Ugradnja hidro volana

pa ako bi orbitrol pustao u obe strane onda bi imao problema i kad se doda gas i poveća pritisak.i tada bi pustao u oba smera.a i reče čovek da je orbitrol nosio kod majstora i da je proveren na stolu.
sto ne pozajmis negde bilo kakav dvosmerni klip pa da probas samo na prazno da li krči ili radi normalno.pumpe si menjao to nije problem sigurno teraj dalje.ne bi mi dao djavo mira da sedim a da on ne radi kako treba
 
Zapazio sam da kad je hladno,ispod nule,kad upalim ujutru traktor na hladno,pumpa se cuje da zuji i uji pogotovo na vecem gasu,a kad motam ide tesko i tad zuji pumpa kao da oce da pukne(cuje se uuuuuuu).Kad se zagreje posle pola sata stanje pumpe se normalizuje.Ulje nije gusto u boci na ovoj hladnoci.
Inace pumpa se cuje da malo zuji i kad je vruce ulje na plus 30 stepeni napolju.
To zujanje na hladnoći imam i ja i to od prvog dana, znači nov ceo traktor. Traje dok par puta namotam levo-desno i prestane. Meni taj zvuk nije nešto neprirodan niti zabrinjavajući. Isto i pumpa zuji po malo čak mi i prija njen zvuk. I na hladno i na toplo, isto je. Taj prekret koji neko spominje je verujem da je uzrok jer je sila koju hidraulik stvara višestruko veća nego što je potrebno. Dokaz tome je što kad npr parkiram pored ivičnjaka i motam volan -ceo prednji trap se odgurne u drugu stranu :)
 
Klip je glanc nov stavljen,otvaran i proveren dali je sve uredu unutra.Inace hvala na pomoci i savetima ali meni nepada na pamet da popravljam ono sto je receno od boga da nemoze da radi na mom traktoru,kao sto sam rekao,drugima sam ugradio i radi kao sat a kod mene je tako kako je,valjda je to cena koju moram da platim,sada motam na silu,da kazem uopste ne stedim i ne pazim sta ce biti sa hidrovolanom,cak i ulje ne gledam dali ima dovoljno,a i nepada mi napamet da dolivam ako fali,kako on mene jeb...tako cu i ja njega:osmeh:
 
ma nemoj tako. Veci problem je ugraditi nego popraviti i ne dozoli da ti propadne toliki trud na kraju
 
Kako bi radila ova kombinacija. Orbitrol DAnfos od zMAJA I pUMPA OD KAMIONA tam????Da li je neko kombinovao ova dva uredaja????
zkidtc.jpg
f222vd.jpg
 
Mirko vidim da si nakačio pumpu na kompresor reci mi može li se naći zupčanik kompresora posebno jer ja nemam kompresor na mom 540 a hteo bi taj sistem pumpe da stavim ili ako imaš jedan da uslikaš da vidim kako izgleda
 
Netreba ti taj zupcanik sa kandzama,kad vec nemas kompresor mozes da kupis obican zupcanik bez kandzi(ima ga de oces i jeftin je)i da ga prilagodis na pumpu i stavis gde sam i ja stavio.Taj zupcanik moze da se ubaci i sa kompresorske strane i sa druge strane gde ide pumpa,uglavnom uklapa se u zupcanik razvoda sa obe strane.Napravis medjuplocu za pumpu i ugradis veoma lako pumpu.Inace ako oces da ugradis kompresor opet ti netreba zupcanik sa kandzama.Steta sto nisam slikao kad sam ugradjivao kod mene,tako je jednostavno uzupciti rusku pumpu ili neku drugu.

Spasoje,ta pumpa od Tama ima kontra smer,leva pumpa.
 
Da Mirko ali nemogu da stavim pumpu sa kompresorske strane zbog smera mora ići ispod boš pumpe jer ako sam pogodio tu je smer u levo dakle suprotno od kazaljke na satu
 
Netreba ti taj zupcanik sa kandzama,kad vec nemas kompresor mozes da kupis obican zupcanik bez kandzi(ima ga de oces i jeftin je)i da ga prilagodis na pumpu i stavis gde sam i ja stavio.Taj zupcanik moze da se ubaci i sa kompresorske strane i sa druge strane gde ide pumpa,uglavnom uklapa se u zupcanik razvoda sa obe strane.Napravis medjuplocu za pumpu i ugradis veoma lako pumpu.Inace ako oces da ugradis kompresor opet ti netreba zupcanik sa kandzama.Steta sto nisam slikao kad sam ugradjivao kod mene,tako je jednostavno uzupciti rusku pumpu ili neku drugu.

Spasoje,ta pumpa od Tama ima kontra smer,leva pumpa.





ovo je leva pumpa sa Nissana ugrađjena na Vladimircu,tako da Spasoje možeš da je ugradiš samo bi morao da je okreneš naopako
 
Imam tu nedoumica .Dali ta pumpa od kamiona obezbeđoje dovoljan protok za orbitrol Danfos od zmaja? Sledeće je čime da obezbedim konstantan pritisak u sistemu? Jeli uredu ventil konstantnog protoka od zmaja????Objasni mi to naopako .Radio bi na štoreta .Sa čega ti je pogon remena i jeli ti dupla remenica na radilici??? :ppozdrav:
 



Na njegovu remenicu dodataje još jedna i učvršćena šarafima m8 3kom,pumpa akp je ispravna mora biti dovoljno jaka mislim ako pumpa nema sigurnosni ventil trebo bi da ugradiš.zbog toga sam i ugrađjivo opelove zašto imaju sig ventil u sebi.Naopako sam mislio daje okremeš kontra kao na slici.Prva slika je snimana ispred traktora
 
Da Mirko ali nemogu da stavim pumpu sa kompresorske strane zbog smera mora ići ispod boš pumpe jer ako sam pogodio tu je smer u levo dakle suprotno od kazaljke na satu
Mozes gde oces,zupcaste pumpe imaju i levi i desni smer.
Znaci najbolje stavis pumpu zupcastu od rusa(25eura) ispod bos-pumpe i na pumpu ugradis zupcanik od kompresora ako vec nemas kompresor,lepo napravis i ugradis medjuplocu i sve lepo zasrafis i posao resen.
 
Mozes gde oces,zupcaste pumpe imaju i levi i desni smer.
Znaci najbolje stavis pumpu zupcastu od rusa(25eura) ispod bos-pumpe i na pumpu ugradis zupcanik od kompresora ako vec nemas kompresor,lepo napravis i ugradis medjuplocu i sve lepo zasrafis i posao resen.
Trenutno imam pumpu od opel askone pa ću probati sa njom da ne kupujem novu ako nebude dovoljno jaka kupiću rusku pa ću na tvoj sistem ugraditi
 
Nazad
Vrh