Ugradnja hidro volana

Valja jedino ako ti je kućište volana dobro i ako možeš taj cilindar kupiti nov sa nekom garancijom. Polovno nemoj kupovati jer je i skinjeno zato što je neispravno. Uostalom koliko si video starih tipova 577 sa tim volanom? Ili je ubačen hidro ili obična centralna spona.
 
Taj sistem na starom 577 je sacuvaj boze los,i kad ga remontujes nemoze da izdrzi godinu dana da ne crkne i propisa.

- - - - - - - - - -

http://www.joca-rapid.com/...kuciste volana ima lufta,mislim da je jeftinija varijanta da ubacim servo nego da menjam kuciste..u pitanju je 558.ima li neko iskustva?

http://www.joca-rapid.com/
Delova orginal za to kuciste nema,tacnije nema popravke.I da ga servisiras ima da te izadje pola hidro volana i na kraju opet imas mehanicki volan koji se tesko mota.
 
od kad znam za 577 ovo cudo nikad nije radilo, u smislu da su manzetne i ostala cuda u cilindru propala i da svo ulje u roku od 2-3 dana izbaci kroz cilinda.
tako bez ulja funkcionise i to dosta lako se okrece volan kad je traktor bar malo u hodu, kada stoji u mesto tad je teska mehanizacija.
remont ovog klipa u naj gorem slucaju 12000din, al mi nepada napamet da ga remontujem jel od tog nema leba, a zasto bi dirao nesto sto ide dosta lako :haha:
svidja mi se kako je clan @bubu ​odradio na njegovom 577 uz jako malo prepravki, ako budem resio bice ta varijanta...


57052555.jpg
 
sta je ovde ustvari caka da ulje cirkulise kroz cilindar i pomaze da se mota lakse,a kuciste volana je mehanicko jel?
 
Upravo tako. Kod nas ga zovu poluhidrauličan volan ali mislim da je pravi naziv servo volan. Sve u svemu jedna firma mi je tražila 15 ili 16.000 din da reparira taj cilindar i davala je godinu dana garancije. I možda bi se i odlučio da sredim cilindar ali me strah šta ako nakon godinu dve opet zvekne nešto? Onda mi je bolje dati još toliko para i imam hidro volan da ga vrtim kad i kako hoću!
 
pa da to je servo ko na autu samo sto ovde ima kuciste ulje kruzi kroz cilindar i zato je mekse motati volan,a na autu ide pravo na cilindar kardancic taj sistem,ati hidraulicari su prave derađije.
 
Da ako su samo gumice bile u pitanju.... A ako je onaj "mozak" pandrkno ne mož bit jeftino da ga je.eš. I da, veoma bitna stvar je kakvo je kućište volana. Naše je srednje žalosno a delova nema.... Previše ima onog ako,da bi rizikovao. Po meni ili klasično kućište mehaničko ili hidro i ćao.
Pocerina,ima neke ventile tamo gde su creva priključena. Tzv mozak. Ja ga tako nazvao...
Da mikser to je kao na autu. A hidrauličari dal deru ili ne to je relativna stvar. Ali bojim se da nemaju kvalitetne delove....
 
Poslednja izmena:
Moze se zapaziti da na tom sr...nju od poluhidraulike ima kao mali orbitrol ili ti ventil koji reaguje pri pomeranju u levu i desnu stranu i tako olaksava motanje.Na 577 i slicnim je totalna glupost to popravljati,vec se ima hidro pumpa na motoru,samo se ugradi klip(40-50 eura) i orbitrol(120eura)creva(30-40eura)ukupno maksimum 210-220 eura i traje 100 godina,a servis one gluposti 150 eura.
 
Nazad
Vrh