Tu se nekad dobro jelo bas ...

Ja isto znam da je burek samo s mesom. Ostalo su pite. Ali sve sada zovu burek. A ja volim samo prazan. Jer sa sirom mi je los zbog sira koji stavljaju nekako otuzan. A s mesom ne mogu jer ima mnogo vise luka nego mesa. Vidjao sam u pekarama da jedu i s jabukama pa jos natrpaju secer od gore. Uh vec mi muka. A ove po BG s eurokremom da ne pominjem. Ko to moze da pojede svaka mu cast.
 
Ja isto znam da je burek samo s mesom. Ostalo su pite. Ali sve sada zovu burek. A ja volim samo prazan. Jer sa sirom mi je los zbog sira koji stavljaju nekako otuzan. A s mesom ne mogu jer ima mnogo vise luka nego mesa. Vidjao sam u pekarama da jedu i s jabukama pa jos natrpaju secer od gore. Uh vec mi muka. A ove po BG s eurokremom da ne pominjem. Ko to moze da pojede svaka mu cast.
Ne zovu sada, već od kad znam za sebe (a sad mi je 55) sve su to bureci, jedan sa mesom, jedan sa sirom, sa jabukama... Nikakve pite. Bar je tako kod mene i okolini... I za mene će tako ostati zauvek. Znam da će sad ovo izazvati polemiku, ali vidim da kad neko sa strane dođe u Vojvodinu odmah nameće svoje, bez obzira da li su to imena za iste stvari, običaji, norme, pravila ponašanja itd. A kad Lala ode negde na stranu on sve prihvata onako kako je tamo gde je otišao...
 
Burek mi je sve u okrugloj tepsiji i sece se na cetvrtine ili grame. Tako da birek moze biti sa sirom,mesom...a moze i pita. Mantije su one male kockice.
Pita je ovo motano sto bi Dino Mehmeda Mujkic rekao zvrk pita.
 
Ne zovu sada, već od kad znam za sebe (a sad mi je 55) sve su to bureci, jedan sa mesom, jedan sa sirom, sa jabukama... Nikakve pite. Bar je tako kod mene i okolini... I za mene će tako ostati zauvek. Znam da će sad ovo izazvati polemiku, ali vidim da kad neko sa strane dođe u Vojvodinu odmah nameće svoje, bez obzira da li su to imena za iste stvari, običaji, norme, pravila ponašanja itd. A kad Lala ode negde na stranu on sve prihvata onako kako je tamo gde je otišao...
U centar. Šta ima mene Bosanac da uči jel burek il pita. Kad odem u Bosnu onda ću učiti a dok sam u mom mestu boli me kako oni u Bosni nešto zovu.
 
Da li je neko bio kod Deda Stavre? Neki hvale neki kude ali u jednom su svi slozni da je jako jako skupo. :D
Bio sam 2 puta. Sto se pecenja tice,nije ni blizu restoranima: Plitvice,Banija i Nk.
Zanimljiva je pljeskavica u Djevreku i pohovana paprika punjena urnebesom.
Preporuka za vrhunsku jagnjetinu,Plitvice na Bezanijskoj kosi.
 
Bio sam sinoc kod cuvenog Deda Stavre i probao ovo



Pohovana butkica sa sirom,svidelo mi se,butkica je lepo ociscena ima taj ukus dimljenog mesa + sir i hrskavo je. Na prvi pogled porcija deluje malo ali je taman.
Drugari su jeli prasetinu i misljenja su podeljena sto se pecenja tice.

Ali jake su im cene pića 310 dinara pepsi,pivo malo 400 i na salatama sam video da deru... salate od 400 pa na gore. Ceh za nas cetvoricu je bio 11000,po meni skupo.
 
Одбеглим сељанима и неуким варошанима може свашта да се подвали и ували,а да при том све цокћу од задовољства и хвале како је нешто лепо и укусно.
Додуше, има да кад` ти од глади дрхте ноге све је добро.
 
Када се већ спомиње бурек, ако вас пут нанесе кроз Врбас бурегџиница Гога најбољи бурек у окружењу. Специјалитет бурек са белим месом нешто најбоље по мени, иначе ред увек некада чак и испред, а столови сви попуњени. Што се рибљег котлића тиче на Камењару у Новом Саду ресторан Мачак.
Bio sam danas u "Gogi" u Vrbasu i uzeo burek sa mesom. Nije loš ali mi nije baš ni "vau", rekao bih prosečan burek. Svakako bolji od srbobranskih. Kore su ok, nije jako mastan što mi se sviđa, ali mesa ima tek u tragovima. Možda se meni zalomio baš takav primerak...
 
Ako neko želi da ostavi jak utisak i iznenadi devojku ili švalerku predložio bi Local Steak House Bijeljina ambijent je vrhunski i ostavlja bez daha.
Bio sam 2 puta i jeo neku pljeskavicu odole je grilovano povrce a odgore se dobije neka natopljena lepinja pa zapečeno. Jako mi se svideo ukus pljeskavice ali ocena nije merodavna jer sam oba puta bio pod vecom dozom alkohola.



U poredjenju sa Stanišićima i Semberskim salašem ovo mesto mi je bolje. Nije preterano veliki meni.
 
Nazad
Vrh