Ugradnja hidro volana

Ima li ko iskustva s novim orbitrolima?
Od Prve Petoletke, proizvodnja 2015 godine? Model sa sigurnosnim i šok ventilima. Cijena oko 180e.
Ima u Juselu i neki HUKS za 150e.
U oglasima sam našao M+S Hidarulik (bugarska), mada mi je sumnjivo da nije neka podvala. Za oko 160e.
 
A ima u oglasima i kineski orbitrol za oko 100e koji za pravo čudo radi najnormalnije.
Jedina mana mu je što dolazi sa colovnim navojem u sebi. Al zato služe redukcije
 
Probaj na ovim brojevima. Covek ima sve oko hidraulike i volana za ruse. Sta god ti treba od pumpi do klipova. Ja sam pre godinu dana orbitrol nov od 100kubika platio 90€. Valjda je taj ms ali radi odlicno
069/610-102
063/15-23-561
021/63-170-58
 
Za vladimirca imalo u Poljsku sve u kompletu za 200 evra osim remenice na radilici.Ja sam ugradio prosle godine.za sad radi odlicno.
 
Probaj na ovim brojevima. Covek ima sve oko hidraulike i volana za ruse. Sta god ti treba od pumpi do klipova. Ja sam pre godinu dana orbitrol nov od 100kubika platio 90€. Valjda je taj ms ali radi odlicno
069/610-102
063/15-23-561
021/63-170-58
Hvala za informacije. Ja sam u Republici Srpskoj al moze se dobaviti.
Upratio sam na forumu da si ugradio nov i bas sam mislio pitati kako se pokazao.
Jesu priključci standardni na tom standardni ili si morao raditi neke prepravke.
Imam ja već neki komplet crijeva i orbitrol koji zeza, vjerovatno bi mi pasali oni "nipl" adapteri.

U međuvremenu mi se javili i ovi sto nude ovaj bugarski M+S i naravno ovaj u oglasima od 160e nije M+S već neki REFLUID italijanski, a M+S je 220e i mnogo je kvalitetniji.
 
Veruj mi da se i ne secam koji je navoj. Uglavnom bilo je reducira gotovih kod lokalnog hidraulicara. Bice da je navoj bio pola cola a on je imao dupli nipli pola cola na 22x1,5(ili1,25 ne secam se sta je standard) pa su posle isla klasicna creva. U svakom slucaju ako nema moze strugar da ti napravi sta oces. Meni je jednu redukciju pravio sa pola cola na 14x1 valjda pa tu ide ono oko i suplji vijak
pozovi i raspitaj se uglavnom svi deru na toj hidraulici. Mislim da je moj orbitrol mz ili tako nesto
 
Jel ko skoro kupovao orbitrol Lifam Stara Pazova.
Kakva su iskustva?
Zvao sam fabriku cijena s pdv-om je 135e. Daju godinu dana garancije.
To bi trebao biti pristojan kvalitet.
 
20170320_141913.jpg
20170320_141731.jpg
20170320_142116.jpg

Jel zna neko jel ovo ventil prioriteta? Inace stoji na presi za katapult
 
Mislim da ovo nije ventil prioriteta.
Ovo bi trebalo da je sigurnosni ventil za rasterećenje pritiska.
Kad pritisak u donjem vodu (na slici) pređe podešeni prag ventil se otvori.
Donji priključak se veže na vod koji se štiti od visokog pritiska, a gornji priključak se veže na povratni vod (prema rezervoaru ulja).

Na adresi: https://1drv.ms/b/s!ArYIdDoRxZZFcb1P7hkY6m8SMIQ
imaš dokumet o ventilima ovog tipa.
Ne vide se jasno zadnje dvije cifre u broju 532 001 0xx, a iz dokumeta bi se moglo vidjeti i na koji pritisak je podešen.

- - - - - - - - - -

Jesi kupio direktno u fabrici u Pazovi?
Dali si, uz orbitrol, dobio nut (komad cijevi sa nazubljenjem koje odgovara orbitrolu), koji možeš navariti na stub volana kod ugradnje.
Nakada se to dobijalo uz nov orbitrol.
 
Poslednja izmena:
Konacno sam se odlucio da pocnem da radim hidro volan , za sad imam sve sta treba orbitrol, klip, stb volana, volan i creva sve original od Class Consul kombajna, jedino sto je pumpa od Vectre Omege tako nekog Opela, ima sigurnosni ventil i to sve ali mi deluje mala i ne znam da l ce ona moci da zadovolji to sve...U pitanju je traktor Ursus c355 ,pumpu cu morati da preko kaisa da nabudzim i tu sad nastaje problem a to je da se treba dodati jos jedna remenica na postojecoj recimo na radilici , za sad sam naso jednu s kojom bi odnos bio 1:1 , sta vi mislite da li je to dobar odnos ili bi trebao da ubrzam pumpu jos ? uskoro slike ...
 
Motor auta ide recimo od 900 pa do oko 5000 rpm dizeli a benzinci i vise. Na traktoru ide od 400 pa do 2400. Da je ubrzas duplo nebi sigurno pogresio. Kod mene na autu remenica pumpe je manja nego remenica na radilici tako da je i u ovom slucaju pumpa fabricki ubrzana. Ako ti odnos bude 1:1 mozda na leru to ne radi kako treba.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Da dodas jos jednu remenicu na radilicu mislim da nema mesta eventualno da se stavi duzi kais i da se stavi ispod alternatora . Al naj kulturnije je resenje da se stavi dekla razvoda od zetora koji ima mesto za hidro pumpu naspram kompresora . Nema budzenja al skuplje ...
 
Pa taj imam ja već godinu i po dana od kad sam ugradio hidro volan i za sada nikakvih problema nisam imao. Pisali smo gore već o njemu eno baš na početku strane. Bugarski orbitrol mz od 100 kubika. to mu je mozda i jedina mana što je volan malo brži i osetljiviji. Idealan za traktor bi bio od 80 kubika. I ima colovne navoje pa moraš redukcije da nabavljaš ili praviš
 
Nazad
Vrh