Ugradnja hidro volana

I bolje da ne znaš.Desio mi se takav slučaj gde je motor zakucao usled nedostatka ulja koje je pumpa isisala iz motora.
 
Maticu, kakav je to sofer bio da nije opazio da se ulje sljeva niz motor iz pumpe volana ili iz rezervoara za ulje?!? Pa ne stane u sistem volana 20l ulja pa da se ne vidi da curi. A ako je to dugo trajalo, onda jos bolje sto se nije gledao nivo ulja prije kretaja u rad...
 
Svaka cast, ovo sa slika je profesionalno odradjeno. Samo me zanima zasto vecina cilindar veze za trup traktora a ne za most? Ipak je to bolje i ne gura trap naprijed nazad. Jel samo zbog lakse izvedbe ili ima neka prednost za koju ja ne znam? :ppozdrav:
 
Hvala. Ja sam ovaj nacin izabrao zbog malo prostora sa zadnje strane mosta. Da bih povezao ovaj cilindar morao bih da ga spustim dosta nisko zbog poprecne spone. A da ga stavim sa prednje imao bih vise prepravki. Mana ovakvih cilindara je razlicit broj okretanja u jednu i u drugu stranu, tako da sada narucujem cilindar gde klipnjaca prolazi kroz ceo cilindar, pa cu izbaciti poprecnu sponu i spakovati ga lepo sa zadnje stranu mosta.
 
To za različiti broj okretaja većina ne bi ni skužila da im netko ne kaže, ko npr ja hehe ;) inače posao odličan.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Kod mene na 558 sam ugradio klip ispred mosta.
I jeste ima malo više posla.
Ali što se tiče trapa nema da klip gura trap ka napred ili nazad.
Inače i moja prva zamisao je bila pri ugradnji volana klip za zvono traktora.
Ali onda pri samom početku dosta ljudi me je ubedilo da stavim napred.
I tako rešim da ga ugradim ispred mosta.
 
Maticu, kakav je to sofer bio da nije opazio da se ulje sljeva niz motor iz pumpe volana ili iz rezervoara za ulje?!? Pa ne stane u sistem volana 20l ulja pa da se ne vidi da curi. A ako je to dugo trajalo, onda jos bolje sto se nije gledao nivo ulja prije kretaja u rad...
Šofer(lično JA) nije opazio da pumpa izvlači ulje iz motora jer nema rendgenski vid.U sistem ne staje 20 nego 40 litara ulja jer volan i radna hidraulika koriste isto ulje samo što je razlika u pogonima pumpi.Jedna je izdvojena i ima pogon preko remena dok je druga famozna prikačena direktno na razvod motora.Kapiraš sada?
 
Šofer(lično JA) nije opazio da pumpa izvlači ulje iz motora jer nema rendgenski vid.U sistem ne staje 20 nego 40 litara ulja jer volan i radna hidraulika koriste isto ulje samo što je razlika u pogonima pumpi.Jedna je izdvojena i ima pogon preko remena dok je druga famozna prikačena direktno na razvod motora.Kapiraš sada?

Sad je sve jasno, kolega.

Pusti mene... Ja sam u IMT filmu ;)
 
Prednost uzdužnog klipa je i u tome što onda trebaju kraća creva što pojeftinjuje ugradnju.
Može li koja slika pumpe?


Pumpa i posuda za ulje , malo se slabije vidi, mrzelo me da skidam akumulator.





- - - - - - - - - -

Pošto imaš zglob mogao si namestiti da je podesiv po visini:osmeh:


Brava i ablender od juga, cak se i zakljucava kada se izvadi kljuc. Jos da izrezem onu oblogu da prekrijem kablove i nabavim neki bolji volan.


 
Ima li ko iskustva sa remontom orbitrola u Lifamu?
Imam jedan baš lifamov koji preskače i mota se beskonačno pa se razmišljam da pošaljem na remont.
 
Hydrosila!
JKRrWm6.jpg
 
Nazad
Vrh