Ugradnja hidro volana

57052555.jpg
[/QUOTE]


Evo moje iskustvo sa ovim "hidraulicnim servo pajacivacem"
Radio je lako,ali je stalno vukao u jednu stranu. Nikako nisam uspeo da ga nastelujem sa podloskama.
Zatim je poceo da pusta ulje tamo gde izlazi spona iz razvodnika. Menjao sam par puta gumice, ali nije pomagalo ulje je stalno curilo. kad radi duze sve iscuri. Na kraju sam prestao da sipam ulje i vozio ga dve godine tako. Bio je tezi nego mehanicki.
Onda sam prokljuvio zasto pisa ulje na sponi razvodnika i to resio. Ali onda je poceo da zeza. Cas radi cas blokira i ne radi.
Sad dali je to zbog tog mog resenja ili je crkla pumpa neznam, ali vise ne mogu da se bakcem s njim, od ovog upravljaca, zaista nema leba i nema svrhe ga opravljati!
 


Evo moje iskustvo sa ovim "hidraulicnim servo pajacivacem"
Radio je lako,ali je stalno vukao u jednu stranu. Nikako nisam uspeo da ga nastelujem sa podloskama.
Zatim je poceo da pusta ulje tamo gde izlazi spona iz razvodnika. Menjao sam par puta gumice, ali nije pomagalo ulje je stalno curilo. kad radi duze sve iscuri. Na kraju sam prestao da sipam ulje i vozio ga dve godine tako. Bio je tezi nego mehanicki.
Onda sam prokljuvio zasto pisa ulje na sponi razvodnika i to resio. Ali onda je poceo da zeza. Cas radi cas blokira i ne radi.
Sad dali je to zbog tog mog resenja ili je crkla pumpa neznam, ali vise ne mogu da se bakcem s njim, od ovog upravljaca, zaista nema leba i nema svrhe ga opravljati![/QUOTE]

Imam isti problem kao i kolega, nekad mi blokira, pa onda krene sam da mota tockove. Zna li ko resenje?
 
Vidim da ljudi koji ovde pisu imaju dosta iskustva, pa bih zamolio za jedno objasnjenje, posto sam potpuni laik sto se tice ove teme... Planiram ugradnju hid.volana na R60. Ono sto me buni je to, kakva je situacija kada se namontiraju svi delovi, da li postoji neki poseban postupak pokretanja svega toga, tipa isterivanja vazduha iz sistema?? I najglavnije, kako ce orbitol "znati" gde je sredina klipa, tj, da ne namotava skroz na jednu stranu, a na drugu ne...?? :sta:
 
Vazduh iz sistema se ništa posebno ne isteruje. Sipaš ulje u sistem,upališ traktor,namotaj volan skroz levo i skroz desno i gotovo. A što se tiče sredine..... Unutra u orbitrolu ima 4 mala kineza od kojih dva na prozorčetu orbitrola gledaju pravac točkova a druga dva se mačuju sa cilindrom.
Šaaaaalim se!!!
Kažu da je hebeno rastavljati tj sastaviti orbitrol pa samim tim ti ne mogu odgovoriti šta ima u njemu. Ali znam da na obe strane orbitrol mota dokle god ga nešto ne zaustavi tj klip u cilindru ili graničnik na rukavcima(mada ne bi smeli)
 
Kao sto rece cenjeni kolega Sinisa,orbitrol moze beskonacno da gura,znaci vrtis volan sve dok ne dodje klip do kraja ili granicnika na rukavcima i tad sigurnosni ventil reaguje kad se stvori otpor,propusta ulje u bocu a iz boce pumpa vuce i vrti u krug sve dok se nepocne motati na drugu stranu i tako u nedogled godinama jer hidro volan tesko i retko crkava.Etooo da docaram jednostavnim recima kako ti kinezi rade:osmeh:....
 


Evo moje iskustvo sa ovim "hidraulicnim servo pajacivacem"
Radio je lako,ali je stalno vukao u jednu stranu. Nikako nisam uspeo da ga nastelujem sa podloskama.
Zatim je poceo da pusta ulje tamo gde izlazi spona iz razvodnika. Menjao sam par puta gumice, ali nije pomagalo ulje je stalno curilo. kad radi duze sve iscuri. Na kraju sam prestao da sipam ulje i vozio ga dve godine tako. Bio je tezi nego mehanicki.
Onda sam prokljuvio zasto pisa ulje na sponi razvodnika i to resio. Ali onda je poceo da zeza. Cas radi cas blokira i ne radi.
Sad dali je to zbog tog mog resenja ili je crkla pumpa neznam, ali vise ne mogu da se bakcem s njim, od ovog upravljaca, zaista nema leba i nema svrhe ga opravljati![/QUOTE]
mene interesuje na kom principu radi ovaj hidraulicni servo pojacivac ako nema orbitrol
 
Ima mini orbitrol(da ga tako nazovem) na vrhu tela cilindra (tamo gde idu creva)koji reaguje pomeranjem ove poluge sa kucista volana.Imaju unutra ventili koji propustaju ulje kad se ova poluga pomeri i tako ulazi ulje u cilindar za napred-nazad,ali to je lepo zamisljeno i ti ventili crkavaju,pisa ulje na sve strane zato sto ti ventili pocnu brljati i ulje mora negde napolje da izadje kad oba ventila propuste u obe strane.Sto bi se reklo"Cemu sluzi,a uz to i ne radi":osmeh:
 
Vrlo prosto!
Pumpa stvara pritisak. Kada pomeris volan tada ova dugacka sipka preko spone koja se vidi tacno ispod alternatora na slici, pomera klip koji sluzi kao razvodnik ulja. Taj razvodnik otvara i zatvara prolaze kroz koje tece ulje, odnosno kruzi i pomera cilindar.
Zamisljeno jednostavno, integrisan razvodnik sa cilindrom, ali jebeno komplikovan za stelovanje i pouzdanost u radu !
UVEK volan, kada se pusti iz ruke, u toku voznje vuce u jednu stranu. Nekad se desava ako je toliko rastelovan da pod vecim gasom okrece tockove u jednu stranu i kad je u mestu.
Da ne govorim da veliki broj ljudi ima problem sa curenjem ulja na razvodniku.
Ovo je bilo prelazno resenje izmedju mehanickog i hidrostatickog upravljaca(orbitrola) .
Resenje koje se pokazalo kao lose i svega se par godina zadrzalo u proizvodnji. Zove se Servo pojacivac (pojacava mehanicku silu kojm se deluje na volanu)
Najveci problem kod ovog tipa uravljaca, je da ako je nesto neispravno (a to je jako cesto), ili ako motor ne radi iz nekog razloga, tada je IZUZETNO TESKO upravljati upravljacem. Prakticno treba rucno savladati otpor ulja u cilindru , odnosno "rucno" ga potiskivati volanom, plus jos i savladati otpor tockova na tlu.
U tom slucaju je nekoliko puta tezi za upravljanje nego obican mehanicki volan !
 
Ma dobro, lepo objasnjenje to sa kinezima, i sa sigurnosnim ventilom....:osmeh: Ali ja i dalje ne kapiram, kako ce orbitol da `podeli` klip na dva jednaka dela, tj u mom slucaju recimo nekih 12cm na jednu stranu da gura, a 12 na drugu da uvlaci...? bas sam trapav a :cool:
 
Ma dobro, lepo objasnjenje to sa kinezima, i sa sigurnosnim ventilom....:osmeh: Ali ja i dalje ne kapiram, kako ce orbitol da `podeli` klip na dva jednaka dela, tj u mom slucaju recimo nekih 12cm na jednu stranu da gura, a 12 na drugu da uvlaci...? bas sam trapav a :cool:
Jednostavno orbitrol gura ulje u klip jedino ako se volan okrece, ako motas u levu ili desnu stranu, cim stanes i klip staje.
Kao sto rece kolega MONTOYA ti postavis klip da je na sredini, da moze isto da pomera i u jednu i udrugu stranu, i to je to, kad krenes da motas u levo on ce gurati ulje u klip i pomerati tockove u levo, cim stanes staje i klip.
Nadam se da si ukapirao
 
Sad mi je sve jasno..! :ppozdrav:A ujedno ste mi dali i potvrdu moga misljenja da ipak mora klip da se namesti na pola, pa da se onda krene sa namotavanjem volana, da bi bio pola-pola
 
Sad mi je sve jasno..! :ppozdrav:A ujedno ste mi dali i potvrdu moga misljenja da ipak mora klip da se namesti na pola, pa da se onda krene sa namotavanjem volana, da bi bio pola-pola
Po drazumeva se da ide na pola, inace bi dobio da u jednu stranu gura dosta vise, a u drugu veoma malo.
Znaci ti kad postavis klip cija je klipnjaca dugacka 50cm da kad ti tockovi stoje ravno klipnjaca mora da je izvucena 25cm
 
Koliki god da stavis klip,delis na pola i kad udari u granicnike na rukacu sigurnosni ventil rasterecuje,cela problematika je ta,nista specijalno,sve orbitrol odradjuje.
 
Mirko 015 ja sam na

par univerzala duplaka popravljao taj razvodnik,uvek je bio problem sa onom takom sajbnom sto ide ispod razvodnika (to jest ispod sopne jabuke)ona pukne i ne drzi sponu cvrto i zato on vuce u jednu stran, a stelujm ga na onu unutrasnju cev ona se odvija i zavija.
 
Koliki god da stavis klip,delis na pola i kad udari u granicnike na rukacu sigurnosni ventil rasterecuje,cela problematika je ta,nista specijalno,sve orbitrol odradjuje.
Mirko,da li zaista mislis da treba tako?ajde da ne pisemo svasta i ubedjujemo ljude da prave sami sebi trosak...ako klip dodje do granicnika,i nije vec tada"usao ili izasao koliko moze"lom granicnika,ili u jos gorem slucaju-lom ruke koja je povezana sa sponama je NEMINOVNA!!!zato go god radi,prvo mora da zna STA RADI,pa tek posle da povezuje celu instalaciju.klip se ogranicava tako da ima potreban hod npr ovako,tj jedan od nacina:eek:tvori se klip,njegov hod je npr 30 cm,potreban je 26cm...na strugu se pravi odbojnik duzine 4cm,koji je malo uzi nego FIKSNI deo klipa,postavlja se unutar i sve se vraca obrnutim redosledom.na ovaj nacin se dobija potreban hod klipa,bez Bojazni od bilo kakvog loma.
 
Mirko,da li zaista mislis da treba tako?ajde da ne pisemo svasta i ubedjujemo ljude da prave sami sebi trosak...ako klip dodje do granicnika,i nije vec tada"usao ili izasao koliko moze"lom granicnika,ili u jos gorem slucaju-lom ruke koja je povezana sa sponama je NEMINOVNA!!!zato go god radi,prvo mora da zna STA RADI,pa tek posle da povezuje celu instalaciju.klip se ogranicava tako da ima potreban hod npr ovako,tj jedan od nacina:eek:tvori se klip,njegov hod je npr 30 cm,potreban je 26cm...na strugu se pravi odbojnik duzine 4cm,koji je malo uzi nego FIKSNI deo klipa,postavlja se unutar i sve se vraca obrnutim redosledom.na ovaj nacin se dobija potreban hod klipa,bez Bojazni od bilo kakvog loma.

Podrzavam...::super::
 
Nazad
Vrh