Ugradnja hidro volana

Crkao orbitrol,popravka neisplativa.Curkanje ulja je O ring gumica ili plastika koja dihtuje unutar samog orbitrola da ne pusta,kad propusti pocinje sve vise da curi i da bi se promenula treba ceo orbitrol u detalj da se rasklopi.Cena te usluge je oko 40-50 eura kod takozvanih majstora hidraulicara koji vise upropaste stvar nego sto poprave(licno iskustvo)+popravka da moze da mota i u desnu stranu kako treba.To te sve nakraju izadje kilo zivaca jer ces ga skidati dva puta da majstori utvrde gradivo i jedno 80-100 eura,a nov orbitrol je 120 eura.Sad sam proceni sta se isplati.:ppozdrav:
 
Ko daje danas garanciju:osmeh:Posle se svi prave ludi,ovo je Srbija zemlja iz snova za postene....
 
Ugradjujem neki hidro volan na R60,pumpa je zupcasta ukrajinska od Rusa za volan,nova.Uzupcio sam je na motor,e sad pitanje je koliko moze da posluzi ova pumpa do crkavanja,ugradio sam novu 25 eura.
Slike nemam,nisam stigao da slikam radove,ali posto sam napravio dva medjudekla za zupcenje na kompresor i sebi cu da ugradim na 540 pa cu slike da okacim.

---------- Poruka napisana u 23:30 ---------- Prethodna poruka je at 23:26 ----------


2h7p0cj.jpg


---------- Poruka napisana 16-06-12 u 00:38 ---------- Prethodna poruka je 14-06-12 at 23:30 ----------

Kod mene nove radosti na hidraulicnom volanu,danas uzupcio novu hidraulicnu pumpu na motor iza kompresora,imao sam vec uradjenu medjuplocu samo ugradio,skinuo na kais pumpu jer je bila prevelika remenica na njoj a nije mi se dalo da pravim manju da je ubrzavam a i nesme brze da vrti.Imao sam problem sa motanjem na leru,nije mogao da se mota volan ali cim dodam mali gas odmah se mota zgodno,u radu sa gasom isao kao lud.Sad kad sam stavio novu pumpu isti problem,sad treba jos malo veci gas da bi se motao zgodno.Imam tri nove pumpe,sve sam ih stavljao i isto.Izgleda da je kod mene i orbitrol felerican kao i sve do sada sto sam ugradio polovno.Priblizio sam se magicnoj cifri od 1000 eura za ugradnju hidrovolana,sad sam na 830 eura.:sjasi::haha::haha::haha:
Zavrsio sam i ugradnju na R60,sve novo ubaceno sa pumpom od rusa,radi kao sat.Hteo sam od tog lika da uzmem orbitrol na probu da stavim na 540 ali nije hteo ni da cuje.
Sutra slike postavljam.

Mirko sta dobijem ako ti odam tajnu perfektnog rada hidro volana?posle toga imaces bolju funkcionalnost nego na "novoj"rakovici!
 
Da li je neko postavio na rakovicu 65 orbitol od mercedesa 123? AKo jetse kako funkcionise?
 
a dali je neko stavio na 539 hidro volan
Jeste fabrika:osmeh:Stavio je clan Milos Bota na svoju 9-ku.Funkcionise dobro.

- - - - - - - - - -

Da li je neko postavio na rakovicu 65 orbitol od mercedesa 123? AKo jetse kako funkcionise?
Video sam covek kako je to uradio a video sam i kako je to skinuo,mora to treko klackalice jer kuciste od mercedesa mota kontra.Skinuo je zato sto se raspalo kad je naterao u oranje i po sumi.Nije to kuciste predvidjeno za to.Hidraulicni klip je za opterecenja zato ga je i fabrika ugradila,kuciste sam video samo na vozilima,kamionima,autobusima,na traktoru fabricki jos nisam.
 
Ne,manje bi izasla.Ako sam radis,sve novo te izadje oko 400 evropskih novcanica.
Orbitrol 120e
Pumpa 14 kubika-35e
Creva-50e
Boca od fapa-20e
Nosac za zupcenje pumpe-50e
Ulje 2lita-5e
Spojnice,reduciri-20e
Klip-60e
i jos gvozdja lepo obradjenog za nosac orbitrola i za jos majstorije koji evro.
 
mirko 015 ja sam na r 60 stavio istu takvu pumpu za hidro volan , pogon dobija sa razvodnika paljenja preko yupcanika radi bez problema vec godinu dana a imam na njoj utovarivac za stajnjak napred. bice slike za koji dan
 
ovo je izgleda serijska verzija.
Teško da ovako neko može da ugradi. Kako da nabudži ,recimo, kompresor sa desne strane? I koji je ovo motor uopšte ? Čitavo kućište razvoda se razlikuje.
 
Nazad
Vrh