Ugradnja hidro volana

Dobar ti je crtež. Treba obrati pažnju da se tebi ova poprečna spona nalazi ispred mosta. Pogledaj slike spona sa rakovice 60 ili 65 i slike spona na 558 recimo. Kod 558 je iza mosta i spona je kraća, nosači spona se sužavaju od rukavca. A kod rakovice je poprečna spona ispred mosta u nosačii se šire od rukavca pa je i spona šira
 
Da, treba ispoštovati taj trapez. Moj ti je predlog da premeriš dimenzije i raspone na rakovici pa da proporcionalno proračunaš i uradiš i ti rastojanje i dužinu spona u odnosu na rastojanje tvojih točkova, i imaćeš idealno zakretanje točkova.
Nego sa ove slike mi se čini kao da nemaš više mesta da širiš prednju sponu ka točku. Nemožeš samo sponu da raširiš moraš i ove nosače raširiti prvo. Jedino da ih saviješ na dole pa u felnu da udje
 
Idealno mi ne treba, samo neka bude isto ili malo vece od raspona rukavaca, da ne vuce tocak prilikom punog okreta. I sad moze da se vozi bez problema....
 
Au slabo se razumem u wagene. Vidim da ima od brava za 20ak eura ispravne i od renola i pežola sa posudom za ulje ujedno
 
Moze ali moras da smislis kako da je uzupcis unutra,ako ima kandza treba ti druga kandza za pumpu i medju ploca,ako nema e to je jednostavno ali je umetnost i vestina metalostrugara,prirubnica,i srafljenje sa tri srafa za postojeci zupcanik.Nije lako ali ko ima volju....

Pozdrav svima ljudi, zamolio bih Mirka da okaci neku sliku,ako ima, kako izgleda to zupcenje pumpe bez kandzi. Busi se zupcanik i na njega se srafi prirubnica koja je povezana sa pumpom? Kako se on posle usrafi na kompresor? Hvala unapred
 
da li neko može da mi kaže od čega ste ubacivali stup upravljača pa da odgovara na orbitrol

- - - - - - - - - -

ne zna niko?

- - - - - - - - - -

.............................................................................................
 
Čini mi se da je ova poprečna spona suviše slaba da bi bila zakrivljena. Da je prava poslužila bi, a ovako ima da se ispravlja i savija stalno...
 
Samo skrati polugu na rukavcu gde se oslanja cilindar tojest otkači klip pa nanesi prema rukavcu iznad poluge probaš pun anšlag levo pa desno vidi gde se ukrštaju proceni koliko da skratiš seci zavari malo prešteluj ako treba i to je to još malo posla ovako mi se čini sve OK svaka čast za posao trud polako sveće se udesiti kad ste dotle doterali nije ni to problem
 
ae26fffc2317b384321bd65247a390db5b947f173683109.jpg
[/URL][/IMG]
4078caac92494822e734575096a900955b947f173683162.jpg
[/URL][/IMG]
8fdf4835602e089d6aba25c96a8e69435b947f173683200.jpg
[/URL][/IMG]





evo kako izgleda ograničavanje hoda klipa
 
[QUOTE=MakinetIMT539 To ti kosta oko 60-70 evrica ima u mikronu iz cacka ili u rumi na vasaru dolaze i tamo ima i u palanci isto na vasaru al tu sam vidjao nekog dole sa juga.Ja sam umesto toga napravio medju plocu i ubacio na nju.
 
Nazad
Vrh