Ugradnja hidro volana

Moj prijatelj je na svoj 558 ugradio cilindar od ZMAJ 133 kombajna s desne strane motora. Preradio je polugu na rukavcu da bude malo kraca i niza od originalne da dobije veci anslag i radi bez greske vec dvije godine. Da je taj cilindar ugradio direktno na poprecnu sponu imao bi premal anslag. Ovako to radi odlicno.
 
O tome ti pricam. A meni je vec trap suzen maximalno pa je neko malo savijao onu polugu gde ide spona tamo na rukavcu tako da mi je 16cm pun hod levi-desni i to bez granicnika, znaci mota se dok poluge ne udare o most
 
Zasto ti je prednji trap suzen do kraja?!? Treba biti rasiren na prvi stepen po pravilu. Treba nisaniti da se poklapaju sredine prednjih sa sredinama zadnjih tockova. Rasiri prednji trap za jednu rupu slobodno. Ako mi ne vjerujes, pregledaj uputstva pa ces vidjeti kako to treba izgledati. Tako su i 539 isporucivali iz tvornice, suzen naprijed do kraja, nikad mi nije bilo jasno zasto. Moze on i tako raditi ali manje se traktor u oranju otima kud i kamo kad su tragovi tockova nastimani kako je i zamisljeno a i ako nista drugo traktor ne izgleda "nabijeno" kad ga gledas sprijeda.
 
Igrom slucaja imam u dvoristu dva komada 558. Jedan rasiren jedan ne. Ovaj drugi se mnogo lepse ponasa u brazdi i mnogo lepse ide sa istim plugovima koje imam. Prednost rasirenog je u brdu i strani stabilniji je inace u brazdi ima vise kose vuce provereno. A i probao sam jednom nema sanse izbiti one srafovr sto drze trap
 
Popusti matice toliko da se poravnaju sa sarafom i kila, dvije cekic i udri. Cim krene da izlazi napolje makar i malo udri sa druge strane da ga vratis. Ponavljaj proces nekoliko puta dok ne vidis da ide bez prevelikih napora. Dalje znas i sam.
 
Igrom slucaja imam u dvoristu dva komada 558. Jedan rasiren jedan ne. Ovaj drugi se mnogo lepse ponasa u brazdi i mnogo lepse ide sa istim plugovima koje imam. Prednost rasirenog je u brdu i strani stabilniji je inace u brazdi ima vise kose vuce provereno. A i probao sam jednom nema sanse izbiti one srafovr sto drze trap

Nema veze koliko je sirok prednji trap u brdu jer se on giba na centralnom klinu. Ako je cijeli traktor rasiren, jasno da se ne ponasa mirno u brazdi. Za sirinu traktora u odnosu na plug postoje formule kako da se izracuna da se traktor u sprezi s plugom mirno ponasa u brazdi. Po pravilu se trebaju "gadjati" sredine prednjih sa sredinama zadnjih guma. Iz IMT-a svi traktori izlaze naprijed suzeni maksimalno a zadnji kraj ima jos jedan do dva stepena suzavanja i u samom prirucniku napisano i jos naslikano kako da se podesava prednji trap u odnosu na zadnji a ni oni sami se toga ne pridrzavaju.

Ne znam kako kod tebe ali na moja sva tri traktora sam podesio trapove po PS-u i u oranju se ponasaju svi jako fino. 549 sam morao cjelog siriti a na 539 i 5106 samo prednji kraj. Meni se pokazalo bolje zato i skrecem paznju na to, pogotovo sto si pisao da je netko vec prepravljao polugu na rukavcu jer je suzen prednji kraj do kraja.

Ako ti se pokazalo bolje s uzim trapom, tako i radi, sto da se patis bez veze sa sirenjem kad nemas koristi od toga.
 
Ja sam na 539 stavio klip sa hodom od tacno 20m. a klipnjaca je 25mm cini mi se,provjericu.Sa takvim klipom dobio sam ajnslag identican hodu sa mehanickim volanom.Vidi se na snimku koji sam postavio.

Poslato sa Samsung Galaxy
 
Ja nisam rasklapao sa strane,samo odvio 4 vijka odozgo i izvukao volan,kuglice sam pecao magnetom.Navrtka je ostala unutra,ne smeta u radu volana.

Poslato sa Samsung Galaxy
 
Treba mi informacija od nekog ko je preradjivao stub volana za orbitrol. Da li stub volana mora imati biksnu ili lager na oba kraja i gore i dole ili je dovoljna biksna samo gore a dole da se bode u orbitrol osovina. Malo sam raskopao neku staru glavu upravljaca iskoristicu stub volana.

Klip je stigao, danas sam nabavio plocevine sa otpada, sutra stize orbitrol i ostaje jos par creva da se naprave po meri
 
:ppozdrav:Ok hvala. U originalu je bila gore neka biksna sa nekim kao filcom u sebi ali mi je to imalo lufta pa hoću da zamenim da to lepo kliiiizi.

A hvala i za broj naručio sam onaj orbitrol kod onog Vase mala je razlika izmedju njegovog novog i polovnih kojih i nema puno. Mislim malo je jeftiniji njegov nov nego ovi polovni po oglasima. Ljudi očigledno misle da je to raketna nauka traže po 150e za polovan orbitrol. Dal su to ove cigare sto zavijaju sad svi ili sta je nemam pojma
 
Sva oprema što ide za ugradnju hidrauličnog vulana na imt je preskupa. Ljudi namerno rokaju cene. Pumpe preskupe iako su obične krilne. Zupčanici kao da su od slonovače pravljeni. Je*ena međuploču neki prodaju po 4000.
Nije mi jasno ko to kupuje.
 
Treba mi informacija od nekog ko je preradjivao stub volana za orbitrol. Da li stub volana mora imati biksnu ili lager na oba kraja i gore i dole ili je dovoljna biksna samo gore a dole da se bode u orbitrol osovina. Malo sam raskopao neku staru glavu upravljaca iskoristicu stub volana.

Klip je stigao, danas sam nabavio plocevine sa otpada, sutra stize orbitrol i ostaje jos par creva da se naprave po meri
Ja sam od njegovog original stuba odsekao donji deo i na njega navario ploču sa rupama koje se poklapaju sa onima na orbitrolu a gornji kraj tog stuba u sebi ima kuglice koje sam ostavio i stavio sam original njegovo vreteno volana tako da se vreteno u donjem kraju ubada u orbitrol a u gornjem stoji u tim kuglicama kao i original tako da nema nikakvog komplikovanja i ubacivanja kojekakvih ležaja biksni i čaura itd..
 
:ppozdrav:Ok hvala. U originalu je bila gore neka biksna sa nekim kao filcom u sebi ali mi je to imalo lufta pa hoću da zamenim da to lepo kliiiizi.

A hvala i za broj naručio sam onaj orbitrol kod onog Vase mala je razlika izmedju njegovog novog i polovnih kojih i nema puno. Mislim malo je jeftiniji njegov nov nego ovi polovni po oglasima. Ljudi očigledno misle da je to raketna nauka traže po 150e za polovan orbitrol. Dal su to ove cigare sto zavijaju sad svi ili sta je nemam pojma
Bio sam veceras u Rumi sa njim,pitao sam ga jel poslao koji orbitrol za Prokuplje.:osmeh:
Kaze za Rusa 350 eura sve za ugradnju hidro volana,sve u sraf.
 
Boga mi tebi treba da da solidan popust jer mu nabacujes dosta musterija:ppozdrav: ili bar pecenje pod satrom. stiglo danas nego ja pobego za selo da prskam i nisam cekao brzu postu

@John pa i ja to isto radim sa starim stubom ali kod mene je gore bila neka caura sa filcom i solidnim luftom pa moram da pravim drugu jer nema da se kupi. Bolje da pitam da budem siguran. Eto vidis dobio sam savet za onu tvrdu plastiku nisam dzabe pitao
 
Tu u toj "čauri" kako kažeš ispod filca bi trebalo da bude kanal u kome stoje kuglice ( barem je kod mene tako) i one su išle direktno na vreteno volana ako su ti ispale kuglice onda se tu dobije jako veliki luft moj imt je 79 godište i ima tako rešeno neverujem da na 558 nije tako uradjeno jer koliko znam svi ti iz tog doba su sa takvim volanom.
Imaš na 47 strani sam stavio slike kako sam ja povezao stub sa orbitrolom biće ti jasnije malo
 
Razumem ja tebe ali razumi i ti mene da ne pričamo o istom traktoru uopšte. Nema nikakvih kuglica niti je ikada bilo u mom stubu volana samo ta biksna. MOj stub se završava ravno nema ovo proširenje kao kod tebe niti ima mazalicu samo milimetarski zub dokle naleže biksna i to je to.
 
E sad se razumemo :osmeh: moj predlog ako ikako postoji opcija da ugradiš mazalicu kod te biksne jer ćeš joj produžiti vek na taj način a vidim da planiraš od tvrde plastike da je napraviš a da li si pravio kombinaciju da bude recimo mesingana ili bronza možda ima već gotovih da se kupe a mislim da to i nije na ceni
 
Nazad
Vrh