Ugradnja hidro volana

Produzena su ramena rukavca da se lakse mota, pa da se napravi mesta da spone ne udaraju o motor ..... danas ga suzavam da vidim kako stoji klip kada se to odradi, bilo bi full da se pored hidro i poveca ajsnlag :pecanje:....
 
Po tko zna koji put, jel ima itko ovdje knjižicu koja se davala uz svaki IMT traktor? Prolistajte ju malo čak i slike imate nacrtane. U tvornici prednji trap nije dobro naštiman ni na jednom IMT-u Pravilno bi bilo da se sredine tragova poklapaju a ne unutarnje rastojanje točkova. 539 puno bolje ore kad je prednji kraj naštiman pravilno tj, raširen za jednu rupu.

Tako i 558 treba biri naprijed za jednu rupu širi a 560-577 za dvije jer nazad je 560 širi 10cm u odnosu na 558 a prednji trap to ne prati. Čak su i traktore s prednjom vučom tako isporučivali, zašto, pojma nemam.

MONTOYA, pa bar sam tebi slao slike svih mojih traktora i ovo smo pisali bezbroj puta, tebi je smiješno što moj 565 naprijed izgleda širok još si mi napisao "da izgleda kao torpedo"
 
Po tko zna koji put, jel ima itko ovdje knjižicu koja se davala uz svaki IMT traktor? Prolistajte ju malo čak i slike imate nacrtane. U tvornici prednji trap nije dobro naštiman ni na jednom IMT-u Pravilno bi bilo da se sredine tragova poklapaju a ne unutarnje rastojanje točkova. 539 puno bolje ore kad je prednji kraj naštiman pravilno tj, raširen za jednu rupu.

Tako i 558 treba biri naprijed za jednu rupu širi a 560-577 za dvije jer nazad je 560 širi 10cm u odnosu na 558 a prednji trap to ne prati. Čak su i traktore s prednjom vučom tako isporučivali, zašto, pojma nemam.

MONTOYA, pa bar sam tebi slao slike svih mojih traktora i ovo smo pisali bezbroj puta, tebi je smiješno što moj 565 naprijed izgleda širok još si mi napisao "da izgleda kao torpedo"
Bobo i kod mene je brena rasirena i 577
ali me zanimalo kako se ponasa 539
malo pre sam procitao tvoj post u drugoj temi pa je stvar razjasnjena ;)
 
Naš 533 ima pozadi 12.4 r28 i baš iz razloga što kaže Bobo, da se prati sredina traga točkova je raširen. Nikad nije bilo problema u oranju ili bilo čemu.
Takođe je i 558 iz istog razloga raširen.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Kakve veze ima sirina prednjeg trapa sa oranjem osim sto ce prednji tocak biti 5 cm dalji od zida brazde,kako bi se po toj teoriji ponasali oni stari traktori sto imaju oba prednja tocka na sredini ili sano jedan tocak

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kakve veze ima sirina prednjeg trapa sa oranjem osim sto ce prednji tocak biti 5 cm dalji od zida brazde,kako bi se po toj teoriji ponasali oni stari traktori sto imaju oba prednja tocka na sredini ili sano jedan tocak

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока


Bolje nemoj ništa komentirati, vidi se koliko razumiješ materiju... stari američki traktori koji su imali dva točka u sredini jedan do drugog su vukli vučene plugove i tu je manje izražena kosa vuča pa su mogli "šarati" prednjim točkovima malo, ali za oranje specifično je potrebno da sredina traga prednjih točkova nišani u sredinu traga zadnjih točkova i AMEN. kod tanjuranja, pripreme i ostalih radnji, totalno nebitno... Gledaj BILO KOJI drugi traktor osim IMT-a svima je podešen prednji trap kako treba samo su "stručnjaci" u IMT-u sastavljali traktore mimo svojih uputa i prednji trap je na svakom mogućem modeli traktora sužen za jednu mjeru u odnosu na zadnji kraj...
 
Ako su prednji tockovi razmaknuti onda ako prilikom oranja idu i prednji i zadnji uz zid brazde traktor ima drugaciji ugao kretanja. Dodje malo ka neoranom.Tako sam ja shvatio.
 
Kad je sužen napred čini mi se da prednji tockovi udaraju u ivicu brazde... Pa mi se čini da zato uvek po malo prednji kraj vuče u orano. Sa suženim prednjim krajem nisam nikako uspevao da uštelujem da traktor ide sam pravo. Treba tek vrlo malo pridržavati volan. Sa 539 vrlo retko orem tako da nisam još probao da ga raširim
 
Bolje nemoj ništa komentirati, vidi se koliko razumiješ materiju... stari američki traktori koji su imali dva točka u sredini jedan do drugog su vukli vučene plugove i tu je manje izražena kosa vuča pa su mogli "šarati" prednjim točkovima malo, ali za oranje specifično je potrebno da sredina traga prednjih točkova nišani u sredinu traga zadnjih točkova i AMEN. kod tanjuranja, pripreme i ostalih radnji, totalno nebitno... Gledaj BILO KOJI drugi traktor osim IMT-a svima je podešen prednji trap kako treba samo su "stručnjaci" u IMT-u sastavljali traktore mimo svojih uputa i prednji trap je na svakom mogućem modeli traktora sužen za jednu mjeru u odnosu na zadnji kraj...
Posto vidim da si ti pametniji od svih strucnjaka iz IMT napisi tacno I konkretno zbog toga I toga a ne samo vrtis neku svoju pricu ko pokvarena ploca a bez ikakvog konkretnog obrazlozenja,Ako prednji tockovi nisu uzi od zadnjih onda to sirenje nema nikakvog smisla ni uticaja na oranje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kad je sužen napred čini mi se da prednji tockovi udaraju u ivicu brazde... Pa mi se čini da zato uvek po malo prednji kraj vuče u orano. Sa suženim prednjim krajem nisam nikako uspevao da uštelujem da traktor ide sam pravo. Treba tek vrlo malo pridržavati volan. Sa 539 vrlo retko orem tako da nisam još probao da ga raširim
To pije vodu samo ako je sirina izmedju prednjih tockova manja od zadnjih a ako su iste nema uticaja a to se tebi cini zato sto te stvarno zabacuje u orano pa drzis smotane tockove u levo a to isto radis i sa rasirenim trapom nego manje primecujes jer imas vise mesta od tocka do zida brazde pa tocak manje trpi

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ako su prednji tockovi razmaknuti onda ako prilikom oranja idu i prednji i zadnji uz zid brazde traktor ima drugaciji ugao kretanja. Dodje malo ka neoranom.Tako sam ja shvatio.
Kad je prednji trap suzen onda je ta situacija kako si ti opisao a kad se rasiri onda prednji ima mali razmak od zida brazde pa se manje oseti kad se tockovi drze malo namotani u levo jer traktor I'ma kosu vucu pa strucnjaci misle da je to doprinelo stelovanju pluga

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Po tko zna koji put, jel ima itko ovdje knjižicu koja se davala uz svaki IMT traktor? Prolistajte ju malo čak i slike imate nacrtane. U tvornici prednji trap nije dobro naštiman ni na jednom IMT-u Pravilno bi bilo da se sredine tragova poklapaju a ne unutarnje rastojanje točkova. 539 puno bolje ore kad je prednji kraj naštiman pravilno tj, raširen za jednu rupu.

Tako i 558 treba biri naprijed za jednu rupu širi a 560-577 za dvije jer nazad je 560 širi 10cm u odnosu na 558 a prednji trap to ne prati. Čak su i traktore s prednjom vučom tako isporučivali, zašto, pojma nemam.

MONTOYA, pa bar sam tebi slao slike svih mojih traktora i ovo smo pisali bezbroj puta, tebi je smiješno što moj 565 naprijed izgleda širok još si mi napisao "da izgleda kao torpedo"
Ne mora knjizica, ukucati 533 service manual i naci na 83. strani od 130 slike podesavanja tockova na 533/539. Jasno se vidi da je prednji skupljen do kraja a kako tad treba da stoje zadnj na slicii- onako postavljene zadnje felne NIKAD nisam video. Zadnje su da kazemo normalno na drugom stepenu podesavanja kod vecine 539 ali su prednje ostale na najuzem stepenu podesavanja, probao sam da prebacim slike ali mi ne uspeva. koga interesuje lako ce naci
 
Poslednja izmena:
Deo poruka obrisan, članovi mogu tu svoju prepisku nastaviti preko privatnih poruka, ovde ipak da se držimo teme.
 
Koju pumpu i do kog protoka uzeti? na koju je najlakse nabaciti kandzu za pogon? medjuplocu sam pravim.. orbitrol ce biti od 80cc, mislio sam manji al isam pustio duzi hod klipa, pa ce taman imati 3 okretaja volana skraja na kraj, i hteo bih da pumpa bude sa vecim protokom da se mota algano i na ler gasu....


Nesto ovako:

http://www.polilasshop.com/index.php?route=product/product&path=2_67_579&product_id=10011
http://www.polilasshop.com/index.php?route=product/product&path=2_67_579&product_id=10010

https://mtzbelarusdelovi.rs/index.php/hidraulika/pumpa-hidraulika-2-detail

I koju velicinu creva staviti na sve to....
 
Poslednja izmena:
Imam ja tih pumpi za volan nekoliko komada od fapa sa remenicom i od mana na direkno zupčenje na kompresor, pa ako ti šta treba javi se.
 
Ne znas koliki pritisak i protok ima ta od man-a?

Koliko sam nasao po netu, ako je to ta pumpa od mana, onda bi trebalo da ima 150bar i 20l/min .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh