Ugradnja hidro volana

Hydrosila!
JKRrWm6.jpg

To je dosta slaba i pumpa loseg kvaliteta...meni je jedna nova bila bez pritiska,a druga na prvo motanje pukla...ali posto napred nema neke tezina,tj traktor bez prednje vuce,verovatno radi posao?
 
Ovo je druga pumpa. Prva je bila slaba.
Radi posao dobro! Na leru ima malkice tezine na volanu al zato na gasu odlično radi.
Ako bi se ubacila nš 14 pumpa onda verujem da bi i na leru odlično radilo.
Orbitrol sa sigurnosnim ventilom i nema pucanja pumpe.
 
Ti druže baš ne štediš crvenu boju i crveni silikon. Moja preporuka sledeći put koristi reinzov sivi silikon plavo belo pakovanje ali u tankom sloju. Dosta kvalitetniji a i ne primećuje se puno kad ovako preteraš sa silikonom. A samo da ti skrenem pažnju da isto kao što ti je ovo izašlo napolje tako se razlilo i unutra, pa kad krene da se vremenom cepa i upada u karter i zapušava kanale...
 
Aaaa optička varka. Nemoj biti tako brz na rečima.
Nije on cureo nego je razmazivan u jako tankom sloju prstima pa je razmazan i van spoja. Tu ništa ne preliva već ima i manjka (prazna tuba). :osmeh:
A taj sivi ne kupujem jer je nepraktičan i malo ga ima.
Za cepanje se ne brini. Sve to filter pokupi. :ideja:
 
ugradio sam hidro volan na traktor ltz 55 ,orbitrol klip crijeva sve novo, ulje novo i dvije pupme mijenjo isto se ponasa,kad mijenjam smjer motanja nesto zapinje ,i kad ide pravo pa hocu lijevo il desno prvo zapne ,bas ruzono,nisam zadovoljan kolko sam ulozio,dal ko zna do cega je
 
ugradio sam hidro volan na traktor ltz 55 ,orbitrol klip crijeva sve novo, ulje novo i dvije pupme mijenjo isto se ponasa,kad mijenjam smjer motanja nesto zapinje ,i kad ide pravo pa hocu lijevo il desno prvo zapne ,bas ruzono,nisam zadovoljan kolko sam ulozio,dal ko zna do cega je

Ako sam te dobro shvatio u pocetku zapne kada krenes da motas pa posle ide ok, dok opet ne krenes da motas u drugu stranu. Po mom misljenju problem je u orbitrolu.
 
Curi i to dosta, a i kada dolijem ulja ne funkcionise volan bas najbolje. A i kada je ugasen traktor volan se lagano okrece, skoro uopste ne zapinje.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Tom je zvezda potrošena. Možeš ga skoro pa baciti. Radio bi on jedva nekako kada bi se predihtovao ali ostaje problem što propušta ulje pa ako ti ne daj bože stane negde traktor, nećeš moći da ga upravljaš ako te neko bude šlepao.
Da nije orbitrol marke Lifam? :D
 
Slaba pumpa ili su creva malog promera pa klip nije dovoljno brzo napojen uljem.
danas sam opet radio s traktorom i volan radi bolje lakse mota i nekad malo zapne, jel moguce da to treba malo da odradi da legne sve na svoje mjesto i da bude ok,jer sve je novo,a crijeva od orbitrola do klipa sam nastavljo iz dva dela jer sto sam kupio nova bila su kratka ,do pumpe nije jer dvije sam mijenjo isto se ponasa
 
Tom je zvezda potrošena. Možeš ga skoro pa baciti. Radio bi on jedva nekako kada bi se predihtovao ali ostaje problem što propušta ulje pa ako ti ne daj bože stane negde traktor, nećeš moći da ga upravljaš ako te neko bude šlepao.
Da nije orbitrol marke Lifam? :D

Ne znam koje je marke, to mu je fabricki orbitrol, nismo ga nikad skidali.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
da malo osvezimo temu... planiram da ugradim hidro volan na ursuza c355,kupio sam od Class kombajna orbitrol, stub volana, volan i klip a pumpu planiram da stavim od omege vektre sta li je vec ima oznaku GM na njoj ... pa da cujem vasa misljenja ... u svemu tome mi veliki problem pravi to kako da ubudzim pumpu,mozda cu duplu remenicu na alternator... ali ajveci problem mi pravi to kako da je usrafim u blok posto nema gde drugde... I da volan se malo teze okretao dok je to sve os bilo na kombajnu nadam se da nije orbitrol pri kraju :ideja:
 
Nazad
Vrh