Ugradnja hidro volana

Meni do sad niko nije prihvatao reklamacije,sve kao crklo ti ovo,crklo ti ono,samo oni nisu krivi.Tako su i mene cucali za orbitrol na mom traktoru,sve mi neispravno samo orbitrol ispravan,ja lepo nakraju kupim nov Danfus i namontiram.Sad se mota noktom.
 
Meni do sad niko nije prihvatao reklamacije,sve kao crklo ti ovo,crklo ti ono,samo oni nisu krivi.Tako su i mene cucali za orbitrol na mom traktoru,sve mi neispravno samo orbitrol ispravan,ja lepo nakraju kupim nov Danfus i namontiram.Sad se mota noktom.

Gde si našao Danfoss orbotrol i po kojoj ceni? Kolika mu je zapremina?

Ja sam bio 3 avgusta u Rumi i vidim da kod Rusa ima sve za hidrulični volan. Orbitrol beloruski je 140eura. Klip hidraulike je 60eura (mada ovaj od MTZ traktora nije baš pogodan jer ima prečnik od 50mm i hod 250mm što znači da u njega stane 0.5 litara ulja pa je potrebno ugraditi orbitrol zapremine 160cm kubnih a samim tim i jaču pumpu). Pumpa 25 eura.
 
Danfos sam nasao u Hrvatskoj,burazer mi doneo,platio ga tamo 100 eura,ispod ruke,u kutiji zapakovan,80 kubika.I prodao sam ga coveku kojem sam popravljao traktor za 160 eura sa ugradnjom i meni je ostao njegov orbitrol od 80 kubika.Sad sam sebi kupio Petoletku 63 kubika i volan se vrti ekstra lako.
E sad orbitrol beloruski je kod Mise 120 eura(10 kubika),i on je u rumi,pumpa i klip je ta cena.
Jos nesto klip je 50mm unutrasnja rupa i ja sam ugradio takav klip od rusa na moj traktor i orbitrol od 63 ili 80 kubika to vrti noktom,strasno lako.Inace i na rakovici je klip 50mm samo sto je teleskop 22mm a na ovom od rusa je 25mm.Da dodam da je na rakovicama orbitrol 63 kubika.
Netreba ti orbitrol od 160 kubika!!To je previse i za pumpu i za motanje,ima da bude 2 kruga volanom za ceo hod klipa.
 
nabavio sam petoletkinu zupcastu pumpu bila je ugradjena na FAP-u po kataloskom broju pise da je 11 cm kubnih zapremina i radni pritisak 250 bar da li bih to smeo da ugradim na petoletkin orbitrol od rakovice 65
 
nabavio sam petoletkinu zupcastu pumpu bila je ugradjena na FAP-u po kataloskom broju pise da je 11 cm kubnih zapremina i radni pritisak 250 bar da li bih to smeo da ugradim na petoletkin orbitrol od rakovice 65
Na kom traktoru radis ugradnju hid.volana??Na 577 je pritisak 160bara vidi u temu inovacije imt ja sam ugradio na558 orbitol je od zmaja133 i cilindar je z 133 evo peta god.bez kvara

- - - - - - - - - -
 
nabavio sam petoletkinu zupcastu pumpu bila je ugradjena na FAP-u po kataloskom broju pise da je 11 cm kubnih zapremina i radni pritisak 250 bar da li bih to smeo da ugradim na petoletkin orbitrol od rakovice 65
Naravno da mozes,samo jel ima sigurnosnog ventila negde,na orbitrolu ili na pumpi i smer pumpe je bitan.Inace sve moze bez problema.
 
Naravno da mozes,samo jel ima sigurnosnog ventila negde,na orbitrolu ili na pumpi i smer pumpe je bitan.Inace sve moze bez problema.
e sad je pitanje kako taj ventil izgleda orbitrol je nov iz radje a pumpa je na oko klasicna kao i ona fabricka na rajki da i smer joj je desni sto mislim da je dobro.sto se tice one ruske pumpe sto ti ugradjujes el treba njoj sigurnosni ventil il ima na njoj.
 
250bara???Proverite pre bilo kakve ugradnje,naj dobronaerniji savet da ne ispadne na tarabi pise p.... a ono samo rupa od cvora..
 
Pumpa nema sigurnosni ventil,pogledao sam po oznaci,znaci mora orbitrol da ima sigurnosni obavezno_On odradjuje posao na 120 bari i nema brige.Ovako to izgleda,kad pogledas orbitrol odozgo gde je izlaz za volan sa onim zupcima tu izmedju onih izlaza za prikljucke ima uvrnut sraf ili imbus,ako ga ima na orbitrolu znaci ima sigurnosni ako ga nema onda ti treba kocka koja se srafi na orbitrol i ona ima u sebi udarne ventile i sigurnosni ventil.
Pumpe koje ja ugradjujem-ukrajinske nemaju sigurnosni ventil i ostvaruju pritisak do 250 bari,za pumpu nemas brige samo ugradjuj,smer je dobar.

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -
Ovo je sraf koji pokazuje jel orbitrol ima na sebi sigurnosni ventil.
2myzryr.jpg


- - - - - - - - - -

orbitrol bez sigurnosnog ventila
6p18wh.jpg
 
Ovo ti treba na orbitrolu
20f5446.jpg


- - - - - - - - - -

Gde si kupio orbitrol i koliko je para bio ako nije tajna,ja sam skoro kupovao petoletkin orbitrol i vratio,bio skart,zvao sam fabriku i kazu da ima dosta reklamacija.Kod mene je bio problem sto nije imao kraj pri motanju,udarni ventili propustali ali se motao ekstra dobro.
I koliko je kubika orbitrol?
 
aj pusti pp kolko kesa za tu kocku da ne rasturam kombajn :)

- - - - - - - - - -

100e al je bio ponabavnij ceni ako razumes sta hocu da kazem e sad to za kubikazu neznam na njemu je ovaj seriski broj 1042,100on cini mi se da je na racunu pisalo nesto oko 20000din nisam siguran
 
100 kubika (ON)oznaka da nema sigurnosni ventil.Imaces brz volan,nece biti mnogo krugova za okretanje.Sve opet zavisi od poluge,klipa...
Nov u petoletci kosta 32000 dinara.
 
Odlicno,mnogo bolja opcija koja se bolje uklapa u orbitrol od 100 kubika zbog duze poluge.
 
Nazad
Vrh