Udruženja poljoprivrednika

Naravno Diklofen,tako i treba kako vecina odluci.

- - - - - - - - - -

Sve te asocijacije i udruženja imaće slabog efekta dok ne udare tamo gde najviše boli.
Kada počnu samostalnu organizaciju nabavke repromaterijala (zaobišavši kooperacije i ostale trgovce), kao i organizovanje masovne prodaje poljoprivrednih sirovina izvan Srbije, tek tada će ministar poljoprivrede biti stvarno ministar, a ne režimski poslušnik.
To je vise rasporedjeno ka Udruzenjima da rade,i za sad samo kupovina za kes.Napravite spiskove u udruzenju sta vam treba i koja je kolicina u pitanju i zovite redom pa ko da najpovoljnije uslove od toga kupite.Veruj da razlika u ceni moze da bude velika.
Sto se tice zaduzivanja tu je malo komplikovanije i ako bi se uslo ozbiljnije u tu pricu automatski bi udruzenje postalo firma odnosno d.o.o ili z.z.
Isto vazi i za prodaju i izvoz polj.proizvoda,mada nije na odmet da se malo prodiskutuje o tome na sastanku UO.
Nadamo se da ce pecat biti uradjen ovih dana i odmah ce biti napravljen sastanak UO pa mozes sa Jaroslavom da podjes jer ce biti pored clanova UO i dosta gostiju.
 
Gledao sam emisiju i mogu reci da je Grubanov veoma dobro govorio i da je pokreno neke vazne teme. Ministar je bar umeren i pristojan, a ne kao bivsi Petrovic ili onaj pomocnik Milos Milovanovic.
 
Malo je vremena ali pricao je otvoreno i lepo.Jedino ga Glamocic zeznuo za ona 82 izvoznika suncokreta,i tu mu uzeli rec.

Nego ova Sanja mnogo lepse izgleda uzivo nego na TV-u.Kad bi isla po domacinstvima da daje obuku,stocarstvo bi procvetalo.
 
Nisam znao da ce gostovati Mire u emisiji suceljavanje sa ministrom al sad vidim mogu pogledati na odlozeno gledanje pa cu gledati ujutru.
 
Malo je vremena ali pricao je otvoreno i lepo.Jedino ga Glamocic zeznuo za ona 82 izvoznika suncokreta,i tu mu uzeli rec.

Nego ova Sanja mnogo lepse izgleda uzivo nego na TV-u.Kad bi isla po domacinstvima da daje obuku,stocarstvo bi procvetalo.
Odakle je ta gospodja?
Imam neki osecaj(mozda se varam) da ona nema ni komad rogate marve.
 
Zali boze od emisije ja mislio da ce coru Grubanov malo da pritisne ,nije mogao doci do izrazaja, zatim gospodji svaka cast ali i ona zapela za krave i gotovo,oni decko protiv gmo a ostalo sve sitno,a coro zapeo za investicije pa ga jebi al je koka dobro rekla ko je lud da se zaduzuje sa stotinama evra sebe i porodicu,pa da bubrezi rastu ko dlake iz nosa dvaput bi se preslusao.
Tako ako ovaj ostane ministar i dalje a velika verovatnoca da oce,ondak znate sta ce biti sledece godine.
A Grubanovu svaka cast isticanje malih i srednjih gazdinstava samo velika zamerka u istrajnosti,trebao je biti uporan i nastaviti sa pitanjima o inspekcijama i druga zamerka mu je sto nije upitao coru sta ce da se radi po pitanju uzimanja zemlje drzavne za drugog.
 
Sad sam ponovo odgledao emisiju,nesto mi se cini kao da nesto fali.Kod momenta gde je ministar rekao da ima 82 izvoznika mislim da je Grubanov tu jos nesto pricao,ali nisam siguran.Cuo sam se i sa njim ni on se neseca sta je pricao.
 
Naj vise mi se taj deo nije svideo, zapusio ih sa 82 izvoznika!
Trebao je pitati ministra, kako je moguce da izvoznici zarade vise od samog proizvodjaca, jer su ga izvezli skuplje za 50% od otkupne cene, i kako on taj cin naziva!!!
Senic nije bio los, al malo vremena za sve, kao da na rtv1 ima toliko zanimljivog programa pa nisu mogli napraviti malo duzu emisiju, a mozda i ministar nije hteo duze da se razglaba!

- - - - - - - - - -

A i cenu ulja su nabrzaka pretrcali, tu oko suncokreta je mogao vise da ga pritisne jer ima mnogo nepravilnosti, ma pitanja i konstatacija koliko oces!
 
Odakle je ta gospodja?
Imam neki osecaj(mozda se varam) da ona nema ni komad rogate marve.
Ja sam je sad prvi put video i upoznao i u principu sve sto je rekla je u pravu.Neminovno je da subvencije za stoku moraju da budu vece,istina je da niko nije lud da se zeza sa kravama kad malte ne nema ni ladne vode.Ja sam isto proletos rasturio skoro svu krupnu stoku jer sam popizdeo od natkupaca i ubijanja cene zive vage bikova.Samo detelinu koju sam imao da sam prodao uzeo bi skoro iste pare koje sam dobio kad sam bikove prodao.
Stav naseg Udruzenja u Bavanistu je da se u narednoj godini subvencionise svako prase,jagnje,tele... koje je u vlasnistvu,znaci svaka zivotinja koja je samo obelezena i u vlasnistvu je nosioca RPG,a ne kao do sad samo za umaticene.Ovaj predlog ce biti predstavljen na prvom sastanku NAPS-a.Ako UO prihvati taj predlog izvrsicemo pritiske na Min.Polj. da se donese takva uredba.Bice jako tesko da to prodje ali bar da pokusamo.

- - - - - - - - - -

Naj vise mi se taj deo nije svideo, zapusio ih sa 82 izvoznika!
Trebao je pitati ministra, kako je moguce da izvoznici zarade vise od samog proizvodjaca, jer su ga izvezli skuplje za 50% od otkupne cene, i kako on taj cin naziva!!!
Senic nije bio los, al malo vremena za sve, kao da na rtv1 ima toliko zanimljivog programa pa nisu mogli napraviti malo duzu emisiju, a mozda i ministar nije hteo duze da se razglaba!

- - - - - - - - - -

A i cenu ulja su nabrzaka pretrcali, tu oko suncokreta je mogao vise da ga pritisne jer ima mnogo nepravilnosti, ma pitanja i konstatacija koliko oces!
Treba se i setiti u momentu sta sve da pitas a voditelj skace sa teme na temu i prekida.
U pravu si sve sto kazes ali jbg...mada mislim da i ovako nije lose.Mnogo tema je ostalo a da nisu ni potkacene...
 
E ovo si dobro napisao "za svako grlo,a ne samo za maticeno",u hrvatskoj ako se ne varam tako dobijaju i za dve krave jedna krmaca par tovljenika koje june jednog patka tri guske sijaset kokosaka.za tri blesave ovca i judnu glupavu kozu.
E ako gresim neka me ispravljaju ali naravno svako grlo ima usnu mindjusu udarenu od strane relevantne ustanove i vodi se na gazdinstvu(sem zivine naravno)

itiram: dragan.kovacev
- - - - - - - - - -

A i cenu ulja su nabrzaka pretrcali, tu oko suncokreta je mogao vise da ga pritisne jer ima mnogo nepravilnosti, ma pitanja i konstatacija koliko oces!


pa i preko pitanja inspekcije svi se ucutali ko da ih neko u **greška iglom ubo brzo je voditelj na sledece pitanje presao
 
Nazad
Vrh