Ugradnja hidro volana

Zavrsena ugradnja servo volana na Rakovicu 65...koristena servo pumpa od automobila pritiska 110 bara i lifamov orbitrol-sa jednog kraja na drugi treba tri kruga volana,a volan se okrece malim prstom...
 
Slike sutra...nisam slikao,zurio sam da zavrsim pre mraka dA pustim u rad sistem...moje skromno misljenje je da je sve dosta skladno upakovano...videcete sutra.

---------- Poruka napisana 04-04-12 u 20:46 ---------- Prethodna poruka je 02-04-12 at 20:34 ----------

hv6ofc.jpg


244ei2u.jpg
jos sutra sloj srebrnog efekta i kraj...
 
Srdjane jel moze jos koja slika? Kolika je duzina klipa? kako si uradio drzac klipa i drzac pumpe? I gde si uzeo orbitrol i cena?
Sta te interesuje-naravno da moze...duzina klipa 24.5cm,slicnih gabarita kao i originalni rakovicin.drzac klipa se drzi na ukupno 5 srafova,3 na spoju motora i zvona i dva na zvonu-drzac pumpe je l profil sa izbusenim rupama.orbitrol 150 eura,klip 60,creva 40eura i mnostvo srafica i ostalih delica...

---------- Poruka napisana u 18:37 ---------- Prethodna poruka je at 18:36 ----------

spremno za 578 servo dole a ovo montiram iza nedelje
http://www.dodaj.rs/f/a/hg/3Okk3TCl/fotografija0424.jpg
taj klip nema dovoljan hod za tu namenu,fali mu 2 cm.
 
Vidim pa klip "govori" za sebe ,izgled ima kao klip od zmaja 141 ali nije taj samo sam iskoristio taj konusni deo od zmajevog klipa. Hod klipa 200 mm i zadovoljavajući je .Biće slike za par dana .
 
Mala pomoc, rezervooar sa uljem mozete ugraditi ispred hladnjaka tako je na novim masinama, cisto iz estetskih razloga.
I onda kazite mi kako na rakovici sa kabinom svakodnevno da proverim nivo ulja u posudi???ako znate kakva je to procedura,nema potrebe da vise bilo sta pisem.
 
Neznam zbog čega bi svaki dan proveravao nivo ulja u hidro volanu,jedino ako negde curi?
Kod mene na traktorima dosipo sam ulje jedino kada mije crevo iskočilo sa holendera na pumpi,majstor što je radio creva nije dobro zapertlovo jedan kraj
 
Poslednja izmena:
Neznam zbog čega bi svaki dan proveravao nivi ulja u hidro volanu,jedino ako negde curi?
Kod mene na traktorima dosipo sam ulje jedino kada mije crevo iskočilo sa holendera na pumpi,majstor što je radio creva nije dobro zapertlovo jedan kraj
Tako sam naucen,i tako radim evo ceo svoj zivot-svaki put pre startovanja motora sve iskontrolisem,po potrebi sta treba dospem,i tek onda idem da radim.neko ce reci glupost,ali ja se toga drzim i ne mislim o tome u toku rada.
 
I onda ako neki spoj popusti sve ventilator šmrkne u hladnjak.....
To ne može tako lako da ti se dogodi jer ceš naravno i u drugom slučaju creva koja vode ulje dobro da usrafiš, da dihtuje, a sa druge strane fabrički je tako rešeno.
Nema potrebe za svakodnevnom proverom potrošnja ulja poveća se jedino prilikom kada prsnu creva, ja sam do sa sad dvaput dolevao.
prvi put malu količinu ulja na redovnom servisu i josš jednom kad mi je puklo crevo. A proveravam svaki servis.
 
To ne može tako lako da ti se dogodi jer ceš naravno i u drugom slučaju creva koja vode ulje dobro da usrafiš, da dihtuje, a sa druge strane fabrički je tako rešeno.
Nema potrebe za svakodnevnom proverom potrošnja ulja poveća se jedino prilikom kada prsnu creva, ja sam do sa sad dvaput dolevao.
prvi put malu količinu ulja na redovnom servisu i josš jednom kad mi je puklo crevo. A proveravam svaki servis.


Fabricki pumpe su pricvrscene za razvodnu kutiju.Pogone se preko zupcanika razvoda.Kad rikne semering na pumpi za volan ulje ode u karter.
 
U pravu si od rezervoara ulja do pumpe vodi crevo koje ima pancirnu zastitu barem, nije direktno na pumpi, kod mene je tako ali nikad je do sad nisam otvarao nisam imao razloga.
 
Poslednja izmena:
Srdjane od cega je ova pumpa,mislim od kog auta.Jel na njoj pise da je 110 bari,i jesi li probao da motas na zemlji,jel onda lako motati.Fabricka Rajka sa hidrovolanom se mota sa noktom od malog prsta a i IMT je takav sa fabrickim.:ppozdrav:
 
Fabricki pumpe su pricvrscene za razvodnu kutiju.Pogone se preko zupcanika razvoda.Kad rikne semering na pumpi za volan ulje ode u karter.




kada je takva pumpa u pitanju onda treba svaki put pre upotrebe traktora proveravati nivo ulja ,a kod ovi pumpi kao što su kod Srđana i mene nema potrebe
 
Srdjane od cega je ova pumpa,mislim od kog auta.Jel na njoj pise da je 110 bari,i jesi li probao da motas na zemlji,jel onda lako motati.Fabricka Rajka sa hidrovolanom se mota sa noktom od malog prsta a i IMT je takav sa fabrickim.:ppozdrav:
Mirko da ti napisem,a da ne mislis da te lazem,ali mota se lakse od nove 76-tice koju sam vozio...u mestu sa tegovima napred(koji su do ove godine samo skupljali prasinu)se mota malim prstom-kako hoces i koliko hoces,ni sam nisam verovao da tako lako moze ici sa hidrulikom,a onako tesko motati rukama.ne znam od cega je,samo sam na auto otpadu video da ce mi odgovarati i uzeo je-pise da je proizvodjac Vickers Germany,i da pravi 110 bari.
 
Svaka cast,dobro je ispalo.Ja samo pukao duplo vece pare za hidro volan i dobio neki kao poluhidraulicni.Mota se jad i beda.Kad hocu brzo da namotam nizbrdo levo ili desno pre cu da se spucam negde nego da namotam.U brazdi nema sanse da pipne da mota,samo se cuje neki zvuk iz pravca orbitrola rrrrrrrrr.Ma mota kako kada.Posteno da kazem za sad sam odustao dok ne bude neka lova legla pa da kupim u Mikronu sve novo,pumpu na zupcenje,nov orbitrol,pa da lepo zaokruzim ugradnju volana na 1000eura.Ako ne prodam traktor u medjuvremenu.:osmeh:
 
Poslednja izmena:
ja ne razumem ljude...zasto komplikuju(narocito kod IMT traktora) da se ugradi pumpa od auta...kada moz original sa vecim kapacitetom?
 
Nazad
Vrh