Ugradnja hidro volana

Jel se teško okretao ili neki drugi problem kada si ugradio hidro?
Okretao se sasvim normalno za jedan mehanicki volan, cak je bio laksi of par komada 539 i533 koje sam vozio u zadnje vreme. Pisao sam vec razloge. Hidraulicni ne prenosi neravnine i brazde, nemoram da se rvem sa njim preko oranja a najvise ce mi znaciti u berbi visanja jer sa njim tresem i ima dosta motanja u mestu i sa mehanickim je islo tesko morao sam vise puta da se namestam. U svakom slucaju ovako je lakse
Ako ti fali neki deo imam i jedno rastureno kuciste viska samo je vreteno puklo ostalo je u dobrom stanju cini mi se. Javi mi se na pp da ti posaljem ako treba
 
1_tmb_58398990_IMG0111A.jpg
[/url]
1_tmb_58398990_IMG0112A.jpg
[/url]
1_tmb_58398990_IMG0113A.jpg
[/url]
1_tmb_58398990_IMG0114A.jpg
[/url]

eo kako sam ja na rusu odradio volan.
 
Treba mi savet da li je izvodljivo i da li ce imati efekta ako se u sistem hidro volana sipa neko gusce ulje? Znam da su neki sipali i motorno 15-40
najverovatnije mi pumpa nije bas u najboljoj formi posto je jelte polovna. Desava se da dok je hladno ulje radi fenomenalno ali posle par sati rada dok se zagreje dobro znatno teze se mota posebno u mestu u hodu i ide nekako. Kad se ohladi opet sve normalno. Sipano je neko atf ulje famovo ali nije crvene boje atf sufiks tako nesto, pise da je za automatske menjace i servo volane.
Probao bih sa nekim guscim uljem dok ne nabavim neku bolju pumpu. Sta vi mislite?
 
Treba mi savet da li je izvodljivo i da li ce imati efekta ako se u sistem hidro volana sipa neko gusce ulje? Znam da su neki sipali i motorno 15-40
najverovatnije mi pumpa nije bas u najboljoj formi posto je jelte polovna. Desava se da dok je hladno ulje radi fenomenalno ali posle par sati rada dok se zagreje dobro znatno teze se mota posebno u mestu u hodu i ide nekako. Kad se ohladi opet sve normalno. Sipano je neko atf ulje famovo ali nije crvene boje atf sufiks tako nesto, pise da je za automatske menjace i servo volane.
Probao bih sa nekim guscim uljem dok ne nabavim neku bolju pumpu. Sta vi mislite?

Imas hidraol ulja razlicite viskoznosti ovdje sam kupovao inino 46 i 68 ili 86 sad vise ne pamtim ali postoje tako imas i od drugih proizvodjaca, ja sam sipao u utovarivac za prvo rjedji pa kako je pumpa bila losa onda sam presao na gusci bilo je malo bolje ali kako na velikoj vrucini i na suncu nije opet mogao da radi non stop isla je na kraju nova pumpa. Ako koristis servo kao kod rusa sa manjim tlakom zasto ne kupis pumpe za belarus , gledao u Madjarskoj imas vec od 25E nove za servo upravljace , idu samo do 80 ili 100 bara pa su dosta jeftinije od klasicnih pumpi za hidrauliku 200-300 bara.
 
@Kremator a ne zejtin samo u rezervoar sipam pa kad zamirisu ustipci kroz selo...

@Grabik pa znam ima i u Novom Sadu zupcasta pumpa od rusa NŠ10 isto tako oko 25€ i jos prikljucak sa nutovima za pogon i priključci za creva izadje do 50€. Ostaje samo da se napravi medjuploca. Nego ova pumpa mi je bila gratis pa rekoh da probam sve opcije pre nego se upustim u zamenu jer treba sve prepravljati
 
Ja sam GODINAMA imao hidraol 46 u hidraulicnom volanu na 549. Prosle godine, mislim, sam ga mjenjao i sipao ATF i ne vidim apsolutno nikakve razlike. Moguce da po zimi gusce ulje na hladno pravi probleme ali po zimi nista ne radim s traktorima tako da...
 
A da li i kako to ulje usled nekog kvara(kog) moze dospjet u karter motora.Pricao mi covjek da iz tog razloga sipa motorno ulje ali malo redje tako i ako dospije u karter nece naskodit motoru


Sent from my iPhone6 using Tapatalk
 
Moze na semering hid pumpe. Istim nacinom ko sto nafta dodje u karter sa PVP.
 
I da li u tom slučaju moze sta naskoditi pumpi ako preventive radi sipam recimo SAE-30 motorno ulje.Usput da pitam imal ko volje da opise ceo postupak zamene ulja u pumpi na 577,bogami nisam ga dugo menjao i da li ima kakav filter u pumpi,kako se on menja ako ima


Sent from my iPhone6 using Tapatalk
 
Pa to i mene interesuje koje ulje bi moglo da se koristi da radi i na hladno i kad se zagreje. Bar dok se ne resim da zamenim pumpu

probacu tu 46icu pretpostavljam da je gusca i da ce bolji pritisak praviti na vruce
 
Zavisi koje je kubikaze. Ako je preko 100 kubika ja ga ne bih nikako stavljao ili bi onda morao da ide neki deblji klip sa vecom zapreminom. U principu zapreminu odredjuje onaj donji cilinricni deo ispod one kocke gde se creva kače. Sto je taj deo deblji i kubikaza je veca. A obicno na viljuskarima su vece kubikaze
 
Zavisi koje je kubikaze. Ako je preko 100 kubika ja ga ne bih nikako stavljao ili bi onda morao da ide neki deblji klip sa vecom zapreminom. U principu zapreminu odredjuje onaj donji cilinricni deo ispod one kocke gde se creva kače. Sto je taj deo deblji i kubikaza je veca. A obicno na viljuskarima su vece kubikaze
I ja sam tako mislio, ali reko bolje da pitam. Stvarno ne znam koja je kubikaza niti mogu da procenim odokativnom metodom. Onaj njegov klip sto vrsi zakretanje tockova je dosta tanak i izlazi i sa jedne i druge strane.
 
Pumpa volana može da sisa ulje iz motora a može i da dodaje ulje u motor a to važi samo za pumpe koje su spojene na razvod motora.
 
Nazad
Vrh