Ugradnja hidro volana

Mirko ako stavljaš onaj orbitrol sa slike gore netreba ti drugi sigurnosni ventil ako nisi siguran u orbitrol pošalješ ga u Trstenik na remont za dva dana on je kod tebe ispravan pod garancijom i netreba ti ventil znači tri u jedan imam saradnike privatna firma rade posao ozbiljno sa njima radim pet godina razvodnike pumpe i cilindre za šumske dizalice viljuškare kip uredjaje itd ,to bi te izišlo 50 eura pumpu posle stavljaj koju oćeš samo moraš krenuti sa tačke šta je ispravno a šta neispravno ako hoćeš ostavi poruku na pp pa da se čujemo
 
Kod mene je orbitrol Orsta bez ventilske ploce i bez nje nema mogucnost da odradi propust na 110 bari.

---------- Poruka napisana 09-05-12 u 22:32 ---------- Prethodna poruka je 06-05-12 at 11:54 ----------

Pronadjeno je sta zeza stvar,pumpa.Stavio zubcastu od kombajna 780 i volan mota kao lud.Ukupno je 4 pumpe stavljano od auta i to je samo bilo zaludjivanje jer ko oce da mota kako treba onda mora pumpa velikog kapaciteta,ostalo je zaludjivanje.Ovo sam trebao odmah da uradim a ne da isterujem sebi pare iz dzepa i izmisljam vrucu vodu.Ranije kad sam radio na Rakovicama hidro volane lepo sam kupovao sve novo i pumpu uzupcim na motor i radi kao sat.Sto mi je sve ovo trebalo,jesam teska naivna budala.Sada jos samo da resim sigurnosni ventil i to je to.
 
Kako mirko onda meni radi volan kao sat sa automobilskom?mota se bez problema...
 
Čak mislim da ima okacen snimak kako na 558 sa auto pumpom se mota volan malim prstom. Mirko jel moguce da si nabasao na 4 neispravne ili neadekvatne pumpe?
 
vec sam pisao,taj njegov orbitrol verovatno zahteva neki 150+ pritisak...to je jedino objasnjenje...inace drago mi je sto si se resio muke vise i mozes da pocnes da radis sa traktorom.
 
Pumpe koje sam stavljao su 2 poluispravne,2 ispravne 100%,nosio sam kod hidraulicara i ove dve koje imaju pritisak 100 bari su za letvu volana,a ne za hidraulicni klip precnika 5cm,kao i ove dve sa slabijim pritiskom.Za ove snimke necu komentarisati jer sam se licno uverio kod drugih sto su ugradili kako to mota uzivo a kako na Youtube.Morao sam licno da vidim ovih zadnjih dana kod nekih sto su ugradili pa sad znam sta se snima i hvali,a sta je u praksi.
Danas sam se bas zezao sa tim,cak sam stavljao od drugara pumpu sa 780,ona je losija,pritisak samo 60 bari i sa njom mota kao ludo,ali samo kad se doda gas jer na leru nema snage.
Sad smo nju rasturili da je malo osmirglamo unutra,to jest da joj skupimo ploce da ima bolji pritisak jer drugar nema para za remont pa radimo u domacoj radinosti popravku.

Sto je najsrecnije sad nemam sigurnosni ventil pa neznam sta da radim,ili da kupim nov orbitrol sa sigurnosnim ventilom u sebi,da nadogradim na ovaj ventilsku plocu,ili da nadjem negde sigurnosni ventil sa Zmaja 131,132,133,141,142 sto je ravno nemogucem kad ja trazim.

---------- Poruka napisana u 23:39 ---------- Prethodna poruka je at 23:15 ----------

Ko napravi ovakav snimak,skidam kapu.Ja sam danas pola sata vrteo na zemlji u mestu dok se nisu ukopali prednji tockovi,ali i dalje se mota lako.
http://www.youtube.com/watch?v=JI1ugLgbBmU
 
.Za ove snimke necu komentarisati jer sam se licno uverio kod drugih sto su ugradili kako to mota uzivo a kako na Youtube.Morao sam licno da vidim ovih zadnjih dana kod nekih sto su ugradili pa sad znam sta se snima i hvali,a sta je u praksi.
cekaj,hoces da kazes da ne valja sa automobilskom pumpom i da ne govorimo istinu kad kazemo da radi perfektno-kao i da su snimci lazirani?ja nemam razloga da to radim,evo bacao sam vestak sa njom,posejao stotinjak lanaca -i sve bez greske...i + sa jos dva tega napred,koja su sve do ove godine stajali u supi.
 
Uglavnom kod mene nije moglo da radi sa 100% dobrom pumpom,jer je bila kod hidraulicara posle skidanja sa traktora.Sa zupcastom sad mota se kao lud,dlanom vrtim volan u mestu koliko god ocu(dok ne zapalim dlanove):haha:Kao sto rekoh neki dan sam specijalno isao kod njih dvojice koji su mi tvrdili da se kod njih mota Rakovica i 567 zajebalo vek,a kad sam video uzivo ono kao kod mene,u mestu nemoze da se pomeri volan.Dalje nisam isao da gledam.Obadvojica su stavili pumpe od auta.Mozda negde prodje da radi,ne kazem da je nemoguce ali ja to vise nikad u zivotu necu ugraditi na traktor.
Zbog ove zezancije i ugradnje auto pumpe sam izgubio dve sigurne musterije kojima sam trebao da ugradim hidrovolan,kad su dosli kod mene da vide kako radi kod mene na traktoru razocarali se i odustali od radova a ja ga......
 
ja ti i dalje tvrdim da tvoj orbitrol nije za tu namenu,vec za npr viljuskar koji radi na pritisku do 200 bara...da si ugradio lifamov orbitrol isto bi ti bez problema funkcionisao volan sa malom pumpom.ako te ikad nanese put ovamo,javi se,rado bih te razuverio po pitanju ovog problema.
 
Mirkov orbitrol je skinut sa 5106 ,e sad dali je bio nekada na vuljuskaru neznam mada mislim da to nema veze.Par stranica unazad imaju slike od t25 kako je urađeno kod njega ,na njemu je ugrađen orbitrol od viljuškara i auto pumpa od nisana i radi odlično.
 
Pitanje a nije bezobrazno.Na koliko ovaj sigurnosni ventil propusta.To je sigurnosni ventil hidraulika 539
Mislio sam nesto da budzim za hidro volan,imam neku ideju samo neznam na koji pritisak propusta
2euiluc.jpg
 
Pitanje a nije bezobrazno.Na koliko ovaj sigurnosni ventil propusta.To je sigurnosni ventil hidraulika 539
Mislio sam nesto da budzim za hidro volan,imam neku ideju samo neznam na koji pritisak propusta

pusta na175 bara

---------- Poruka napisana u 21:36 ---------- Prethodna poruka je at 21:31 ----------

Hvala na odgovorima,a cuo sam se malopre sa Mikronom iz Cacka i rekose mi da nabavim samo sigurnosni ventil sa kombajna Zmaja 780 i da ga nastelujem na 110 bari,da ga montiram na potisni vod i resena stvar.Sto se tice krilnih pumpi one su OK,ali na kamionima starijeg tipa kao sto je FAP,Tam,Mercedes one bas ne obavljaju posao posto i mi imamo sada 3 kamiona i kad je kamion natovaren preko 4 tone u mestu se mota na misice,bolje receno pumpe koje su ugradjene od IMT-a na te kamione su slabe za taj posao,a takva je situacija i na Man-u,sve je lepo dok nema tereta.
Muci me samo kako tacno da namontiram sigurnosni ventil,nasao sam jednu sliku iz ove teme ali mi bas i nije jasna
34fzbya.jpg
ovo je moja slika ako treba kakvo pojasnjenje samo pitajte, ja sam razgulijo 2 pumpe dok nisam ugradijo ovaj ventil
 
može taj ventil mada ventil na orbitrolu pušta na 125 bara i to je vrh pritiska na volanu kod traktora i radni mašina ako ti pumpa nemože postići taj pritisak kada je ulje zagrejano na radnu temperaturu pri 1800 obrtaja motora trenutno dok ne rešiš pumpu taj ti ventil nije potreban on usuštini štiti creva i pumpu od pucanja i mehaničke prenosne elemente od loma a što se tiče tog sigurnosnog vetila od hidraulika nešto bi se moglo izmudrovati kada bi ga nekako stavio u rezervarjer problem su rupice na njemu i kako sakupiti to ulje koje bi on propustio
 
ja sam na imt577 stavio danfos orbitrol pumpa je njegova orginal zupcasta stavio sam manometar kada mota tockove pritisak je oko50bar a kad dodje do kraja ide preko 100bara da li da stavim takav sigurnosni ventil i nastelujem na manje od sto bari nabavio venti u otpad od stari ikarus autobusa
 
nemoj ispod 100 bara zavisi nekad od posla i uslova zeljišta ( guranje prikolice prednijcom vrlo nezgodna stvar ) onda će zahtevati veći pritisak pa kada ga pumpa postigne umesto okrene točak ona će da odliva ulje u rezervar oko 120 i nemaš problema
 
Posto je kod mene sad boca orginal metalna Petoletka od Fapa mislio sam da izbusim bocu na dnu,ubacim ventil uspravno u bocu,znaci samo navoj da ostane ispod boce(naravno zadihtujem sve to)lepo T razvodnik odmah ispod,jedno crevo od pritiska dovedem do T razvoda ,a drugo nastavim do orbitrola,i kad ventil pusti ode ulje odmah u bocu.Al sam pametan:haha:

---------- Poruka napisana 13-05-12 u 10:52 ---------- Prethodna poruka je 11-05-12 at 23:40 ----------

Koji je smer ova pumpa volana od Belarusa,veoma je jeftina,a novo.
anj2mh.jpg
 
Nazad
Vrh