Ugradnja hidro volana

EDIT

Našao sam slike kako je moguće riješiti poprečnu sponu na starom tipu IMT 539.

imagehandlerca1khjfj.jpg


imagehandlerfcg.jpg

Ne vidi se najbolje ali spona je ide poprijeko preko prednjeg mosta kroz dvije čaure. To rješenje je što se prostora i ugranje najjednostavnije i ne zahtijeva nikakve prepravke na mostu, položaju hladnjaka ili haubi. Ovo rješenje bi bilo odlično u kombinaciji sa hidrauličnom glavom upravljača od starih Mercedesa. Glava upravljača bi se ugradila na mjesto sadašnjeg kućišta ili iznad njega, dakle ovo

hidraulicni-volan-slika-22102278.jpg


Ona bi se jednom sponom vezala za desni točak a poprečna spona (prikazana gore) bi ga opet vezala za lijevi točak. Glava upravljača od Mercedesa 123 (čini mi se) bi bila idealno rješenje jer nema orbitrola ni zasebnog rezervoara (pumpa i rezervoar su spojeni), potrebna su samo dva crijeva. Jedina petljavina je promjena smjera okretanja, mora da se promijeni smjer sa neka dva manja zupčanika. Komšija ima takvo rješenje na Rakovica R60 već godinama, radi bez ikakvih problema.
 
A kako se klati prednji most na ovom 539,koliko vidim ove dve caure su fiksirane.Ja tu nebi provukao poprecnu sponu,pored hladnjaka,pa to je totalno glupo.
Ugradite lepo kao Milos Bota i sta tu predstavlja problem.Izmislajte vrucu vodu.

- - - - - - - - - -

2qajlsh.jpg
 
Evo kako je majstor iz Bača Damir Balić kod drugara uradio hidro volan na 542,hidraulični cilindar je pravio sam(što je inovacija) ostalo je manje više po satrom sistemu

 
Od čega je napravio klip sa dva izlaza tražim takav klip već duže vreme nemogu nigde da naletim na takvo nešto taj identičan sistem sam ja planirao sve spremio samo mi klip fali
 
Ih još kad bi ti rekao od čega je napravio ove kugle što pričvršćavaju krajeve spona za cilindar dali ih je pravio ili ima da se kupe gotove mada sam ja tu mislio da stavim samo zglob običan jer nemora da se okreće u svim smerovima
 
Pozz, svima. Nov sam na forumu, ali sam pratio ovaj post i realizovao hidrostaticki volan na IMT-u 539. Samo imam jednu nelogicnost. Postavljen je dvosmerni cilindar radnog hoda 20cm i nastelovan je na sredinu, levo-desno po 10cm. Pun okret volana je oko 400 stepeni, stim sto sa pravca, ako okrenem na desno ide oko 200 stepeni pa kad vratim na pravac, vracam 280 stepeni. Ako idem ulevo 200 stepeni, kad vratim okrecem 120 stepeni. Tako da postoji te nesrezmernost, ne smeta ali interesantna cinjenica...

Evo i slika:
http://s924.photobucket.com/user/Makinet/media/DSC_7250_zps782ef9ee.jpg.html
 
nije mi jasno zasto svi ovako ugradjuju servo? totalno pogresan nacin . klip se stavlja ispod prednjeg trapa a ne sa strane. ovako opterecenje ide na onu cauru u sredini trapa koja nece dugo
 
Kod dvosmjernog treba računati debljinu klipnjače,za toliko dolazi razlika u kubikaži ulja naspram druge strane.
 
Pozz, svima. Nov sam na forumu, ali sam pratio ovaj post i realizovao hidrostaticki volan na IMT-u 539. Samo imam jednu nelogicnost. Postavljen je dvosmerni cilindar radnog hoda 20cm i nastelovan je na sredinu, levo-desno po 10cm. Pun okret volana je oko 400 stepeni, stim sto sa pravca, ako okrenem na desno ide oko 200 stepeni pa kad vratim na pravac, vracam 280 stepeni. Ako idem ulevo 200 stepeni, kad vratim okrecem 120 stepeni. Tako da postoji te nesrezmernost, ne smeta ali interesantna cinjenica...

Evo i slika:
http://s924.photobucket.com/user/Makinet/media/DSC_7250_zps782ef9ee.jpg.html

Mnooogo hvala na slikama! Kako funkcioniše volan, koliko je lagan i precizan? Možeš li molim te da staviš i par slika na kojima se vidi kako je ugradjen orbitrol kao i neku sliku sa lijeve strane da se vidi kako je poprečna spona spojena sa lijevim točkom?
 
milos bota, koliko okvirno koštaju delovi za ugradnju hidro volana, a koliko majstor uzme za ruke?
mene za rusa kosta 150 evra orbitrol glava ,9000 dinara klip od IMT 577,oko 3500 creva sto mi napravio.Pumpa od omege koju sam vec imao.Delovi ostali sta imas to ugradjujes,nosace pravis varis jebavas.Sve skupa ne vise od 300evra ni dinara.E sada ako ti neko naplacuje rad to neznam.Ja da sam mislio da mi neko na rusa ugradjuje orbitrol upravljac nikad nebi ni pocinjao to je onda porez na neznanje-Nesto hoces a neznas sta i kako.Neko je rekao da je greska ako se cilindar ugradjuje negde sem poprecno na spone to je apsolutno tacno.Ja sam se momacki namucio razbijao me je kardan za prednju vucu ali sam ipak uspeo.Preciznost je u tacku nema lufta a volan ne osecas da okreces.Ipak ma kakav upravljac na rusu da bude njega pogoni zupcasta pumpa za hidruliku a ona je takoreci neaktivna na ler gasu ona ipak trazi gas da bi pogurala ulje.Ovako od opela pumpa upravljaca radi na ler kao i na pun gas bez problema.To je moje iskustvo vi kako zelite
 
nije mi jasno zasto svi ovako ugradjuju servo? totalno pogresan nacin . klip se stavlja ispod prednjeg trapa a ne sa strane. ovako opterecenje ide na onu cauru u sredini trapa koja nece dugo

Druze, da je neki drugi traktor u pitanju, moglo bi se uzeti u obzir montaza uspid kolevke. Kod 539 je to nemoguce postaviti a ne pomerati hladnjak. Moglo bi se realizovati da se postavi dvosmerni cilindar ispod hladnjaka, ali treba da se pravi specijalni cilindar, namenski, a to vec kosta...

Na koju cauru konkretno mislis?
 
Poslednja izmena:
Pozz, svima. Nov sam na forumu, ali sam pratio ovaj post i realizovao hidrostaticki volan na IMT-u 539. Samo imam jednu nelogicnost. Postavljen je dvosmerni cilindar radnog hoda 20cm i nastelovan je na sredinu, levo-desno po 10cm. Pun okret volana je oko 400 stepeni, stim sto sa pravca, ako okrenem na desno ide oko 200 stepeni pa kad vratim na pravac, vracam 280 stepeni. Ako idem ulevo 200 stepeni, kad vratim okrecem 120 stepeni. Tako da postoji te nesrezmernost, ne smeta ali interesantna cinjenica...

Evo i slika:
http://s924.photobucket.com/user/Makinet/media/DSC_7250_zps782ef9ee.jpg.html
jako fino uradjeno, bas mi se svidelo, moze li se znati koliko te ovo zadovoljstvo kostalo ::novac::
 
Tu nema problema kod orbitrola to neka on racuna.Tu razliku u kubikazi cilindra kad je smer potiska u pitanju regulise orbitrol glava sta to ima veze sa samim cilindrom.To je otvoren sistem on uzima koliko mu ulja treba za levu kao i za desnu stranu.On bi morao u obe strane da mota jednako.Ako je hod klipa 40 cm to je to on mora da isprazni i napuni cilindar isto.Jedino ako ti je hod cilindra problem ili si ako je moguce stavio fixni deo klipa na nedovoljno odsotojanje pa nemas ajnslag isti u obe strane,Zato je bolje kad se ovakav upravljac montira uzeti klip sa vecim hodom no sto ti treba.
 
Nazad
Vrh