Ugradnja hidro volana

To je fabricka verzija serva,a mislim da je motor indijanac.
 
To nije IMR motor,evo kako to izgleda na 539 sa Rakovicinim motorom.


- - - - - - - - - -

Evo kako sam ja to iskopirao na svom traktoru
 
Danas sam bio i gledao orbitol od 123 mercedesa i sazno sam zasto ide kontra. 123 nema hidro nego servo volan samim tim ima ono rame sto izlazi iz glave upravljaca(orbitol) na koji se kaci spona sa letvom. Kod nje kad motas volan desno ono rame ide nazat sto je suprotno od traktora(R65) gde kad motas vola na desno to rame ide napred. Rekli su mi da kod mercedesa MD100(mercedes) kad motas desno to rame ide napred kao kod traktora, stim sto je i on servo.
 
Bravo Mirko. Ovo je već profi kopija. Samo si trebao da okreneš sig.ventil kompresora u položaj u kom je bio. Ovako će se u njemu zadržavati vlaga.
 
Znam Dare,tako bilo jednostavno da ne savijam cev i tako ostade,za sada ne pravi problem.

faci,rekao sam ti ranije da kontra mota,to kuciste ima da crkne po oranju kad krenes,nije predvidjeno da ima konstantne udarce.
 
Ma nije problem nista,ja resio da ugradim prosle zime,prepravljao sam ja to mnogo puta dok nisam sve namestio da stoji kako treba.Kostalo je to mene ko svetog Pere kajgana.Jos samo kad bi radio kako treba bio bi pun pogodak,nazalos i dan danas se jako tesko mota,ali sta da radim,pomirio sam se sa sudbinom i teram ga tako,motam na silu.
Ugradio sam nekoliko hidro volana,svima radi kao sat samo kod mene nece,valjda je to cena uspeha koju moram da platim:kisa:
 
Na ovom novom IMT 539 je bugarski VAMO motor, IMt ih je jedno vrijeme ugrađivao u 539.
Čuo sam dosta loših komentara na taj motor...

Ovo nije tema, ali moram da kazem zbog onih koji naidju na ovakav traktor i planiraju da ga kupe. kod mene se taj motor super pokazao, ima oko 2500 rc suv je i netrosi ulje, sa njim baliram vucem berac, sejanje vuce prikolicu ... komsija kupio sa imr motorom i posle 500 rc sav je umazan. Jos jednom izvinjenje zbog:off_topic: .
 
Ma nije problem nista,ja resio da ugradim prosle zime,prepravljao sam ja to mnogo puta dok nisam sve namestio da stoji kako treba.Kostalo je to mene ko svetog Pere kajgana.Jos samo kad bi radio kako treba bio bi pun pogodak,nazalos i dan danas se jako tesko mota,ali sta da radim,pomirio sam se sa sudbinom i teram ga tako,motam na silu.
Ugradio sam nekoliko hidro volana,svima radi kao sat samo kod mene nece,valjda je to cena uspeha koju moram da platim:kisa:

Kako hidro volan da se tteško mota ? Da nije pumpa neispravna ? Kod mene na rakovici se teško mota samo kada ne radi motor tj pumpa. I osećaj je kao da neki zupčanici unutra krckaju. Ko je isprobao zna o čemu pričam. Kada upali motor, sve se normalizuje
 
Bravo Dare,kod mene se bas cuje taj zvuk i osecaj kao da neki zupcanici krckaju u orbitrolu ali i kad je upaljen,samo sto lakse mota nego kad je ugasen.Pumpa je glanc nova 10 kubika snage kao tvoja na Rajki,menjao sam 2-3 nove pumpe i ista stvar.

Zapazio sam da kad je hladno,ispod nule,kad upalim ujutru traktor na hladno,pumpa se cuje da zuji i uji pogotovo na vecem gasu,a kad motam ide tesko i tad zuji pumpa kao da oce da pukne(cuje se uuuuuuu).Kad se zagreje posle pola sata stanje pumpe se normalizuje.Ulje nije gusto u boci na ovoj hladnoci.
Inace pumpa se cuje da malo zuji i kad je vruce ulje na plus 30 stepeni napolju.
 
kolega daj malo detaljnije od čega si iskoristio ovu glavu upravljača?jel ova pumpa sa lončetom od nekog mercedesa?

@mirko pa nemoguće da ni 3 ili 4 pumpa nije ispravna.mora da imaš neki drugi kvar ili nedostatak.najverovatnije su ti i one prethodne pumpe radile dobro a problem je na drugom mestu.ili ti jednostavno treba veći pritisak ili protok za taj orbitrol.
meni su sumnjivi ovi nosači poprečnih spona koje si ti pravio.nekako su mi blizu rukavca i mali je prekret razumeš?mala je poluga koja gura ovaj drugi točak.pogledaj kako je na 558 i 560 ta poluga izbacena dalje od rukavca i poluga ima veći prekret i lakše se mota.kod tebe je nekako savijena samo na dole i deluje mi kao da je tu potrebna prevelika snaga za guranje levog točka
ajde probaj da otkačiš onu poprečnu sponu i da motaš samo desni točak
 
Mislim da krak za poprecnu polugu nema veze sa opterecenjem motanja levog tocka, vec samo utice krak na kom klip gura ceo sistem, u stvari nema sta da mislim tako i jeste, jedino sto se sa manjim krakom vise opterecuje je sama poprecna spona.
 
Tesko se mota i kad je raskacen hidraulicni klip sa prednjeg trapa(znaci sam).Zapire nesto dok se mota,oseca se u klipu zvuk:"rrrrrrrr",naravno klip drzim u ruci dok motam.
 
Da moglo bi biti to ili ako slučajno ima pred filter možda je on zabetoniran.... Probaj da skineš crevo sa klipa i da motaš u kontra stranu od tog skinjenog creva. Možda ti orbitrol pusta ulje u oba smera tj na oba izvoda za levu i desnu stranu.... Isto tako i gumice u cilindru mogu biti problem. Isti simptomi kao i u orbitrolu....
 
Nazad
Vrh