Ugradnja hidro volana

Sta mi vredi pumpa od traktora orginal kad nemam kako da je nakacim na traktor.Ko se razume u problem on ce znati o cemu pricam.Imam ja glanc novu pumpu od 560,tj burazer Slavko,na pumpi pise 100bar maksimum prva petoletka,licenca ZF,a ja sam ugradio orginal ZF 85 bari i po gabaritu i protoku je ista.Ugradio bi ja orginal pumpu ali gde da nadjem adapter za nju da je uzupcim.Pumpa je najmanji problem.
 
Mirko jel ti treba onaj zupčanik sa kanđama što ide na kompresor, i jel ti pumpa sa ovim produžetkom tj. vratom ili kratka? Ubaci sliku pumpe.
 
Sta mi vredi pumpa od traktora orginal kad nemam kako da je nakacim na traktor.Ko se razume u problem on ce znati o cemu pricam.Imam ja glanc novu pumpu od 560,tj burazer Slavko,na pumpi pise 100bar maksimum prva petoletka,licenca ZF,a ja sam ugradio orginal ZF 85 bari i po gabaritu i protoku je ista.Ugradio bi ja orginal pumpu ali gde da nadjem adapter za nju da je uzupcim.Pumpa je najmanji problem.
pa od ovih koji rastavljaju traktore...uzmes samo zupcanik za kompresor sa kandzama...onaj odstojnik i plocu za prisrafljenje napravis sam...

---------- Poruka napisana u 19:33 ---------- Prethodna poruka je at 19:30 ----------

ovako naprimer...ja sam 558 resio tako....
 
tandem pumpa za rakovicu je najeftinija 26000 rsd,petoletka jos vise...pumpa sa auta 40 eura...i radi savrseno...mada sam se plasio kako ce se ponasati...mirko taj orbitrol verovatno trazi veci pritisak od tog koji ti imas-zato tako radi.zameni orbitrol(pozajmi od nekog ko ima u rezervi-od rusa ili kombajna) i obradovaces se,to ti garantujem.
 
Kosjerac pumpa je kratka,ali necu da je ugradjujem,nema sanse,hocu od auta da bude na traktoru,kod svih radi samo kod mene nece.Promenuo sam pumpi 4 komada do sada i sa svima isto.Jedan clan foruma iz mog kraja ima ugradjenju na 558 ZF pumpu sa auta kao moju samo 75 bari i radi vec 2 godine kao sat.Vec je pisao o tome u ovoj temi.
http://www.youtube.com/watch?v=hLZ_8ZclvaY
 
Narode pitanje a nije bezobrazno.Imam na traktoru 540 orbitrol Orsta-DDR,e sad,posto se volan mota sacuvaj boze mucim muku da ga popravim ali bez uspeha,i danas slucajno pogledam hidro volan na komsijinom 560 novi tip i vidim da je pumpa klasicna kao kod svih 560 sa sigurnosnim ventilom i da je orbitrol kao moj Orsta i ima jednu ploci nadodatu(sa 4 izlaza) na izlaz za creva a kod mene to nema a ima mogucnost da se namesti.Cemu sluzi ta ploca,kako sam pronasao na netu to je neka ventilska ploca za regulaciju pritiska.
Da napomenem da je 560 u stanju raspada sa full celavim gumama,bez spona i biksni i aksijalnih lezajeva a mota se noktom malog prsta,a kod mene kad se zagreje traktor tezi na volanu od mehanickog.Dva dana ne gasim traktor a bilo mi je lakse raditi sa njim dok sam imao mehanicki volan,ruke mi se otegle do j....j...a....Ako neko zna dali treba ta ploca da namestiv vec jednom traktor ili da se obesim pored ovog mog mucenika:haha::haha:
Zvacu i ove hidraulicare lopove da vidim sta ce oni da me slazu kao i dosada.
Evo i slika pomenutog orbitrola i dodate ploce:
dxzxy.jpg

25yy4g3.jpg
 
Poslednja izmena:
Jeste ploča ima u sebi zaštitni ventil koji ti čuva uredjaj da nedodje do oštećenja na pumpi i na instalaciji .za defektažu kvara treba ti manometar da da testiraš pumpu i ventil za simulaciju opterećenja za rad volana potrebno je od 50 do 80 bar-a zavisno od uslova terena kako hladna pumpa tako i zagrejana najbolje je da pumpu testiraš samostalno odvojenu od orbitrola pa ulje nazad u rezervar.posle kada ustanoviš pritisak ako ga imaš u gore navedenom opsegu vrati crevo na orbitrol dospi ulja u rezervar skini sa klipa obadva creva i staruj motor ulje nesme da gura na creva ako volan ne diraš . kod hidraulike najčešći pratilac pri neispravnosti je zagrevanje pumpe, klipa , ulja tako da je žarište tamo gde dolazi do brzog zagrevanja po meni kod tebe je problem pumpa .
 
Kupljena danas u Rumi ispravna pumpa od kombajna Zmaja na kais.Pritisak 250 bari.Samo neznam dali ona ima sigurnosni ventil u sebi zaboravi da pitam hidraulicara posto smo na brzaka proverili ispravnost ,ja bih rekao da nema,zupcasta je to znam.....:sta:
 
orbitrol ima to u sebi,tj znam za lifamnove i ruske...tako da ti to ne treba...nakaci direkt i teraj...mada ja mislim da je kod tebe orbitrol u pitanju,jer kod mene na R65 cim pocnes verglati motor da upali,a povucena rucica za gasenje(znaci izuzetno niski obrtaji) volan se mota bez problema.
 
Neznam dali moj orbitrol ima sigurnosni ventil u sebi,a da probam napamet nebih jer ishod probe moze biti pukla pumpa u dva dela.Prvo cu da promenim pumpu,jer u ove male servo krilne pumpe nemam poverenja,zupcasta je zakon kao na rakovicama sa hidro volanom,pravi duplo veci pritisak.
 
orbitrol kao na slici gore ima zaštitni ventil u kocki koja je dodata na njega ostali neki nemaju te zaštitni ventil treba dopunski instalirati da nedodje do oštećenja zaštitni ventil reauguje max na 120 bara tako da zupčasta pumpa nije neophodna ona može biti samo duže u eksploataciji ili ako ste prinudjeni da istalirate cilindar manjeg prečnika pa vam treba i veći pritisak mada je stvar u proporciji klip naspram pumpe znači cm3/min što vas može dovesti da dobijete brz volan koji brzo reaguje a to baš i nije dobro a o duplo većem pritisku nema potrebe ako imate zaštitni ventil on odradjuje posao da višak prelije u rezervar ako je u funkciji u suprotnom lomi , savija tako da pritisak može biti opasan ako nije ukroćen odnoso hidraulika neradi ako nije usmerena ka cilju ...što se tiče krilnih pumpi nemojte zanemariti nijhovu ni gradju ni izgled vrlo su pouzdane obavljaju istu funkciju na kamionima i autobusima .
 
Hvala na odgovorima,a cuo sam se malopre sa Mikronom iz Cacka i rekose mi da nabavim samo sigurnosni ventil sa kombajna Zmaja 780 i da ga nastelujem na 110 bari,da ga montiram na potisni vod i resena stvar.Sto se tice krilnih pumpi one su OK,ali na kamionima starijeg tipa kao sto je FAP,Tam,Mercedes one bas ne obavljaju posao posto i mi imamo sada 3 kamiona i kad je kamion natovaren preko 4 tone u mestu se mota na misice,bolje receno pumpe koje su ugradjene od IMT-a na te kamione su slabe za taj posao,a takva je situacija i na Man-u,sve je lepo dok nema tereta.
Muci me samo kako tacno da namontiram sigurnosni ventil,nasao sam jednu sliku iz ove teme ali mi bas i nije jasna
34fzbya.jpg
 
Nije ventil prioriteta,to je sigurnosni ventil,sliku je postavio @mladenmaso i kao sto rece platio ga je 10 eura sto i jeste cena.Ima ulaz,izlaz i sraf na kojem se steluje pritisak na 110 bari ili kako ko ima potrebe.
 
Jeste ovo je ventil sigurnosti.Montira se na potisni vod i kod prekoračenja zadatog pritiska višak vraća u rezervoar.Ventil prioriteta ima dva izlaza, a jedan ulaz.
 
njega nakacis na pumpu,pa crevo sa njega na orbitrol,a drugi izvod na crevo povrata koji vraca ulje u rezervoar.
 
Pa da i netreba više priključaka, priključak na ventilu gde je metalna cev je pritisak sa pumpe a ono dole desno gumeno odvod za višak ulja tj pritiska veza ka rezervaru kroz povrat
 
Jel ima neko da proda ovaj ventil sigurnosni,danas sam utvrdio da ga nema Zmaj 780,vec ima 131,132,133 i valjda univerzal,141,142.Znam da nema neku vrednost,pisano je ranije da mu je cena 10 eura ali mi treba.Gde da ga nabavim.
 
Nazad
Vrh