Tu se nekad dobro jelo bas ...

A ko ima ženu da li sme da ide tamo ili se preferira isključivo švaleracija čim se jedu afrozodijaci?! 🤔🤣🤣
 
Vraćamo se sa mora pa stali u Dojranu da prespavamo. Otišli do jezera na večeru, kad restorani puni nemožeš naći mesto.
I tako posle 3-4 obiđena restorana našli smo mesto, ali nemam pojma kako se restoran zove.
Uglavnom :
1 pivo
3 kole
1 kafa
1 mala pljeskavica 200gr
2 velike gurmanske pljeske po 400gr
1 pica
2 salate šopske
I na kraju 1l kisela voda.
Sve to za 28 evrića!!!
Razvalili se od jela i sad na spavanje.....


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nego da li neko ima preporuku gde pojesti komplet lepinju na Zlatiboru a da nije stavljeno previse pretopa u nju? Probao sam na 3-4 mesta i bas bude preterano masna.
 
Ne zovu sada, već od kad znam za sebe (a sad mi je 55) sve su to bureci, jedan sa mesom, jedan sa sirom, sa jabukama... Nikakve pite. Bar je tako kod mene i okolini... I za mene će tako ostati zauvek. Znam da će sad ovo izazvati polemiku, ali vidim da kad neko sa strane dođe u Vojvodinu odmah nameće svoje, bez obzira da li su to imena za iste stvari, običaji, norme, pravila ponašanja itd. A kad Lala ode negde na stranu on sve prihvata onako kako je tamo gde je otišao...
Tako je, što kaže moj uja mi smo kao sunđer sve upijamo...te ovaj da se ne uvredi te onom da ne zasmeta... Klinac kad sam bio voelo sam burek sa jabukama koji se ovde pravio ( od rendanih jabuka) sada ga je teško naći, uglavnom pite neke sa pekmezom od jabuke..
Ovde je sve to burek, mada koliko vidim stariji pekari ovde prave burek sa sirom i mesom i to smatraju burekom pa kome se sviđa "bujrum"
 
Nazad
Vrh