50, па и 20W-60.

Ал' ја мислим да само уље није то због чега би ти мотор био за генералну, јер је уље к'о и свако друго уље, већ вероватно зато што ако не помогне ни то вискозније уље да се одржава некакав притисак уља у мотору, онда је он свакако зрео за генералку. Ако би мене питао, сипај уље 20W-50 и не мисли да ли би било боље да си сипао 15W-40. Или чак ако имаш доста посла лети, када упече звезда, 'ладно можеш да сипаш и 20W-60.
Po recima njihovog komercijaliste (izgleda mi kao da zna sta prica) da recimo 15w40 i vise nego da zadovoljava sve sto treba da ove "poluproizvode".
Ја сам стекао неки утисак да су уопштена америчка минерална уља некако другачија о европских минералних и да су више "хеви дјути" за моторе класичних конструкција.

А ниси поменуо цене за та "Бардал" уља за комерцијалу технику. У чијем су рангу цена?
 
  • Like
Reagovanja: nem
Da li neko koristi Total ulja, konkretno Rubia 7400 15W-40? Kakva su vam iskustva?

U rusu sam do sad koristio Bison ulje, a u Rakovici Nisotec ulja (Super Long 15W-40, Turbo Diezel 15W-40, Super Sae 30). Planirao sam da i u rusa sipam to Super Long Nisotecovo ulje, ali me već nekoliko ljudi ubeđuje da ne sipam Nisotec već nešto kvalitetnije, pogotovo u Rusa kad mu uradim generalnu. I predložili su mi ovo Totalovo ulje, ima ga u Mikronu u Sirigu pa mi nije daleko, a cena je otprilike koliko je bilo i Bison ulje.
 
Pre 160rh u yto 904. Za sad prezadovoljan. Pre njega koristio; modricu maxima, INA , bison, za sbe ovo navedeno 5 u glavu. Spremio jos jednu kantu.
 
Da li neko koristi Total ulja, konkretno Rubia 7400 15W-40? Kakva su vam iskustva?

U rusu sam do sad koristio Bison ulje, a u Rakovici Nisotec ulja (Super Long 15W-40, Turbo Diezel 15W-40, Super Sae 30). Planirao sam da i u rusa sipam to Super Long Nisotecovo ulje, ali me već nekoliko ljudi ubeđuje da ne sipam Nisotec već nešto kvalitetnije, pogotovo u Rusa kad mu uradim generalnu. I predložili su mi ovo Totalovo ulje, ima ga u Mikronu u Sirigu pa mi nije daleko, a cena je otprilike koliko je bilo i Bison ulje.
Ja koristim total ulja vec jedno 3-4 sezone sigurno i hidraulicna i motorna. Rubia tir 15w40 sipam i u kombaj i u ruse i prezadovoljan sam sa uljem. Inace koliko je u mikronu ulje?
 
Ulje je ono koje sam napisao Total Rubia 7400 15W-40, ja ga nisam koristio pa ne znam da li je za turbo, komšija ga koristi i u kombajnu i u traktoru a oba imaju turbo pa onda valda jeste za turbo.
 
Nazad
Vrh