Ugradnja hidro volana

Sad je oke.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Ako je ispravna svaka ti je dobra. Svaka daje preko 80 bara, a protok pumpe diktira njena jedinična zapremina(po jednom obrtaju) pomnožena sa brojem obrtaja.
Više trebaš gledati ugradne uslove pa prema tome birati.
Protok ćeš lako podesiti ako imaš ideju kako je ugraditi.
Meni se za te inovatorske opcije dopadaju one pumpe od japanskih vozila koje idu u nastavak alternatora.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Sad si me zainteresovao za te pumpe sto idu u nastavak alternatora. Ima li neka slika da vidim sta je to?
 
Uglavnom to bude vakum pumpa za kočnice na alternatoru pa ljudi pomešaju i pogrešno misle da je servo pumpa.
Ali ako kolega ima neki konkretan primer voleo bih i ja da vidim!?
 
Pa ta električna ti se svodi na ovu koja je nasađena na alternator, jer alternator mora podmiriti sa strujom taj motor koji je pokreće.
Što se tiče pouzdanosti, kompletna hidraulika na avionima je električna, upravljanje, stajni trapovi itd.
Neki viljuškari takođe imaju električne pumpe za servo/hidraulične volane. Mislim da imam negde jednu.
Ovi novi brushless DC motori su vrhunska stvar, tako reći bez mogućnosti kvara.
 
Tako je, samo uzmi u obzir da ovi alternatori imaju dvostruke ili trostruke remenice da bi se prenela potrebna snaga.
Ali je činjenica da je rešenje dosta kompaktnije i jednostavnije.
 
Mislim da vredi staviti originalnu pumpu na razvod motora, evo na 560 krilna petoletkina oko 8_9000h bez problema
Nekako volim što je uzubljena, ove na ksiš imaju mnoge mašine sli mi nekako jadno, zvam koliko je klinastii, a pogotovo pk remen pouzdan, ali mi jadno

Kolega uslikaj klip ispod propelera, kompresor, i cev od vode molim te!!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Krilna pumpa je mnogo tiša od zupčaste, i za volan je odlična.
Jedino, ako već stavljaš na razvod, bilo bi bolje da bude u tandemu sa zupčastom za spoljnu hidrauliku.
 
Za spoljnu ide unutra u mjenjač na većim
A na maćim IMT nemam potrebe

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Kod mene na jednom traktoru je uradjena krilna na kajise, dva kajisa.
Cim se malo popuste pocne uzasna skripa, jer remenica se zaustavi kad se namota volan do kraja, ne znam zasto se to desava... uglavnom nisam nesto zadovoljan resenjem.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
7cdb26454773ff3db52dfbc12718b7f7.jpg
c52dbc99581b0e17f5cd8127f9121b5b.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovu pumpu sam nabavio nesto jeftino, a dobra je. Sad vidim da je ZF. Ne znam da li je krilna, predpostavljam po fizickom izgledu da jeste.
Inace trebala je da ide na ovaj traktor umesto kompresora, i ovako nije u finkciji a i kad je ispravan, sporo duva.
Ali ne znam jos uvek sta cu raditi jer mi se ne svidja resenje na kajise!!
cc259228863dc3d309d98871c3f8404c.jpg
b73ccec6df4afc763892be1bf184d638.jpg
11ba5ffc0a32d82cb1ca25ad37d312ce.jpg


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
fa53b79552cbffabbac7b2d0253c47fb.jpg
 
Možda je dobro rešenje ta elektro pumpa zato što bi volan mogao da radi i kada motor nije u funkciji(prilikom kvarova kada se mora došlepati traktor kući).
 






Ideja, ko hoce preko kaisa,moze i preko zupcastog i onda nema prkolizavanja, ovo je od motora 1.5dci, mozda samo malo da je kraci. Za remenicu na radilici uzme se sa bos pumpe veca, a na pumpu se stavi sa radilice na motoru od kola, ili bilo koja mala koja ima taj korak kaisa. Danas sam mu sibnuo i mazalice :% ......


Jos kod mene (kada sam ubacivao m34 motor) hauba podignuta nekih 2.5cm, i izbacena malo napred, pravljeni nosaci napred da ne bi udarala u rezervoar, a i hladnjak je podignut da se gadja sa propelerom, a sada sam ga jos malo povisio da ne bi telo klipa udaralo u cev za vodu kod kompresora....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh