Ugradnja hidro volana

znaci mirko ugradio si sebihidro-robijaski volan,za razliku od musterija to je ipak prototip koji niko nemoze da kopira u tvom slucaju:haha:
 
Ne trpi udarce a stavljeno na zetor:sta:
Zato je skinuto i prodaje se,zato sto nevalja.Za traktor je puna hidraulika majka.

- - - - - - - - - -

znaci mirko ugradio si sebihidro-robijaski volan,za razliku od musterija to je ipak prototip koji niko nemoze da kopira u tvom slucaju:haha:
Kao da me bog osudio sa ovim hidro volanom,najgore mi kad treba nizbrdo na zemlji da namotam u mestu ili na brzaka(kad je rizicno)e tu nemogu da namotam,kao da je neko zakovao gume za zemlju:osmeh:,ali zato kad motam pun levi ili desni tockovi dodju do kraja a ja mogu da motam i dalje sto godina.Zato je prototip,nedostatke cu otklonim u roku od 10 godina eksploatacije i probnog rada:haha:
 
Meni je ceo princip rada sistema hidrauličnog upravljanja traktorom veoma jasan ali samo imam jednu nedoumicu.
Naime, znam da ako klip nema dovoljno hoda ona se to šteluje sponama ali nije mi jasno šta raditi u suprotnom slučaju tj. kada klip ima veći hod nego što je potrebno.
 
Kada je klip kratak onda na sponama mozes nastelovati da imas ajnslang na jednu stranu pun a na drugu sta ti ostane ili da to raspodelis,a kad je dugacak nista ne fali,spasoje je vec objasnio.

- - - - - - - - - -

stvarno neverovatno i strasno,nesto je fals pumpa il orbitrol.
Predpostavljam da je orbitrol,tesko se mota i kad je klip raskacen sa prednjeg trapa.Jedno vreme sam ja terao bez sigurnosnog ventila,orbitrol ga nema a ni pumpa,isto se motao,jos ja namerno motao pun ajnslang da nesto pukne ali nista,samo volan propada.Kasnije sam kupio kocku za svaki slucaj i stavio na orbitrol.(naleteo jeftino inace bi isao bez nje i dan danas):osmeh:
 
Verovatno sigurnosni ventil.
Ali ako sigurnosni ventil treba da odradi to a pritisak koji daje pumpa je preko 100bar onda i sigurnosni ventil treba da ima zadatu vrednost ispuštanja koja je veća od radne tj. zamišljenih 100bar ali ako tako gledamo onda kada bi pumpa nabila 100bar i pod tim pritiskom klip koji ima veći hod nego što je potreban gurao sponu onda bi verovatno nešto pokrivio ili otkinuo ili u drugačijoj situaciji u ovom slučaju sa klipom idelnog radnog hoda koji tačno odgovara hodu spone kada bi sa njim npr. pokušali da namotamo točak preko neke prepreke onda bi ventil propustio jer bi otpor hidraulici prouzrokovao veći pritisak u sistemu i ne bi to mogli uraditi. Kakva su rešenja za takve situacije?
 
Kasnije sam kupio kocku za svaki slucaj i stavio na orbitrol.(naleteo jeftino inace bi isao bez nje i dan danas)@Mirko pretpostavljam da je kocka sigurnosni ventil možeš li ako ti nije problem da je uslikaš da vidim kako izgleda planiram tvoj sistem ugradnje pumpe pa da ugradim i ventil ako nije problem da uslikaš. Hvala :osmeh:
 
Pozdrav ljudi hteo bih da vas pitam gde mogu da nabavim neki rezervoar za ulje oko 5l treba mi za volan kupio sam sve novo samo mi još on fali.I interesuje me šta mislite orbitrol mi je 100 kubika ,a zupčasta pumpa 200 nisam našao slabiju.Treba li da stavljam taj sigurnosni ventil ili nešto drugo ako treba da se snizi pritisak!:sta:
 
napraviš od malo većeg komada cevi a čep od mufa 1/2 cola i čep te dimezije sano ga probiši tankom burgijom da ima odušak
 
Nazad
Vrh