Ugradnja hidro volana

Imam imt 542 stari tip!
Jel postoji original pumpa da paše? Tj dali delovi od imt 549 novi ti mogu da se koriste i koliko su skuplji?


Gogi
 
Deluju malo poveliko, da ne bude sporo motanje zbog velikog precnika? A i hod je mislim veci nego sto je potrebno, mada to je lako resiti.
 
I meni se čini da su preveliki, pitao sam prodavca za dimenzije (prečnik), još čekam odgovor. Hod bio trebao da bude oko 25cm za IMT 539, nikako da stignem da izmjerim.
 
Zna li neko čemu služi peti ulaz (ili izlaz) na orbitrolu? Našao sam od viljuškara komplet orbitrol sa stubom i volanom, dakle samo da se ugradi ali ima 5 priključaka, 4 standardna za koja znam kako se spajaju i jedan mali sa strane.

- - - - - - - - - -

Pogledajte šta sam otkrio. Naime, pokušavajući da pronadjem čemu služi peti priključak na orbitrolu, otkrio sam sasvim slučajno da servo volan kakav se koristi u autima u sebi ima orbitrol, tako barem ispada prema ovoj slici.

steering-power-rack.jpg


Kako ja tumačim ovu sliku, ako odvojimo gornji dio gdje se nalaze 2 ulaza (from pump i to reservoir) i dva izlaza (fluid lines) od donjeg dijela gdje se nalazi zupčasta letva i cilindar (dakle brusilica odradi posao) treba da dobijemo sasvim funkcionalan orbitrol. Ovo mora pod hitno da se provjeri čim prvi put odem na otpad. Ako je istina, pronašao sam izvor vrlo jeftinih orbitrola ;)
 
To je najvjerovatnije za indikator pritisaka ulja

- - - - - - - - - -

Ja sam uzimao kod rusa u novom sadu klipove volana jedan je sa hodom 25 cm i tog sam montiro na ursus koštao je nov 40 eura i malo je duži i deblji nego što treba i sad sam uzeo opet hod 22 cm što je kod mene taman i tanji je a košta 30 eura i nov je
 
To je najvjerovatnije za indikator pritisaka ulja

- - - - - - - - - -

Ja sam uzimao kod rusa u novom sadu klipove volana jedan je sa hodom 25 cm i tog sam montiro na ursus koštao je nov 40 eura i malo je duži i deblji nego što treba i sad sam uzeo opet hod 22 cm što je kod mene taman i tanji je a košta 30 eura i nov je

Imaš neku web stranicu gdje mogu da pogledam tu radnju što prodaje cilindre? 40 Evra je jako jeftino za nov cilindra uzmem li u obzir koliko ovdje u BiH cijene polovne.

Sad sam malo proučio teoriju, ipak nema ništa od jeftinih orbitrola. U principu ima ali "orbitrol" iz automobilskog upravljača mora da dobije malo opterećenje kako bi radio a to ne možemo obezbjediti u traktoru.
 
Poslednja izmena:
Zombie, ne možeš ga koristiti kao orbitrol jer radi na principu ventila koji otvara kad se poveća otpor na zupčastoj letvi. Moj prijatelj je sve zajedno ugradio na imt 539.
 
Kolega Zombie, kada sam ja ugradjivao volan kod mene na rakovicu porucim orbitrol od viljuskara i stigne mi takav sa 5 rupa. Posto je imao neki plastican cep nisam odma ni skontao tu petu rupu i ja sve spojim i upalim i sve nesto pobrljavi, pocme volan sam da se okrece i izbaci ulje na tu petu rupu ,haos. Ja zovem nekog hidraulicara iz susednog sela i kaze on meni da su to orbitroli sa viljuskara ali sam zaboravio sta mi reko cemu sluzi ta peta rupa ali mi rekao da ne moze da se ugradi na traktor i da ne pokusavam da zacepum tu petu rupu jer ce da strada pumpa.

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Zombie, ne možeš ga koristiti kao orbitrol jer radi na principu ventila koji otvara kad se poveća otpor na zupčastoj letvi. Moj prijatelj je sve zajedno ugradio na imt 539.

Skontao sam i ja to već, pogledaj ranije postove. kako je uspio da to ugradi na 539, kako je povezao volan sa servo-upravljačem? Meni ej to još davno palo na pamet ali ne vidim kako bi se to povezalo?

Misliš li na ovo?

R-25558J-900-MAP.jpg
 
To nije u trgovini to je kod rusa oni budu nedeljom na najlonu ili možeš svaki dan kod njih kući 100 m od najlona I orbitrol ti je kod njih 90-100 eura sad u nedelju sam gledao
 
Kolega Zombie, kada sam ja ugradjivao volan kod mene na rakovicu porucim orbitrol od viljuskara i stigne mi takav sa 5 rupa. Posto je imao neki plastican cep nisam odma ni skontao tu petu rupu i ja sve spojim i upalim i sve nesto pobrljavi, pocme volan sam da se okrece i izbaci ulje na tu petu rupu ,haos. Ja zovem nekog hidraulicara iz susednog sela i kaze on meni da su to orbitroli sa viljuskara ali sam zaboravio sta mi reko cemu sluzi ta peta rupa ali mi rekao da ne moze da se ugradi na traktor i da ne pokusavam da zacepum tu petu rupu jer ce da strada pumpa.

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Pronašao sam čemu služi peti priključak. Kod nekih orbitrola on predstavlja odušak kuda ulje krene kada se namota do kraja, u principu kao sigurnosni ventil. Kod nekih služi da se tu poveže indikator opterećenja. Kako to povezati na traktor ne znam, verzija kod koje on služi kao ispust za višak ulja je jasna, ono se odvede u rezervoar i gotovo ali ne znam šta raditi sa ovom drugom verzijom.

EDIT

Pronašao sam i treću fukciju. Naime, peti izlaz može da se koristi za pogon dodatnih elemenata (cilindar, motor...) ali samo kada upravljanje ne radi. Peti priključak kontrolište ventil prioriteta s tim da upravljanje ima prioritet. Kod orbitrola sa takvim tipom petog priključka, on može sasvim slobodno da se blokira zavrtnjem.
 
Poslednja izmena:
E to sto ste trece naveli tako mi i rekao i naglasio da ga ne blokiram. Uglavnom zamenio sam ovaj za drugi sa 4 rupe i resio problem

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Ovaj je to riješio tako što je odvojio cilindar od letve i blokirao osovinu volana. Postojeću polugu volana od traktora prepilio popola i na jednu stranu zavario kućište a na drugu letvu volana, crijeva spojio na cilindar i tjt. Dobio servo volan.
 
Samo je promijenio način rada. Glavu iskoristio za ventile a cilindar je stavio neki drugi. Neću stići tako brzo slikati, rijetko ga vidim.
 
Nazad
Vrh