Ugradnja hidro volana

Mnooogo hvala na slikama! Kako funkcioniše volan, koliko je lagan i precizan? Možeš li molim te da staviš i par slika na kojima se vidi kako je ugradjen orbitrol kao i neku sliku sa lijeve strane da se vidi kako je poprečna spona spojena sa lijevim točkom?

Ima slika,
desna strana
http://s924.photobucket.com/user/Makinet/media/DSC_7230_zps6f491b4c.jpg.html

leva strana
http://s924.photobucket.com/user/Makinet/media/DSC_7229_zps8280d472.jpg.html

- - - - - - - - - -

jako fino uradjeno, bas mi se svidelo, moze li se znati koliko te ovo zadovoljstvo kostalo ::novac::

Orbitrol 150e
Servo pumpa 40e
Creva sa reducirima 70e
Kutija za ulje 15e
Vrat volana 20e (koji je morao da se krati da bi se upakovao orbitrol)
Klip 30e (mada je morala da se radi reperacija, jer je cilindar bio kriv pa pustao ulje, tako da je uradjen novi cilindar sa semeningom, dodtanig 40e)
Spone od novijeg modela 2x15e
Strugarske i majstorske ruke za DZ
I to je to...
 
Koji glavu si stavio,koliko kubika?Jel kad namotas on izguriva i vraca cilindar do kraja?Ja mislim da ti fula ta glava upravljaca jer kako si napisao tu nema logike.Ako sam razumeo ti kad postignes pun levi okrenes jedan ipo puta tocak volana i onda sledeci put moras za pola kruga manje da okrenes da bi postigao pun ajnslag (kako sam ja to laicki razumeo).Objasni nam malo blize jer smo svi imali poneki problem mozda je neko bas to parao.Pozdrav
 
hoce li biti neki snimak kako radi, vidim orbitol 150e sigurno nov, i creva dosta kostaju a cine se kao sitnica, ovo dvoje najvise kostaju
 
hoce li biti neki snimak kako radi, vidim orbitol 150e sigurno nov, i creva dosta kostaju a cine se kao sitnica, ovo dvoje najvise kostaju

Orbitrol je nov.
Bice samo kad ga upalim, posto je sad zima pa ne palim ga cesto...

- - - - - - - - - -

Koji glavu si stavio,koliko kubika?Jel kad namotas on izguriva i vraca cilindar do kraja?Ja mislim da ti fula ta glava upravljaca jer kako si napisao tu nema logike.Ako sam razumeo ti kad postignes pun levi okrenes jedan ipo puta tocak volana i onda sledeci put moras za pola kruga manje da okrenes da bi postigao pun ajnslag (kako sam ja to laicki razumeo).Objasni nam malo blize jer smo svi imali poneki problem mozda je neko bas to parao.Pozdrav

Sve je u redu, malo pre sam dobio odgovor. Razlika je u zapremini ulja strane koja je bez cilindra (zadnja strana) i strane sa cilindrom (prednja strana). Zato se desava ta razlika u oktetanju volana. Orbitrol je oc 80 ccm.
 
Ja sam pre mesec dana ugradio na rusa 52-ku staru orbitrol i klip sav materijal me je koštao 175 eura a radio sam sam. kad sam video kako je lako raditi sad sa rusom rešio sam da požurim sa ugradnjom i na imt 540 tako da sam pripremio sve ostalo mi još da nabavim klip.
@krajišnik nije mi jasno da tvrdiš da ti bolje radi pumpa od auta na rusu nego njegova original. Ja imam originalnu i radi na leru jednako kao i na većem gasu tako da ako ti na leru nije radila znači da je neispravna a ne da nemože.
 
Koliko je pametno ostaviti zupcanike u kucistu volana da oni odradjuju posao poprecne spone? Dakle hidraulicni cilindar se poveze na lijevu uzduznu sponu a ona posredstvom kucista volana da gura desnu, bas kao i kod mehanickog volana? Iznad kucista volana se upakira orbitrol i problem poprecne spone rijesen.

Recimo ovaj sistem sa poprecnom sponom kod hladnjaka onemogucava sirenje i suzivanje prednjeg trapa sto je meni bilo potrebno dok smo radili s duhanom. Sad vise-manje ali opet, nije sgoreg da ostane mogucnost sirenja prednjeg trapa...
 
Nije da je tesko ali u poslovima gdje se moras stalno okretati ili skretati na mjestu, namuci se covjek... Meni recimo 539 radi sjetvu i trag do traga, dojadi nakon 3-4 dana sjetve. Jednostavno nije preko potrebno ali je komfornije kud i kamo.
 
Ja sam pre mesec dana ugradio na rusa 52-ku staru orbitrol i klip sav materijal me je koštao 175 eura a radio sam sam. kad sam video kako je lako raditi sad sa rusom rešio sam da požurim sa ugradnjom i na imt 540 tako da sam pripremio sve ostalo mi još da nabavim klip.
@krajišnik nije mi jasno da tvrdiš da ti bolje radi pumpa od auta na rusu nego njegova original. Ja imam originalnu i radi na leru jednako kao i na većem gasu tako da ako ti na leru nije radila znači da je neispravna a ne da nemože.
Cekaj,cekaj da ne mesamo babe i zabe.Ja imam LTZ i on nema zasebnu hidro pumpu za pokretanje upravljaca vec koristi istu pumpu koju koristi za celu hidrauliku znaci za poteznice i kipu i prednju hidrauliku ITD.Kad se smanji gas na ler kod vecine ovih traktora upravljac teze ide jer su pumpe zupcaste i njima ipak treba veci broj obrtaja od klipnih ali su po meni daleko bolje.Na ler gas barem ja i ovde jos dva traktora LTZ u selu (nema toga ovde) ne moze da podigne ni plug a ako se malo da gas podize bez problema.To sam hteo da kazem ne da omegina hidro pumpa bolje radi od ruske daleko od toga nego sam hteo da kazem da na manjem gasu reaguje bolje od ruske.Inace generalno na rusu taj upravljac je bar po meni jadno resen i cesto izaziva glavobolje.Orbitrol je resenje
 
Koliko je pametno ostaviti zupcanike u kucistu volana da oni odradjuju posao poprecne spone? Dakle hidraulicni cilindar se poveze na lijevu uzduznu sponu a ona posredstvom kucista volana da gura desnu, bas kao i kod mehanickog volana? Iznad kucista volana se upakira orbitrol i problem poprecne spone rijesen.

Recimo ovaj sistem sa poprecnom sponom kod hladnjaka onemogucava sirenje i suzivanje prednjeg trapa sto je meni bilo potrebno dok smo radili s duhanom. Sad vise-manje ali opet, nije sgoreg da ostane mogucnost sirenja prednjeg trapa...

To je najlakše rješenje, problem je u tome što zupčanici u kućištu volana možda mogu biti problrm ako imaju lufta. Kod mene je sad tako, imam dobrog lufta u volanu, radicu to na proljeće i znam da me čeka malo veće ulaganje jer su dijelovi koji unutra prilično skupi a za kvalitet niko ne garantuje. Zato se i lomim oko nekog vida hidraulično volana, kad već dajem pare da bar ugradim hidrauliku.

Inače, rješenje koje si predložio bi bilo najjednostavnije ugraditi, ima najmanje ukrajanja i namještanja, sve u svemu najmanje petljavine. Ja bih najradije tako uradio ali me brine luft u volanu, kako će uticati na rad hidrauličnog volana. Sad se često dešava da točkovi počnu da "šamaraju" lijevo-desno. Doduše, to bi moglo dobrim dijelom da se neutrališe ugradnjom amortizera kakav imaju Zetori a ja slučajno imam odličan amortizer koji sam skinuo sa Fiat Bravo (morao da mijenjam prije dvije godine oba prednja jer je desni ispustio dušu a lijevi je kao nov). Hm, eto meni dobre ideje. Dakle, na lijevu stranu bi išao cilindar a na desnu bi se negdje gdje ne smeta ugradio amortizer. U tom slučaju, čak ni luft u kućištu volana ne bi bio neki poseban problem a uštedio bi se veliki posao oko ukrajanja poprečne spone.
 
Zasto je ajnslag na desnu stranu onako mali? Na lijevu je fantastican ali na desno nije ni pola od originalnog. Inace,sve pohvale za ugradnju,sve je odlicno uklopljeno.
 
Samo jedno pitanje da li si probao da podigneš levi točak do maksimuma i da li u toj situaciji poprečna spona udara u crevo od hladnjaka sve pohvale dosta dobro uklopljeno
 
Meni se ovo rješenje izuzetno svidja i gotovo sigurno ću i kod sebe ugradjivati na ovaj način. Jedino me brine velika razlika u ajnšlagu, ne znam jel se meni čini ali anjšlag na desnu stranu je zamalo neupotrebljiv.
 
Ako je pumpa od auta,zar ne moze i orbitrol ili kako se vec zove na autu?
Kod Vlade Kita nov orbitrol,zanimljivo.
Zombi, pa valjda treba pomeriti klip napred,tj bolje proracunati gde će biti njegov oslonac.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh