Ugradnja hidro volana

Imam na Universalu 445 ugrađen ovakav sistem nekih 10 godina.Funkcioniše bez greške.
 
Ovakav sistem je netko iz okolice mog grada kupio i namontirao na 549. Vidio sam ove spone sto se sarafe na rukavce obadvije kod majstora na "doradi" jer su navodno, pre veliki kanali za kajle (pre siroki) pa se to jako brzo rasklimalo na tom traktoru. Majstor je pitao kako ostatak volana funkcionira, kaze covjek da je zadovoljan. Dogovorili smo kad vrijeme otopli otici to pogledati iz prve ruke kako radi jer i mjstora i mene zanima taj servo sistem.
 
Čuo sam da u Bijeljini ovaj komplet košta oko 400-500KM tj. 200-250 evra u zavisnosti od traktora, turska proizvodnja, ne znam nažalost gdje i ko to prodaje, moram se raspitati.
 
U jbt, Slovenci komplet prodaju za 500€ komplet za 539. Iskreno, za 200€ bih ga kupio odmah, samo radi pumpe, cilindra i crijeva. Ajde ako stogod cujes, puno bi pomogao ne samo meni nego vise clanova koji se za ovo zanimaju.
 
Kupio jedan u selu za storeta 402. u drvenoj kutiji sa svom mogucom pratecom opremom. Potrebno je samo ulje kupit i nasut. 500KM je platio u bijeljini. Nisam pito gdje
 
To je to, istu priču sam i ja čuo. Nisam siguran ali mislim da to najvjerovatnije prodaje firma Vuk Komerc na Agrotržnom centru u Bijeljini, znam da oni imaju baš veliku ponudu dijelova indijske i turske proizvodnje, poljoprivredne mašine iz Indije itd itd. Ne znam prodaju li to oni ali ta firma mi djeluje kao najvjerovatniji kandidat. Sad sam im poslao poruku sa upitom za te dijelove, čim odgovore javim.
 
Jel neko ugradjvao hidro volan na t40?Gde je okacio.Nebih napred zbog izlozenosti ufarima a pozadi je jako tesko naci mesto.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Radili su neki majstori sa foruma i kacili slike ali nazalost skoro svi majstori su napustili forum.Kacili su slike preko dodaj.rs ali to je sve nestalo.
 
danas sam bas pricao sa bratom da na 542 namestim takav hidrovolan..posto se on bavi mehanikom raspitao se i kaze ima 400e +kuciste volana koje je oko 120e posto stara sva imaju lufta pa da bi dobro radio mora novo
 
To je to, istu priču sam i ja čuo. Nisam siguran ali mislim da to najvjerovatnije prodaje firma Vuk Komerc na Agrotržnom centru u Bijeljini, znam da oni imaju baš veliku ponudu dijelova indijske i turske proizvodnje, poljoprivredne mašine iz Indije itd itd. Ne znam prodaju li to oni ali ta firma mi djeluje kao najvjerovatniji kandidat. Sad sam im poslao poruku sa upitom za te dijelove, čim odgovore javim.


Stigao
odgovor

Pozdrav i vama!
Imamo kompletne da!
Zavisi od modela traktora od 650-800 km
Mozete nas kontaktirati na br 055/240-222 u vezi detaljnijeg dogovora

Očekivano, digli su cijenu zbog prevelikog interesovanja...
 
Hidraulični volan na IMT533

Planiram i ja da ugradim hidraulicki volan u IMT 533.
Kupio sam orbitrol koji po mojoj procjeni ima 130 do 140 ccm.
Cilindar koji odgovara tom orbitrolu precnik cilindra 61mm, precnik klipnjače 31mm, hod 22-24cm, podesiću ga na oko 20cm koliko sam izmjerio na traktoru a i procitao sam ovdje u temi da je to mjera za 533/539.
Ova kobinacija bi trebala dati 4 kruga volana u jedu i 3 u drugu. Meni to izgleda sporo jer sam mjerio sad na mehaničkom imam 2 kruga volana za puno motanje od kraja do kraja. Al ovdje, iskusniji ljudi rekose da je 3 i 4 kruga sasvim u redu.

Pumpa je od golfa 3 rezervoar od nekog dzipa isuzu. Rezervar ima i filter.
Zna li neko ima li ova pumpa sigurnosni ventil? Ja sam na internetu uspio naći da je 72 bara.
Sastavio sam na stolu i probao. Sipao sam ATF MATIK Modriča.
Problem mi se pokazao sa rezervoarom za ulje. Izgleda da ulje ne uspjeva dovoljno brzo proći kroz filter, tako da kod brzih manipulacija lijevo desno počne uvlačiti mjehurće. kad pustim da se malo smiri ulje se u rezervaru opet popne skoro do vrha. Inače rezervar ima oko 0,4 do 0,5l. nisma mjerio.
Da li je ulje koje ide u novije automobile rjeđe od ovog ATF-a. Inače kad sam radio probu bilo je hladno 0 a mozda i ispod.
144048w.jpg
152lu1w.jpg
25ip0tt.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh