Ugradnja hidro volana

ja bih ti preporucio da ides preko kucista volana sa lijeva na desno ili obrnuto. kulturnije izgleda, jos ako je fabrika tako radila nemas se sta premisljat.
 
Tu bi ti onda svaki luft u kućištu bivao prenesen na kontra stranu pa u slučaju da ti je kućište loše onda bi imao lošu optiku. Samo povećavaš broj slabih tačaka.
 
Tu bi ti onda svaki luft u kućištu bivao prenesen na kontra stranu pa u slučaju da ti je kućište loše onda bi imao lošu optiku. Samo povećavaš broj slabih tačaka.
ali ako je sve uredu onda ne vidim razlog da se ne odradi. uostalom ako se kolega odluci za taj sistem on ce svoje kuciste morati rasturaci i pravidi nove zupcanike koji ce sa jedne "ruke" prenijeti pokrete na drugu. i samim tim nece bit problem u vezi neutralisanja luftova, opet je to moje misljenje.
 
oko 14cm je precnik. nisam siguran tacno, davno sam to premjeravo. a cijena je tu negdje 20ak evrica.
 
Nakon tri dana posla došao sam do zaključka da je IMT539 specijalno i namjerno kontruisan tako da je svaki njegov dio teško i komplikovano zamijeniti, izvaditi, ugraditi ili izmijeniti. Ugradio sam pumpu bez nekih problema, Mercedes ista kao ova sa oglasa gore, jedan remen pogoni nju, pumpu i alternator, tako sam izveo i dobro je ispalo. Skidanje instrument table je prava noćna mora, nema prostora, sve je nedostupno, jedva sam poskidao satove ali i to sam uspio. Skinuo sam stub volana i napravio novi nosač za orbitrol, to sam upasovao veoma lijepo i masivno, biće slika. Danas sam cijeli dan ugradjivao cilindar, on me baš namučio, malo je masivan pa je bilo posla dok sam mu našao pravi položaj da ne zakača za nešto. Narednih dana trebam to sve povariti kako treba i napraviti crijeva, sklopiti instrument tablu i probati kako radi. Sve sam sam odradio, otac mi dodavao alat i pomalo pametovao :).

Kako da napunim sistem uljem prije startovanja motora, kako da ga izračim?
 
Možda i nećeš morati luftiratai ,naspeš ulje i par puta volan levo desno i doliješ kad završiš
 
kolega kremator, tebi treba pumpa od W123 mercedesa. jer je na njemu klinasti remen. na ovom sa linka je mikro remen. moro bi mijenjat remenicu.
 
Jel to ovo -
qp0w0y.jpg
?
 
E imam i ja ovakvu jednu pumpu zajedno sa crevima i sa onim njegovim volanom. Kupio za rakovicu al uradio sam pun servo i sve mi ostalo. Kupio pumpu od belorusa . okrenuo joj smer prikopcao na zupcanik od kompresora orbitol od kombajna. Sve u svemu najskuplja su mi bila creva. Oko 300 e me izasla ta akrobatika. Klip nov 50 e , orbitol polovan 80 e , pumpa 30 e i creva oko 200 e, ventil prioriteta ili rasteretni ventil gratis. Ruke nisam racunao sam sam ugradjivao i rezervar za ulje sam sam pravio. Sve to radjeno proprosle zime kada se imalo vremena.
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
Evo kako sam ja uklopio pumpu na imt540
 
Sutra poslepodne idem da mi naprave crijeva, ne mogu prije jer radim, dok sve sastavim trebaće mi još dan-dva, imam vremena samo od 16h pa na dalje a uhvati me mrak pa nije zgodno raditi.
 
John, od čega je pumpa
Pumpa je skinuta sa Fap-a kamiona naleteo slučajno čovek krenuo da tera kamion na otpad i prodao mi pumpu zajedno sa crevima i posudom za ulje za 1000 dinara ali uslov je bio da sam skidam što sam oberučke prihvatio , most sam pravio sam materijal me koštao 2000 i zupčanik sam kupio koštao je 2600 dindži jer ja nemam kompresor pa sam morao ovako da postavim i sve radi bez greške već dve godine , točkove motam u mestu na 600 obrtaja malim prstom.
 
Nazad
Vrh