Ugradnja hidro volana

Kada otopli,radimo nasu,mislili smo ranije,ali na ovo vreme ne pada mi na pamet,ledja i ovako bole,jos da se razbolim,dzabe volan i sve...uglavnom imam sve potrebno,samo da otopli.slikacu sve.a od delova ti treba klip radnog hoda 23 cm,orbitrol,creva,pumpa,srafova,plocevine i volje da to uradis.
 
Ako je isti kao Univerzal 445 a trebao bi biti 400 eura košta set.Uzeo sam takav doduše uz dosta cenkanja za 350 jer nisu hteli da spuste cenu.Dobijete pumpu,flanšnu(za pogon pumpe),teleskop,nosač teleskopa,šrafove,posudu za ulje i sva creva+rezervne gumice i manžetne za teleskop.Vaše je samo da ugradite.Ugrađeno je pre skoro 5 godina,do sada nije bilo nikakvih problema.
 
ma vozim je i danas ali kad prodje dan sa rakovicom bolu ramena sve zivo a nebih je prodavao dobra mi je sluzi me dobro sad sam joj stavio novu kabinu ofarbo samo mi fali volan, neki kazu da stavljaju u sabcu pumpu od mercedesa 123 reko mi covek iz dublja kad otopli oticu da vidim
 
ma da on nesto kaze da ne izadje puno para takva vrsta ugradnje nista neznam dok nevidim on kaze da dobro funkcionise
 
Hidro volan rakovica.

tboglas380902.jpg

By kemolisnik at 2012-02-14

rak06.jpg

By kemolisnik at 2012-02-14

Pumpa original.

81726461.jpg

By kemolisnik at 2012-02-14

47963503.jpg

By kemolisnik at 2012-02-14
 
Bolje je popreko ali je malo nezgodno napraviti posto tvoj DV nema usicu na mostu za montazu klipa. Moj drugar je imao popreko postavljen klip na takvom mostu kao sto je kod tebe i kod mene ali klip nije bio kacen na levu stranu vec na desnu tako sto je prepravljeno fabricko kacenje za servo volan i zavarene usice na onu plocevinu koja sluzi kao granicnik klackanja trapa.
 
Nisam pravio zato sto sam ja kupio traktor sa preravljenim volanom i apsoputno mi se nije dalo da to prepravljam, samo sam nastelovao optiku i da jednako ide volan u obe strane. U planu je prepravka ali nije neophodna.
 
Ako je isti kao Univerzal 445 a trebao bi biti 400 eura košta set.Uzeo sam takav doduše uz dosta cenkanja za 350 jer nisu hteli da spuste cenu.Dobijete pumpu,flanšnu(za pogon pumpe),teleskop,nosač teleskopa,šrafove,posudu za ulje i sva creva+rezervne gumice i manžetne za teleskop.Vaše je samo da ugradite.Ugrađeno je pre skoro 5 godina,do sada nije bilo nikakvih problema.
Ako si u mogućnosti može li slika od univerzala od njihovi hidro-volana poznato mi samo na 683.
 
ugradnja hido volana

Drugari molim za pomoc,dali ovaj orbitrol moze da se ugradi na traktor.Inace skinut je sa viljuskara i placen 50e.Hteo bi da ugradim hidro volan na 558 ali da hidraulicnu pumpu stavim od putnickog auta.Malo me buni to sto
4lrogn.jpg
na plocici pise 150bar a pumpa od auta neverujem da stvara toliki pritisak i dali bi to uopste bilo dobro.
scbapw.jpg
2w33rb7.jpg
1z511u0.jpg
.
 
imaćeš na pola kruga volana pun ajšlang toje orbitrol velikog protoka,ili ćeš morati da staviš jako debeo hir klip da bi radilo normalno
 
Milos bota,Primetio sam da imas iskustvo sa hidro volanima,zanima me dali moze hidaulicni klip od zmaja 133.Hid klip od viljuskara od kog sam skinuo orbitol nije nista deblji od zmajev,samo je kraci malo i izlazi sa obe strane.Dali smatras da je velikog protoka zato sto ima velike rupe gde protice ulje i dali mogu one da se smanje holenderima,nadam se da me razumes.Hvala.
 
to daje orbitrol velikor protoka vidim po debeloj dozer pumpi (to je okrugli metalni deo ) ako postoji pločica na njemu mora pisati koliki je protok,neznam kako izgleda klip o 133 ali verovatno može da se iskoristi, trebao si da skineš i klip sa viljuškara
 
pozdrav svima. Hocu na rakovicu 65 da ugradim servo volan ili hidraulicni neznam u cemu je razlika. Stavio bih klip uzduzno imam novi klip kome je hod od pocetka do kraja oko 30 cm remontovan orbitrol od univerzala kombajna a ulje bih dovodio sa pumpe od hidraulike samo sto bi stavio na izlazu iz pumpe ventil prioriteta kazu da tako sve moze pa bih molio za neki savet ako nesto nisam u pravu
 
Nazad
Vrh