Ugradnja hidro volana

pozdrav svima. Hocu na rakovicu 65 da ugradim servo volan ili hidraulicni neznam u cemu je razlika. Stavio bih klip uzduzno imam novi klip kome je hod od pocetka do kraja oko 30 cm remontovan orbitrol od univerzala kombajna a ulje bih dovodio sa pumpe od hidraulike samo sto bi stavio na izlazu iz pumpe ventil prioriteta kazu da tako sve moze pa bih molio za neki savet ako nesto nisam u pravu

Ako ventil moze da radi na torpedu mogao bi i na rakovici.

---------- Poruka napisana u 01:11 ---------- Prethodna poruka je at 01:09 ----------

Drugari molim za pomoc,dali ovaj orbitrol moze da se ugradi na traktor.Inace skinut je sa viljuskara i placen 50e.Hteo bi da ugradim hidro volan na 558 ali da hidraulicnu pumpu stavim od putnickog auta.Malo me buni to stona plocici pise 150bar a pumpa od auta neverujem da stvara toliki pritisak i dali bi to uopste bilo dobro..

Slobodno ga stavi.Radice ako je ispravan.
 
ja sam nabavio isti takav orbitrol pojasni malo lisnik da li ce biti neki problema kada bude radio na traktoru posto je vecek protoka ili kapaciteta pojasni malo
 
Mora da se vodi racuna ima 2 vrste to jesa brze i spore glave.Moj komsija ima brzu i velikih problema smo imali kada smo spakovali cilinder od zmaja 133.Kombinacija je bila sledeca (rec je o rakovici 60)pumpa od imt656-brza glava-cilindar z 133 nismo mogli da skupimo traktor po ulici.Morali smo da nabavimo umesto z133 cilindra mnogo deblji i nijae to to.Kod mene na 558 je pumpa kao na imt 656 glava od zmaja 133 kao i cilindar eve treca godina bez ikakvih problema.Umalo da zaboravim posuda za ulje je od nekog fapa sa odpada na njemu jei filter original.
 
ja sam nabavio isti takav orbitrol pojasni malo lisnik da li ce biti neki problema kada bude radio na traktoru posto je vecek protoka ili kapaciteta pojasni malo

Jbg kolega ja se razumijem u mehaniku,a hidrauliku poprilicno poznajem. Mislim na mehanicki dio hidraulike . Cesto prepravljam dijelove koje je moguce prepraviti.Matematika mi nije jaca strana sto se tice hidro proracuna.U tvom slucaju ti imas sve :cilindar,razvodnik,pumpu.Sve to sto imas nema nijedno sa drugim veze.Ja inace u takvom slucaju probam bez fiksne ugradnje i vidim kako se ponasa.Nevjerujem da neko moze na osnovu tvojih dijelova da kaze to ce raditi ili nece.Znaci prizvoljno upasi te dijelove i probaj.

Ja sam na nekom IMT 577 uz prepravku ugradio pumpu od kamiona DAF-a i probao.Sve radi ok.Da nije radilo Vrlo malo gubim,al sad sam ciste savjesti.Uspio sam nesto sto svi kazu da nemoze.Glavni razlog za pregradnju su skupi dijelovi.Zato probaj stim sto imas uz minimalna ulaganja.

Radio sam puno vilicara i znam da su cilindri za upravljanje na njima slicni debljinom i duzinom kao na traktorima.Zasto onda nebi mogao njihov razvodnik(orbitol) na traktor.Na kraju krajeva trebao bi imati na njemu neki regulator protoka.Nebi trebao biti fiksan.
 
Mi smo takav klip kupili da stavimo na zetor 7011.on je bio tezak na volanu da je to neverovatno pa smo posle kupili neki orbitrol...i kad smo sve delove skupili mi onda kupimo nov klip od 7211 nova pumpa i sve sto treba i namontiramo.Razlika je bila ogromna sad se volan mota sa malim prstom a pre nisi mogao da ga pomeris :haha:
 
Mi smo takav klip kupili da stavimo na zetor 7011.on je bio tezak na volanu da je to neverovatno pa smo posle kupili neki orbitrol...i kad smo sve delove skupili mi onda kupimo nov klip od 7211 nova pumpa i sve sto treba i namontiramo.Razlika je bila ogromna sad se volan mota sa malim prstom a pre nisi mogao da ga pomeris :haha:
ne znam da li pricas o mom klipu ili nekom drugom...ali ovaj klip bez orbitrola nece da radi nikako....
 
meni radi na 558 ko singerica..mozda ti je pumpa slaba?

---------- Poruka napisana u 23:33 ---------- Prethodna poruka je at 23:30 ----------

ili..ne znam,ovo kompletno je montirana od MAJ-141 izuzv pumpe koja je original od IMT-560
 
Ma bio sam otvorio desetak stranica pa mi se malo odužilo sada sam ih video :osmeh:
 
Mora da se vodi racuna ima 2 vrste to jesa brze i spore glave.Moj komsija ima brzu i velikih problema smo imali kada smo spakovali cilinder od zmaja 133.Kombinacija je bila sledeca (rec je o rakovici 60)pumpa od imt656-brza glava-cilindar z 133 nismo mogli da skupimo traktor po ulici.Morali smo da nabavimo umesto z133 cilindra mnogo deblji i nijae to to.Kod mene na 558 je pumpa kao na imt 656 glava od zmaja 133 kao i cilindar eve treca godina bez ikakvih problema.Umalo da zaboravim posuda za ulje je od nekog fapa sa odpada na njemu jei filter original.
samo nesto da ti kazem druze...filtar ti nikad nije na ulaznom cevu u pumpu...vec na povratnom cevu u rezervoar....
 
presa-i-lubenica-006.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 21:38 ---------- Prethodna poruka je at 21:37 ----------

to je neki ventil od katapulta

---------- Poruka napisana u 21:43 ---------- Prethodna poruka je at 21:38 ----------

Kroz taj sistem je islo sae 90 ulje
 
To nije ventil prioriteta i on ne reguliše preopterećenje u hidro instalaciji.To radi ventil sigurnosti.
 
Nazad
Vrh