Ugradnja hidro volana

Hvala na odgovoru Mirko, posto sam juce celu noc citao po forumu odlucio sam se ipak za varijantu da pumpu stavim da ide preko ventilatora lakse je i manje kosta nego da se nosi kod metalostrugara .....jos nekoliko dana da ugradim orbitrol i ubacujem slike :osmeh:.Jos jedno pitanje :koji orbitrol je najbolje ugraditi ???
 
Danas sastavljen hidro volan na 577. izproban i lepo radi, bez nekih velikih ulaganja i prepravki.
Zahvalio bi se clanu Bubu jer je radjeno po njegovom modelu!
attachment.php


attachment.php

attachment.php

attachment.php

produzena rucica menjaca, treba jos da se zasece i nakrivi prema sedistu, bice sad uzivancija voziti :))
 
Da i zaboravili smo da to sredimo kad je menjac bio rasturen, kad smo ga sklopili a ja se udario u celo, al dzabe!!!

- - - - - - - - - -

Al sa ovim sistemom stapa i kanapa je neutralisano!
 
Da li neko prodaje vreteno volana od Rakovice 65 da je u dobrom stanju....verovatno imaju ljudi koji su ugradili hidrauliku?
 
Lepo uradjeno ali steta sto si raskupusao kuciste volana da ga iskoristis kao nosac, to si mogao lako napraviti. Reduktor mozes da popravis skidanjem ploce hidraulika i majstorisanjem kroz tu rupu ako ti je vratilo od gonjenog snopa dobro.
 
Nije raskupusano samo su izvucena vretena, ono sa volana je malo izgubilo cementaciju tako da ne vredi, vreteno na ruci je dobro, klip treba da se remontuje zato smatram da i ovo kuciste nece biti interesantno nikome kao i ostalo sto sam skinu, pa sam ga zato i iskoristio kao nosac, al nije nista pokvareno tako da se moze vratiti u prvobitno stanje.
 
i ja bi to kupio ako je polovno , dobro i po prihvatljivoj ceni. moze i celo kuciste.
Kuciste da je kao"dobro" je oko 150 eura.Popravka starog sa novim delovima je nemoguca zbog neorginalnosti delova a orginal se i ne proizvode.Kuciste je izbaceno iz proizvodnje davne 1993 godine.

Ko je ugradio hidraulicni volan to je ucinio zato sto mu je kuciste volana bilo gotovo.:ppozdrav:
 
Nisi u pravu, izbacuje se i zbog drugih stvari. moje kuciste je moglo ici jos 10god. bez problema, kad smo ga otvorili ekstra ulje izaslo. nisam hteo bacati pare na remont klipa kad se u napred zna da nece dugo trajati i opet remont!!

@bubu, u onoj boci gde se sipa ulje pre nego sto ulje dospe u pumpu jel ima neki precistac? nisam to otvarao a ako ima skinuo bi da zamenim ili ocistim.
 
Nisi u pravu, izbacuje se i zbog drugih stvari. moje kuciste je moglo ici jos 10god. bez problema, kad smo ga otvorili ekstra ulje izaslo. nisam hteo bacati pare na remont klipa kad se u napred zna da nece dugo trajati i opet remont!!

@bubu, u onoj boci gde se sipa ulje pre nego sto ulje dospe u pumpu jel ima neki precistac? nisam to otvarao a ako ima skinuo bi da zamenim ili ocistim.
Covek pita za kuciste volana Rakovice a to nema veze sa tvojim kucistem i poluhidraulicnim volanom sto si imao.
Rakovicina kucista ili 558(ista su)su relativno problematicna za popravku i daleko kratkotrajnija od 560,588,578 i slicnih.
 
Znam sta covek pita, al ti dajes samo jednu soluciju zbog cega se izbacuje kuciste volana, mada nema veze sa rakovicinim al ja navodim zbog cega se jos moze izbaciti a da nije pokvareno.

- - - - - - - - - -

Posle 2-3l dosutog ulja u kanticu i posle jednog dana opet ga nema u njoj, ukapiram da terba da pogledam u karter i promenuti semering i lezaj na pumpi :))
attachment.php


- - - - - - - - - -

Trebalo bi da ima filter na pumpi ako ga neko nije skinuo.
pumpa je sad prvi put skinuta sa motora, al nisam imao vremena da to gledam jer mi hitno trebao traktor, samo lezaj i semering zamenuo.
 
Ima li neko prijedlog kako da se ugradi neki oblik servo volana na IMT539? Znam za neke varijante (gledao sam slike) ali nisam siguran koja bi bila najbolja i najjednostavnija.
 
Nazad
Vrh