Ugradnja hidro volana

Dali je neko na 540, 542 starije generacije montirao hidro volan?
Ja sam ugradio druze,nije lako uopste odmah da ti kazem.Kosta dosta,ali i vredi dosta.Nov orbitrol 150 eura,klip 30-50 eura,creva 50 eura,zupcasta pumpa desni smer 25-150 eura,nosaci prepravke,dopravke,pravljenje preke gurajuce spone na adekvatno mesto,nosaci za hidroklip,nosac za pumpu ako je stavljas na kais ili medjuploca ako je stavljas da uzupcis na motor,kilo zivaca i 10-15 dana radova i gotovo.Sve te na kraju kosta sa 100 sitnica,reducira,uljem,metalostrugarom oko 400-450 eura minimum.
 
50kz1i.jpg

whi9ns.jpg
 
Ugradjujem neki hidro volan na R60,pumpa je zupcasta ukrajinska od Rusa za volan,nova.Uzupcio sam je na motor,e sad pitanje je koliko moze da posluzi ova pumpa do crkavanja,ugradio sam novu 25 eura.
Slike nemam,nisam stigao da slikam radove,ali posto sam napravio dva medjudekla za zupcenje na kompresor i sebi cu da ugradim na 540 pa cu slike da okacim.

---------- Poruka napisana u 23:30 ---------- Prethodna poruka je at 23:26 ----------


2h7p0cj.jpg


---------- Poruka napisana 16-06-12 u 00:38 ---------- Prethodna poruka je 14-06-12 at 23:30 ----------

Kod mene nove radosti na hidraulicnom volanu,danas uzupcio novu hidraulicnu pumpu na motor iza kompresora,imao sam vec uradjenu medjuplocu samo ugradio,skinuo na kais pumpu jer je bila prevelika remenica na njoj a nije mi se dalo da pravim manju da je ubrzavam a i nesme brze da vrti.Imao sam problem sa motanjem na leru,nije mogao da se mota volan ali cim dodam mali gas odmah se mota zgodno,u radu sa gasom isao kao lud.Sad kad sam stavio novu pumpu isti problem,sad treba jos malo veci gas da bi se motao zgodno.Imam tri nove pumpe,sve sam ih stavljao i isto.Izgleda da je kod mene i orbitrol felerican kao i sve do sada sto sam ugradio polovno.Priblizio sam se magicnoj cifri od 1000 eura za ugradnju hidrovolana,sad sam na 830 eura.:sjasi::haha::haha::haha:
Zavrsio sam i ugradnju na R60,sve novo ubaceno sa pumpom od rusa,radi kao sat.Hteo sam od tog lika da uzmem orbitrol na probu da stavim na 540 ali nije hteo ni da cuje.
Sutra slike postavljam.
 
Nije orbitrol falican, jednostavno imas mal protok ulja na niskom gasu i to je to... Daj mu malo gasa i motaj ko covjek ili ubrzaj pumpu. Previse kompliciras.
 
Bobo kolega,kako Rakovica 60 na koju sam tek ugradio hidro volan i uzupcio istu pumpu na isto mesto radi kao sat,na Rakovici i na svim ostalim IMT traktorima je na isto mesto uzupcena pumpa od 10 kubika kao i ova i radi.Znaci nema ubrzanja,direktna veza na zupcanik kompresora,kao i fabricki.
Kako mota ovaj tip malog ursusa na super malom gasu a pumpa(identicna kao moja) koliko sporo okrece vidi se po kaisu i oznakama na njemu,jos malo pa mogu prebrojati koliko puta u minuti prodje kais.
Dobro pogledaj video
http://www.youtube.com/watch?v=gSlSY63W41Q

---------- Poruka napisana u 12:14 ---------- Prethodna poruka je at 11:11 ----------

Obecane slike
 
Poslednja izmena od urednika:
Planiram ugraditi hidro volan na T40. Sta mi je sve potrebno za dodatnu ugradnju da bi to radilo?
 
Orbitrol(nov 120 eura),klip(30-60 eura),tri hidraulicna creva sa kolenderima i reducirima(40 eura)neka boca za ulje sa filterom(toga ima i dzabe) i aparat za varenje i malo gvozdja,elektrode itd(+20-30eura)Pumpu vec imas jer imas vec poluhidro.Sigurnosni ventil ti ne treba jer ga nov orbitrol vec ima u sebi.

---------- Poruka napisana u 23:06 ---------- Prethodna poruka je at 23:05 ----------

abitron i klip malo creva i to je to i mene zeza volan ide lako ali se nekako cudno ponasa
Kako cudno,opisi,mozda pomognemo,jel fabricki,samogradnja,koji traktor,pumpa...
 
t 40 nema mu pomoci kad mrdnem volan recimo levo desno posle moram da ga vratim u odredjenu tacku da rasteretim pumpu a to je u voznji neizvodljivo ima mali luft izmedju puzeva koji ne moze da se smanji,resenje je h.volan ujedno da mu povecam malo anslag inace planiram da prodjem sa stotinak evra
 
mirko 015 Creva imam, Rezeorvar imam takodje od vec postojeceg sistema. Znaci kostalo bi me oko 200 eura. Gde mogu kupiti nov orbitol i koji su kvalitetniji za 120 eura, naravno sa sigurnosnim ventilom.
 
Najbolji je nov i to je realnost,ako imas negde pouzdano kupiti polovan to je vec nesto drugo.Tacno imas bocu u starom sistemu to sam zaboravio.Ja koristio ove po 120 i rade kosat,to ne crkava tako lako,moguci kvar posle 10 godina aktivne upotrebe.
Misa Ukrajinac Novi Sad-svi delovi za Ruske azdahe
063/813-5805
 
Drage kolege molio bih za malu pomoc Na orbitrolu ima 4 izlaza na jednom je slovo P na drugom slovo T a sa druge strane L i R mislim da je prve petoletke
Gde ide crevo od pumpe gde od cilindra levo i desno a gde je povratno
hvala unapred
 
Nazad
Vrh