Ugradnja hidro volana

mora da je isto,1 cev koja dolazi sa pumpe u orbitrol dve cevi koje idu na klip za upravljanje i 2 cevi koje idu na hidraulik.
 
evo kako je na novom IMT 539 S
1cac0a190666810.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Opet IMT tone sve vise sa novim resenjima:haha:,ovo je resenje od pre skoro 30 godina koje se primenjuje na 542,545,549.Po prici ljudi pokazalo se katastrofa,klackalica se brzo rasturi,mnogo spona itd...

---------- Poruka napisana u 10:58 ---------- Prethodna poruka je at 10:25 ----------

Evo kako to izgleda na 542,545,549,znalo je ljudima i ovaj centralni sraf na osovinici klackalice da spadne i u pola voznje sve spadne ispod traktora i katastrofa.Resenje po meni jako lose.Sta je falilo dosadasnjem resenju 539P,odlicno se pokazalo u praksi.
348hg8o.jpg
 
Meni je juče na sajmu čovek sa štanda Rakovice rekao da ne može da se primeni rešenje sa jednom pumpom (originalnom za hidraulik) i ventilom prioriteta, za dogradnju hidro volana na starim Rakovicama. Po njegovim rečima, ta jedna pumpa ne može da obezbedi dovoljno ulja i mora dve pumpe da se koristi...
 
Upravu je do jedne granice ali...,kako je radila posao jedna pumpa na starim Rakovicama 65DV,to su ugradjivali od 1982 do 1992 i radilo je kao sat,samo sto je pumpa veceg kapaciteta i to je sasvim normalno.Neznam kako samo Zmaj sa jednom pumpom u isto vreme dize keder i mota volan bez problema,a jos je pumpa na kais.
Svasta se budzi i kao nesto radi,ali za neki kvalitetan posao za te stvari treba jedna pumpa minimum 16 kubika,to je neka najmanja granica,sve preko 16 je sve bolje.
 
Kod mene u kraju ima rakovica koja napred fabricki ima dve pumpe jedna na drugu nakacena do njih dolazi velika cev a iz njih izlazi dve tanje cevi jedna za volan a druga za hidrauliku i obadve pumpe koriste ulje iz hidraulike pozadi
 
Fabricki je to ugradjivano na Rakovicama 65 1992,1993,1994,1995,posle su za hidrauliku prebacili pozadi kao na 60,76.
 
jel ima neka slika kako je ugradjena ta pumpa hidraulike u rakovici pozadi? Imam rajku 65 staru varijantu gde je hidro pumpa napred pa sad nemam gde da prikopcam orbitrol...
 
Imam ja sliku ali ta pumpa pozadi se ukljucuje preko kardana i sluzi za druge stvari.Imas varijantu:skines tvoju pumpu 14 kubika i stavis tandemku(duplu)13,33+10 kubika kapaciteta,ili da stavis sa desne strane na kais posebno pumpu od 10 kubika,ili da tvoju pojacas na 18-20 kubika i stavis ventil prioriteta i sve radi preko jedne pumpe.

---------- Poruka napisana u 22:46 ---------- Prethodna poruka je at 22:43 ----------

295s2rk.jpg
 
Hteo sam da izbegnem kais i dodatnu pumpu ali kanda ce na kraju to biti resenje jer vec imam pumpu koju bi mogao tako da namontiram!
I meni su iz rakovice rekli da ventil prioriteta nije najbolje resenje, jer su to ugradjivali neko vreme pa odustali od toga, mada koliko znam na torpedu je tako reseno.

Hvala u svakom slucaju
 
Koliko i ja znam na Torpedu je na jednu jacu pumpu.Ako stavljas na kais treba ti zupcasta pumpa desni smer koja moze da radi na remenicu,obicne pumpe nemaju dodatni lezaj na izlaznoj osovini pa nesme remenica na njih.

---------- Poruka napisana 26-05-12 u 14:36 ---------- Prethodna poruka je 24-05-12 at 00:13 ----------

Drusto radim jednu ugradnju hidrovolana na Rakovicu 65(1986),vlasnik hoce da kupi jacu hidraulicnu pumpu koja tera hidraulik pozadi,sada je 14 kubika,a on bi da stavi 22 kubika i da tera sve ta pumpa,ali on nebi da stavlja ventil prioriteta vec samo klasicnu "T"skretnicu-razvodnik za orbitrol jedan kraj a za drugi produzetak pozadi na hidraulik.Kakvog ste vi misljenja za ovaj poduhvat jer ce pumpa biti bas velikog kapaciteta.
 
Evo sad smo isli u susedno selo kod coveka koji je tako uradio na Rakovici 65 i radi,bio je zakacen sejac pa smo se i uverili.Pumpa je naravno jaca stavljena,u njegovom slucaju 20 kubika.Hvala puno na odgovorima,nastavljamo radove.
 
interesuje me gde ide povrat ulja iz orbitrola u tom slucaju?meni je na rajci standardna pumpa i podmiruje i volan i hidraulik i radi odlicno
 
Nazad
Vrh