Ugradnja hidro volana

Mirko,da li zaista mislis da treba tako?ajde da ne pisemo svasta i ubedjujemo ljude da prave sami sebi trosak...ako klip dodje do granicnika,i nije vec tada"usao ili izasao koliko moze"lom granicnika,ili u jos gorem slucaju-lom ruke koja je povezana sa sponama je NEMINOVNA!!!zato go god radi,prvo mora da zna STA RADI,pa tek posle da povezuje celu instalaciju.klip se ogranicava tako da ima potreban hod npr ovako,tj jedan od nacina:eek:tvori se klip,njegov hod je npr 30 cm,potreban je 26cm...na strugu se pravi odbojnik duzine 4cm,koji je malo uzi nego FIKSNI deo klipa,postavlja se unutar i sve se vraca obrnutim redosledom.na ovaj nacin se dobija potreban hod klipa,bez Bojazni od bilo kakvog loma.

U pravu si. Ako iz bilo kog razloga klip ne ispuni svoj hod, a ti i dalje motas - sledi lom nosaca spone. Meni se to desilo jednom.
http://s185.photobucket.com/user/darkoizizvor/media/rakovica 47 2003/18112012647.jpg.html?sort=3&o=1

Takodje, volan nikada ne stoji u istom polozaju, iako nema lufta.
 
Pozdrav svima...! Da li neko od vas mozda zna neku radnju ili nekog majstora od kog bih mogao da narucim gumice za klip hid. volana za traktor? Klim je precnika 40mm... Hvala unapred! :ppozdrav:
 
Pozdrav forumasi :) ! imam torpedo 6206 pa me interesuje postoji li mogucnost da se naknadno ugradi servo upravljac? i gde mogu naci potrebne delove za to ? hvala :) :osmeh:
 
ma sve jedno,nije bitno da li je servo ili hidro,sta je lakse ugraditi i sta je bolje?
 
Evo zanimljivog resenja za postavljanje hidro pumpe, inace ovde su na ovom lamborginiu fabricki postavili
1364485331727.jpg
1364485322715.jpg
 
Jedno pitanje dali neko zna koje ulje ide u servo volana od tam kamiona i pitanje za @Mirka koje ulje sipaš u sistem volana koji si ti ugradio na imt540
 
pitanje za @Mirka koje ulje sipaš u sistem volana koji si ti ugradio na imt540
Nisam video ranije ovo pitanje,prvo sam sipao hidraulicno pa je pumpa mojom krivicom isterala svo ulje na semering i naravno sve otislo u motor(2 litre)posle sam nasuo sae30 ili 40 vec sam zaboravio i desilo se da zimi skripi pumpa kao luda zbog pregustog ulja,sad je ulje 15-40 i bice i ubuduce:ppozdrav:
 
Još jedno pitanjce :osmeh: ima li gde da se kupi posebno zupčanik od kompresora ja nemam kompresor na mom 540 pa bi ugradio zupčanik direktno na pumpu
 
Mislim da ima nov da se kupi,nisam siguran.Tebi treba obican zupcanik,bez kandze,on je jeftin i ima ga u rumi na vaseru polovan.Bitno ti je da ucvrstis zupcanik na pumpu,napravis medjuplocu i gotova stvar,malo majstorije i poznavanje materije.E a posle nastaje problem prednji most,tj.izmisljanje vruce vode,preka spona i njene carolije.:osmeh:
 
prednji most sam rešio lako kad sve odradim uslikaću pa ćeš videti dosta jednostavno a funkcioniše bez greške
 
kako da ugradim hidro volan na torpeda,gde da nadjem delove potrebne ili od cega moze da se upasuje?
 
Ja sam pre neki dan uradio servo na R65, prepakovao sa mercedesa MB100 i kostalo me negde oko 80 evra. Uslikacu to ovih dana pa izbaciti slike i ocekujem vase komentare koliko je to dobro ili nije.
 
Nazad
Vrh