Ugradnja hidro volana

Koliko sam video na snimku trebalo bi skratit polugu kod rukavca na koju je prišrafan krajnik od cilindra i pomaknut cilindar prema napred da bi se izjednačilo zakretanje L-D.
 
Zasto je ajnslag na desnu stranu onako mali? Na lijevu je fantastican ali na desno nije ni pola od originalnog. Inace,sve pohvale za ugradnju,sve je odlicno uklopljeno.

Zato sto levi tocak dodje u maximumu nadesno, i obrnuto. Zasto, nzm...

- - - - - - - - - -

Samo jedno pitanje da li si probao da podigneš levi točak do maksimuma i da li u toj situaciji poprečna spona udara u crevo od hladnjaka sve pohvale dosta dobro uklopljeno

Provereno, ne udara nigde. Klackao sam kolevku gode-dole, ne smeta ni udara. Crevo od hladnjaka je promenjeno, stavljeno duze i ona metalna cev je zakosena nagore

- - - - - - - - - -

Meni se ovo rješenje izuzetno svidja i gotovo sigurno ću i kod sebe ugradjivati na ovaj način. Jedino me brine velika razlika u ajnšlagu, ne znam jel se meni čini ali anjšlag na desnu stranu je zamalo neupotrebljiv.

Ima razlike, ali ne zanemarljiva. Uglavnom kad se okrene pun ajnslag, malo ima opterecenja, ali se ne vozi stalno ulevo ili udesno...

- - - - - - - - - -

Kako ste odredili položaj novog rukavca spone tj. kugle ?

Od prilike, samo sam na novim polugama odseko onu veliku rupu i navario simetricno.

- - - - - - - - - -

ja mislim da je ovo bilo odokativna ili metoda slucaja,mozda su malo poheftali kuglu pa probali naprazno i tako dok nisu nasli pravi polozaj

DA :) cisto upakovano...
 
Da li bi rame rukavca moglo da bude malo kraće u tom slučaju bi trebao klip sa kraćim hodom ili u njegovom slučaju da mota i u desnu stranu do maximuma kao i na levo
 
Da li bi rame rukavca moglo da bude malo kraće u tom slučaju bi trebao klip sa kraćim hodom ili u njegovom slučaju da mota i u desnu stranu do maximuma kao i na levo

Ma on ide levo i desno pun ajnslag, ali okretanjem na desno, levi tocak udari u granicnik i neda desnom da ode do kraja. Isto tako je i u levo. A kad ispravis idu paralelno... Kazi mi da ti kazem...
 
Poslednja izmena:
Bravo za mog komsiju, ljudi stvarno imaju kliker za ovakve stvari. Sale ko je bio glavni majstor.? poz

- - - - - - - - - -

Da li neko zna sta se desava sA clanom Mirko 015,video sam da je napustio forum, ne mogu mu poslati poruku na pp, ima li neko njegov br?
 
Specijalni terenski džipovi imaju hidrostatske volane, dakle orbitrol+pumpa+cilindar. Normalana vozila imaju servo, dakle mehanički volan potpomognut hidraulikom kako bi se omogućilo upravljanje kada motor ne radi ili hidraulika otkaže.
 
Kada skrećeš na lijevo, lijevi točak je pod većim ajnšlagom jer prelazi manju put (radijus krivine je manji) dok je desni točak pod manjim ajnšlagom jer je radijus krivine veći.

Dakle, točak koji je na strani skretanja uvijek je pod većim uglom. Na 539 o kojem govorimo, anjšlag desnog točka kada se skreće na lijevo je jako veliki (iako bi trebao da je manji jer je u tom slučaju desni točak sa vanjske strane krivine) a kada se skreće na desno, ajnšlag desnog točka je vrlo mali iako bi trebao da je veliki jer je u tom slučaju desni točak na unutrašnjoj strani krivine.

zaokret.jpg
 
Planiram ugradnju hidraulicnig volana na imt 558. Imam klip, njegov hod je 21.5cm i to tacno odgovara kada bih ga stavio izmedju poprecne spone i mosta kako sam video da je uradio jedan od clanova medjutim kod mene je mozda stariji tip traktora i nema mesta jer kada se skrene ko kraja u jednu ili drugu stranu spona dolazi skoro do samog mosta. Resenje mi je ili da prepravim sponu da napravim dve krivine da bih je spustio nize ili da klip postavim na mestu uzduzne spone ali da ga ogranicum jer mi je tu potreban hod od oko 19 cm. Sta mi vi predlazete? Narucio bih lifamov orbitrol od 100 kubika cija je cena 112e bez pdv-a pa me interesuje kakva su vasa iskustva sa njima?
 
Juce mi nesto tesko isao volan orbitrol koji sam ugradio na rusa ja reko riknula orbitrol glava jel sam jedno vreme koristio ulje i pumpu od rusa pa je ulje bilo garavo_Ovamo onamo gledam sta bi jos moglo da budem kad ono otpustila se pumpa ona vrti na prazno ali kad je opteretim ona slajfuje nema dovoljan br obrtaja.Zatego sam je i ide kao metak.Ja kad sam ugradjivao orbitrol nisam imao atf ulje imao sam sae 30 litru i to sam sipao radi probe i da vidim da li gde pusta ipak je jeftinije igrati se sa tim uljem nego sa ATF.I danas je u sistemu to ulje jos sam tada dodao malo nafte da bude redje.Meni to radi bez problema i volan ide lako kao u sir.Sluzi svrsi a kad stignem da kupim ulje atf zamenicu pa da vidim razliku ali nema potrebe za time al ajde ako je po specifikaciji tako onda da ne budem crna ovca.Nemam vozacku da odem do grada inace bih kupio i taj cuveni ATF posto sada sam siguran da ne pusta nigde ulje.Milina da se ore juce sam orao tj zavrsio neku parcelu koja nije razoravana 35 godina bila livada kosilo se to.Velicina je 65 ari ma ide orbitrol kao lud a njiva je inace u ge oblika ima da se okrece po njoj dosta.Milina da se radi sada.Ko nema hidro upravljac taj nezna sta je milina.Ja da ikako mogu na ovoh malog stajera da ubacim orbitrol sitra bi to uradio ali njemu ne moze da se skida glava upravljaca jer je odlivak sa sve menjacem kao i trube zadnjih tockova odlivak i ne skidaju se.Neverovatno kolika li je masina koja sve to obradjuje boga pitaj.
 
Ima li neko šemu kako se povezuju creva na Orsa (ili tako nešto slično) orbitrolu nema oznake koje crevo gde ide samo na jednom priključku ima utisnuto slovo D i ništa više.
 
Hvala obojici na objašnjenju ali takav sam ugradio na rusa i radi bez greške ali ovaj sad što hoću na imta on ima dva izvoda sa jedne strane a dva sa druge kad se okrene za 180 stepeni a ima samo kod jednog otvora oznaku i piše D i još jedno pitanje da li svaki orbitrol mora da ima na otvoru gde se priključuje pumpa tu kuglicu razumem da je to nepovratni ventil po tome bi znao gde da priključim pumpu na njega ali ovaj to nema. Pozdrav John.
 
Nazad
Vrh