Ugradnja hidro volana

Maki ima čovek u Kaću prodaje taj deo original inače prodaje delove za IMT traktore ako te interesuje sutra ću ti poslati broj telefona pa ga pitaj inače šalje i brzom poštom pa se dogovori.
 
Zove se Dragan a evo i broj 064/16-09-942 to što tebi treba to je most za pumpu volana.
 
Mastor Damir iz Bača uradio na svojoj Rodi IMT555 hidro volan pa sam usliko možda nekom pomogne


 
Kontaktirao sam lika za most za hidro pumpu, ali mi je rekao da su potrebni jos neki zupcanisi unutra. Kontam da na pumpu mora da se stavi zupcanik, a dali i ti ostali zupcanici trebaju ili ih traktor ima, nzm. Ima li ko informaciju dali je i to potrebno ili da otvaram poklopac???
 
Maki imaš li kompresor na traktoru ako imaš onda ti treba kandža na mostu koju užljebljuješ u kompresor ali moraš proveriti ima li na zupčaniku kompresora isto kandža ako nema onda je to taj zupčanik što ti je rekao da ti treba
 
Maki imaš li kompresor na traktoru ako imaš onda ti treba kandža na mostu koju užljebljuješ u kompresor ali moraš proveriti ima li na zupčaniku kompresora isto kandža ako nema onda je to taj zupčanik što ti je rekao da ti treba

Imam kompresor. Narucio sam sve pratece zupcanike...

- - - - - - - - - -

Slikaću ti ja sutra taj zupčanik sa kanđom, da vidiš kako izgleda.

- - - - - - - - - -

Evo obećane slike.

OK. Hvala za trud.
 
Imam problem sa volanom na Case-u,kad mi je spusten utovarivac volan radi lepo i ide lako a kad podignem utovarivac volan u jednu stranu ide lako a u drugu skoro pa nikako.Sta bi to moglo da bude?Ja sam mislio da je orbitol pa sam ga slao na remont a tamo kazu da je ispravan,mislim da nije pumpa jer u jedu stranu ide lepo a u drugu ne,da je do nje nebi islo nikako u obe strane................
 
RatkoPa moguć problem je klip zameni creva na njemu obrni smer levo desno ako bude kontra efekat onda je on sigurno ili nadji negde pumpu pa ga optereti nezavisno jednu od druge strane pa ćeš videti kako drži pritisak biće sve jasnije

- - - - - - - - - -

Danas pušteno u rad
volan-1.jpg
volan-2.jpg
volan-3.jpg
 
Hajd da pitam, kod ugradnje orbitola na staroj 82-ci ili 82.1, da li se dobija dovoljno prostora da se moze hauba zakositi, kao sto je na 820 i novijim?
 
Imam problem sa volanom na Case-u,kad mi je spusten utovarivac volan radi lepo i ide lako a kad podignem utovarivac volan u jednu stranu ide lako a u drugu skoro pa nikako.Sta bi to moglo da bude?Ja sam mislio da je orbitol pa sam ga slao na remont a tamo kazu da je ispravan,mislim da nije pumpa jer u jedu stranu ide lepo a u drugu ne,da je do nje nebi islo nikako u obe strane................




Dali ide teško kad uvlači ili isteruje klip?
 
Hajd da pitam, kod ugradnje orbitola na staroj 82-ci ili 82.1, da li se dobija dovoljno prostora da se moze hauba zakositi, kao sto je na 820 i novijim?

Pa ako ubaciš orbitrol onda ti stub volana skoro i da ne treba jer ga možeš slobodno izbaciti, naravno ako napraviš neki rezervoar za ulje koji bi i tu namenu stuba volana zamenio. Orbitrol onda možeš da postaviš i negde bliže kabini. Tako ti ostaje taj deo ispred hladnjaka bukvalno slobodan za skoro sve kosine, krivine i ostale zezancije.
 
Hvala.
Prelistao sam celu temu i manje vise mi je sve jasno(za mtz 821), jedino ne kapiram gde bih stavio tu manju pumpu za volan(neko rece da je cena 25e), tj odakle je pogon?
 
Nazad
Vrh