Ugradnja hidro volana

Zašto orbitrol u kabinu znaš kako treba izlomiti ruke da ga smestiš pod volan:sta: i mudrovati rezervar , ovako iskoristiš postojeći , a orbitrol nesmeta za masku .

- - - - - - - - - -

A veći klip povlači veću litražu pumpe pa se pojavljuje problem kašnjenja tj. sporiji odziv ako klp na ravnom završava posao na 50-60 bari to je odlično
 
Drustvo, interesuje me zna li neko koliko kostaju poluge na rukavcima za hidro volan za novi IMT539? Gde mogu da se kupe??? Njima spona ide ispod kolevke.
 
Na rakovici 60 sam prosle godine ugradio hidro volan (imaju slike)i sve je radilo ok do pre neki dan samo je pocelo da drobi u kucistu razvoda i kad sam rasturio veliki zupcanik razvoda sto pgoni pumpu bio je obrijan skoro bez zuba a zupcanik na pumpi nov isti kakav sam i stavio bez ostecenja sta moze da bude razlog tome molm za pomoc oko uzroka da bih mogao da ga saniram pre sklapanja razvoda.P.S. Pumpa je direktno uzupcena bez kompresora.
 
Polako sam krenuo sa izradom hidraulicnog volana na 558. Kupio sam sve novo, klip, orbitrol, zupcanik sa kandzom za kompresor, medjuplocu. Ostaje jos pumpa, creva i da se sve poveze, izrade nosaci itd. Interesuje me ima li da se kupi ili kako ste pravili deo vretena volana sto ulazi u orbitrol, posto ima ricne?
 
Mislim da ima to da se kupi ili eventualno idi na neki otpad pa nadji ako ništa samo taj završetak i navari ga na vreteno.
 
Polako sam krenuo sa izradom hidraulicnog volana na 558. Kupio sam sve novo, klip, orbitrol, zupcanik sa kandzom za kompresor, medjuplocu. Ostaje jos pumpa, creva i da se sve poveze, izrade nosaci itd. Interesuje me ima li da se kupi ili kako ste pravili deo vretena volana sto ulazi u orbitrol, posto ima ricne?
Mozes li da izbrises poruke iz inboxa ne mogu da ti posaljem poruku. Izvinite za :off_topic:.
 
Gdje može da se nadje cilindar od Belarusa o kojem se ovdje često govorilo, mislim na dvosjmerni cilindar za hidraulični volan? Jel vidio neko ko je bio u Rumi prije neki dan, jel bilo orbitrola, cilindara i sličnog da se kupi i koje su cijene? Odluka je pala, na 539 se radi volan, ja sam već počeo da budžim poprečnu sponu.
 
Imas na sajtu www.lazaro.co.rs.
Orbitrol 100cm3 je 142 eura a cilindar prečnika 50mm je 84 eura.
Orbitrol ima i u firmi Elemka i košta oko 120 eura, bugarske proizvodnje M+S, model HKUS 100/4.
 
Samo da dodam orbitrol od 50cm3 koji ima u elemka nije lošmalo je jeftiniji i pristupačninji za džep ali je malo punjenje na cilindar od FI 50mm biće spor ,stavi orbitrol od 80cm3 ,a klip FI 40 mm.Tek toliko da se ne zaletiš.
 
Poslednja izmena:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]Evo kako izgleda hidro volan na imt 540
 
@aca85

Sve si ti ovo lepo uradio osim ovih poluga koje povezuje poprečna spona. Rastojanje između kugli treba da bude veće od rastojanja između rukavaca. Da bi ovo bilo kako treba kugle treba da uđu u felnu, osnosno da idu još u stranu.
Evo jedne slike kako to izgleda kod Rakovice:

DSCF3983.jpg
 
Nazad
Vrh