Ugradnja hidro volana

Ima da se kupi komplet za ugradnju na 445,sve u sraf,sam namontiras.Cenu neznam ali moze se saznati.
 
Kako je dole zakacio spone na rukavce,zanimljivo.
Inace vidi se da je traktor vozen samo nedeljom do pijace:osmeh:
 
Sama ideja oko volana je onako, relativno dobro zamišljena samo što je traktor praktično izgubio 50% klirensa naprijed. Sve ovo bi bilo odlično izvedeno kada bi bilo montirano odozgo no ne znam može li se provući sa jedne na drugu stranu od hladnjaka?Pumpa je isto dobro upasovana no sportski mali volan mu dodje kao šlag na tortu, ono poseban estetski detalj. Nešto mi se čini da je ovaj izvukao više drva iz šume nego Alija Sirotanović uglja iz jame.

Sad baš gledam ovu sliku sa strane, možda bi se nekako ovo i moglo provući odozgo, možda čak i da ostane ovako dole ali da se ova poprečna veza izvede sa krivinama tako da cilindar bude na višoj poziciji. Sa ovako niskim klirensom je sigurno zanimljivo voziti ga po lošem putu, na 25cm dubine gaza ovo bi odmah zapelo, posebno krajnje inteligentno postavljeni ulazi u cilindar sa crijevima sa donje strane. Ne daj Bože da putem prvo prodje neki Belarus ili LTZ.
 
Bice hidro volan na 577
isporucen prvi potrebni deo (polovan)
attachment.php

attachment.php

attachment.php
 
@Banisa1981,pumpa koju sam ja ugradio je ukrajinska Hidrosila,to je fabrika pa jedno 10 puta veca i jaca od Prve Petoletke,te pumpe se ugradjuju kao prva ugradnja na Belarusa.Ukrajina je hidraulicni gigant bivseg SSSR-a.

Prva ugradnja na Belorusa i na skoro sve druge traktore iz zemalja bivšeg SSSR-a. Kod mene na Vladimircu je takva pumpa ugrađena kao glavna pumpa podiznog trapa. Prvi put je zamenjena takvom istom novom nakon 30 godina od datuma proizvodnje.
I klipova kojekakvih ima novih za stare ruske mašine po prodavnicama delova za MTZ. Za ugradnju prednje hidraulike na "bilo koji traktor" novi delovi(klipovi, creva, razvodnici, pumpe...) za hidrauliku od Vladimirca ili T-40 - idealno! Jeftino i dobro!
 
Gde ima da se kupi nov orbitrol (Danfoss, Lifam) sa ventilskom pločom za traktor i koja je orijentaciona cena?
 
Nazoves Misu iz NS,orbitrol je 120 eura,beloruski,a pumpa 10-ka 25 eura,a 16-ca je 35 eura.
 
Onaj gore sa slike izproban i radi odlicno, kupljen (na srecu, ako radi radi) na vasar za 2000din.

- - - - - - - - - -

Bijo je i klip za upravljane od kombajna zmaj, al neznam zato nisam i to uzeo za 2000din.
 
@mirko 015

Danas sam malo gledao na internetu i vidim da su pumpe volana za Belarus traktore levog smera a na IMT-u treba da je desnog smera. Kog je smera tvoja pumpa?
 
@mirko 015

Danas sam malo gledao na internetu i vidim da su pumpe volana za Belarus traktore levog smera a na IMT-u treba da je desnog smera. Kog je smera tvoja pumpa?
Nisam video pitanje ranije,moja pumpa je desnog smera.Ima da se kupi i leva i desna.

A kad vec pisem ovde evo i koja slika jucerasnje probe orbitrola
 
Hidro pumpa sa opel omege obrce orbitrol 80 ccm bez problema.Ide na obican remen ja sam uzeo sa turbine za vazduh na t40 posto ima dupla remenica ja sam jednu iskoristio za pumpu.Mala je moze se iskoristiti tj namontirati bilo gde a dzaba je imao sam rasturenu omegu tako da am i bocu za ulje iskoristio od omege mala od pola litre.Sve stalo pod haubu.

- - - - - - - - - -

Ja imam pumpu sa nekog ruskog traktora jednoklipca od hidraulike na kojoj pise da moze u oba smera samo da se menja namena creva sto je i logicno.I ta ce da se iskoristi pumpa servisirao sam semeringe radi kao sat.Trenutno je koristim za pretakanje ulja itd.
 
Drugaru crkao orbitrol,curilo ulje na izlazu osovine i on to sam skine i posalje u Cacak i ovi ga zadihtuju i posle tog otvaranja on vise ne radi,jednostavno ljudi javili da neumeju da ga nameste u predjasnje stanje,sad mota samo na jednu stranu,u desno a u levo ni makac.Napravise mu od odlicnog orbitrola neispravan,a motao se strasno,lako kao pero.Jednostavno ljudi priznaju da neumeju da ga nameste.E sad ko ce da plati ovu zajebanciju,njima ne pada na pamet??Poslali nazad i sad mozemo da ga gledamo.
Resio sad da kupi nov ali se dvoumi sta da kupi,ima u ponudi
1.Bugarski 140 eura
2.Petoletka 120 eura
3.Beloruski 120 eura

Meni stize od njih iz Cacka sutra jedan koji su doradjivali jer su mu popucale lisnate opruge pa kad ga namestim na Rakovicu prenecu utiske.Za sad su me neprijatno iznenadili.
 
Nazad
Vrh