Ugradnja hidro volana

Zar nije malo velik hod 33cm? Nisam upoznat sa zetorima,samo pitam

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
To je klip za pomoćni servo volan i dosta se lako ugradi na većinu traktora.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Ja počeo polako sa prikupljanjem delova za hidrauliku. Ovu kofu delova nabavio sam gratis. Pumpa je od bmw-a zf i na njoj piše da je 130 bari. Sad ne mogu da provalim da li ima u sebi sigurnosni ventil, trebalo bi da ima.
keztw3.jpg


Klip ce bitti rešen ovih dana i još mi orbitrol ostaje. Nešto je slaba ponuda po oglasima pa ako neko ima neki višak za prodaju ili zna nekoga ko ima neka javi
 
Ja počeo polako sa prikupljanjem delova za hidrauliku. Ovu kofu delova nabavio sam gratis. Pumpa je od bmw-a zf i na njoj piše da je 130 bari. Sad ne mogu da provalim da li ima u sebi sigurnosni ventil, trebalo bi da ima.
keztw3.jpg


Klip ce bitti rešen ovih dana i još mi orbitrol ostaje. Nešto je slaba ponuda po oglasima pa ako neko ima neki višak za prodaju ili zna nekoga ko ima neka javi





Kupi novi u Lifamu 14000 din i dve god garancije
 
Jeste spremam za njega, nije toliko tezak na volanu ne nosim tegove uvek ali me nervira kad smotam pun levi ili desni i idem u nazad nema sanse da ispravim tockove dok ne krenem unapred. A i pre neki dan mi smotao tockove preko brazde prste mi pokida. Tako da je reseno polako se sprema.
Moram da priznam da ova ideja sa gedorom uopste nije losa i mislim da cu ovu pumpu vrlo lako ubaciti tamo iza kompresora. Malopre sam gledao i nekako mi svuda strci mnogo. Mislim da lako moze da se odradi nosac i da se spoji kao fabricka.
Gledao sam ova od bmw-a ipak ima sigurnosni ventil u sebi ima cak pozadi inbus za stelovanje.
Novo je ipak najbolje a "vreme" ogranicavaju i faktor. U nekim sam pregovorima za sve komplet sa kombajna ostaju mi samo creva. U svakom slucaju bice izvestaja
 
Jeste spremam za njega, nije toliko tezak na volanu ne nosim tegove uvek ali me nervira kad smotam pun levi ili desni i idem u nazad nema sanse da ispravim tockove dok ne krenem unapred. A i pre neki dan mi smotao tockove preko brazde prste mi pokida. Tako da je reseno polako se sprema.
Moram da priznam da ova ideja sa gedorom uopste nije losa i mislim da cu ovu pumpu vrlo lako ubaciti tamo iza kompresora. Malopre sam gledao i nekako mi svuda strci mnogo. Mislim da lako moze da se odradi nosac i da se spoji kao fabricka.
Gledao sam ova od bmw-a ipak ima sigurnosni ventil u sebi ima cak pozadi inbus za stelovanje.
Novo je ipak najbolje a "vreme" ogranicavaju i faktor. U nekim sam pregovorima za sve komplet sa kombajna ostaju mi samo creva. U svakom slucaju bice izvestaja
poslo sam ti poruku u pp
 
Ako nađeš klip kojem je spljni prečnik manji od 60mm onda imaš velike šanse da ga postaviš pored poprečne spone sa unutrašnje strane prednjeg trapa. (kao na svim ostalim imt traktorima)
 
Narucio sam vec klip pa videcemo kad stigne petoletkin je i vrlo je slican originalu. Mrzi me da trazim dimenzije znam da je hod 16 cm a klipnjaca valjda 20mm. Mada to je onaj stariji trap pa tesko ce stati to iza bas sam gledao i vrlo je tesno ali ispred mosta ce se lakse ugraditi samo treba onu ruku prepraviti.

Nasao sam ako je tacno klip bi trebao biti 51mm spoljni precnik tako da mozda i stane jedva iza.
 
Poslednja izmena:
Stane, provereno! Najbolje je kada bi mogao tu da ga montiraš.
Ali čini mi se da ti je isuviše kratak hod klipa. Najpogodniji radni hod bi bio 180mm da bi imao pun ajnšlag. Ništa mu ne smeta veći dok sa manjim gubiš na okretnosti.
Odlučiš li se baš čvrsto da montiraš klip sa prednje strane onda bi godilo kada bi smislio neku zaštitu za klip pošto bi bio na udaru svega što se nađe na putu a u njegovoj je visini.
 
Videcemo kad stigne imam neke ideje trebalo bi da uspe. Proracunacu hodove pa cu klip vezati na polugu blize rukavcu i hod ce biti dovoljan
 
Naravno kao i uvek sve detaljno dokumentovano.
Sto se klipa tice u krajnjem slucaju najlakse cu ga ugraditi tamo gde sad ide spona od glave do prednjeg mosta. Najmanja prepravka i najkraca creva. Mnogi su tako odradili i nema problema.
A sto se pumpe tice malo sam razmisljao i mislim da ova pumpa nece imati dovoljno obrtaja tamo iza kompresora jer se kompresor okrece sporije od pumpe za vodu posto kad ide preko remenice uglavnom ide preko pumpe. Ipak probacu zbog sebe i zbog drugih i preneti realno iskustvo jel moze ili ne. Nosace sam vec odradio tako da me to nista ne kosta samo da se prisrafi kad stignu ostali delovi i da pdradim kopcanje na kompresor. Na pumpi stoji protok 8.9cm³ ali neznam hoce li broj obrtaja biti dovoljan. Mada sam na nekim sajtovima nasao da bi kod tih krilnih pumpi protok trebao biti priblizan na 600 i na 1800 o/min. U svakom slucaju prenecu iskustvo i ako uspem i ako omanem
 
Nazad
Vrh