Ugradnja hidro volana

Mirko, pošto je sve komplet da spremiš za stari tip 542? Pumpa, orbitrol, klip, poluge, spone, creva ... a ja da ugradim?
 
Nema cene,retko to radim na 540,542,samo kome moram.Najteza i najskuplja ugradnja.Najveci problem su poluge-ruke na rukavcima koje je jako tesko uraditi a da se ne krive jer nisu livene,moraju da se budze:osmeh:
 
Mislim da nema traktora na koji je teže ugraditi hidraulični volan od IMT 539, stara tipa. Kod ovog novog sa drugačijom kolijevkom je daleko jednostavnije, može klip da se stavi poprijeko, može uzdužno kao na Zetorima (tako se i ugradjuje fabrički) ali na starom 539 nema teorije da se sve to uklopi.
 
a za 558 koliko je komplet al sve sa zf pumpom da se kopča na razvod?
Za 558 kosta oko 450 eura sa zupcastom pumpom,a sa Petoletkonom ZF krilnom pumpom kosta preko 800 eura.Pumpa nova kosta 27600 dinara+medjuploca+kandze....
Ja licno nebi nikad ugradio tu krilnu pumpu jer je daleko kraci vek trajanja u odnosu na zupcastu.
 
Za 800 evra 3 komada 558 delovi u Rumi i Sm Palanku naravno polovni..Umalo da zaboravi na samoj pumi mora da postoji sigurnosni ventil ovaj na orbitolu sluzi da odriaguje kada tockovi udare da nebi doslo do pucanja.
 
Poslednja izmena:
Rođo, kad budem imao nov traktor onda ću i ugrađivati hidraulični volan sa novim delovima. Do tada ću malo pronjuškati po otpadima i naći neku malko prizemniju varijantu.
 
Za 800 evra 3 komada 558 delovi u Rumi i Sm Palanku naravno polovni..Umalo da zaboravi na samoj pumi mora da postoji sigurnosni ventil ovaj na orbitolu sluzi da odriaguje kada tockovi udare da nebi doslo do pucanja.
Vecina novih orbitrola ima sigurnosni ventil integrisan na sebi i tad pumpa ne mora da ima sigurnosni,orbitrol jos ima dva sok(udarna)ventila i prelivni ventil izmedju pritiska i povrata.Znaci na samoj pumpi nemora da ima sigurnosni ventil ako na orbitrolu ima.Ovo pisem da ne dodju bezveze pogresne informacije do siroke narodne mase.

- - - - - - - - - -

Rođo, kad budem imao nov traktor onda ću i ugrađivati hidraulični volan sa novim delovima. Do tada ću malo pronjuškati po otpadima i naći neku malko prizemniju varijantu.
I ja sam na moj traktor ugradio tu prizemniju varijantu koja me nakraju kostala ko svetog petra kajgana,i posle sve muke rezultat je bio kupovina svih novih komponenti i volan funkcionise kao sat.
Skupo jeste ali sa Petoletkinom krilnom pumpom,ugradi se ukrajinska zupcasta koja je duplo bolja i jeftinija ugradnja duplo.
 
danas zavrsena montaza hidrovolana na rajki ili ti landinu sad je pola pola za sad sljaka kao svajcarac o utrosenom materijalu je dikutabilno komentarisati a o utrosenim zivcima nemo ni da pitate takodje bih hteo ovim putem da se zahvalim svima sa foruma na pomoci i savetima a posebno MIRKU 015 i verujte sve sto vam covek kaze je 100 puta lakse il 100 puta teze samo ko nije radio nezna sta je vanmatericna trudnoca (izvinjavam se na recniku al ovakavo mucenje nemoze da se opise)pogotovo prvi put i kad se radi pomocu stapa i kanapa jos jednom sva zahvalnos Mirku na pomoci i razumevanju.:ppozdrav:
 
Tm 30 ajd okači koju sliku da vidimo kako si uradio.
stigle slicice

- - - - - - - - - -

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] zupcanik sam zaboravio da slikam

- - - - - - - - - -

postavljene slike sa ugradnje
 
Poslednja izmena:
Imam ursusa 355 i nesto u planu da mu zimus uradim hidro volan.
Imam kod rodjaka neku kompletnu hidraulicnu instalaciju, kaze sluzilo je da negde otvara i zatvara neki poklopac, sta znam gde.
Koliko sam uspeo da vidim na brzinu, ima pumpu koja je prikacena na neki trofazni motor.
Creva, posudu za ulje, hidraulicni klip duzine mozda 40-50 cm a precnika oko 100mm.
Ima jos neke ventile, ne mogu tacno da se setim.
U toku dana cu da slikam da se vidi sta sve ima, pa ako odgovara da pripremam polako za ugradnju.


Evo slike
d6xx.jpg

du9o.jpg

tjgw.jpg

09sg.jpg

lsdz.jpg


1qwc.jpg

Podaci sa pumpe: V 5.5 cm3/U, n 1450 U/min, P 100 bar. Pitam se kako bi radila
sa promenom obrtaja?
A ovaj orbitol radi na 220v tako da od njega nema nista.
Ne znam hod cilindra, na njemu nema podataka.
Jedino da ukljucim ovo cudo pa da vidim jel radi sta.
 
Poslednja izmena:
postavljene slike sa ugradnje[/QUOTE]

Odlicno odradjeno i ulozeno dosta truda...
Jedino sta ce se kasnije javiti kao problem kod ovakvog resenja klipa je sto brzo strada biksna na srednjem klinu pa dolazi do lufta u volanu...
 
postavljene slike sa ugradnje

Odlicno odradjeno i ulozeno dosta truda...
Jedino sta ce se kasnije javiti kao problem kod ovakvog resenja klipa je sto brzo strada biksna na srednjem klinu pa dolazi do lufta u volanu...[/QUOTE]
Trenutno za klip nemam drugo resenje jer je kolecka ostala od landina za sad je dobro sve jar sam sproleca uradio komplet trap a centralnu bolcnu sam radio novu i sad je od mecke ili ti fapa 1213 sto drzi glavcinu
 
Najbolje je cist hidraulicni volan. Na Rakovici 65 je lako napraviti jer moze na pumpu hidraulika da se nakaci ventil prioriteta kao npr. na ZMAJ kombajnima ili Torpedo traktorima.
Imam rakovicu 60...posto imam pumpu od kombajna ugradio bih je za hidro volan,zanima me dali pumpu da upasujem da ide preko kaisa ili da je uzubim na mestu gde kod rakovice 65 ide pumpa za hidraulik a na rakovici 60 je tu poklopac ...dali se taj poklopac moze skinuti i tu uzubiti pumpa ??? :D
 
Moze ali moras da smislis kako da je uzupcis unutra,ako ima kandza treba ti druga kandza za pumpu i medju ploca,ako nema e to je jednostavno ali je umetnost i vestina metalostrugara,prirubnica,i srafljenje sa tri srafa za postojeci zupcanik.Nije lako ali ko ima volju....
 
Nazad
Vrh