Tužna vest

Neka svi koji ga nisu voleli zbog jedne recenice, makar samo na kratko prebace na RTV i pogledaju uzivo masu u Novom Sadu koji su tu zbog legende!
 
Nije on ni pre 90 išao istim kolosekom sa ljudima na vlasti. Mada, isti ljudi su na vlasti od rata na ovamo, birajte kojeg rata prvog, drugog, našeg 90 tih.
 
Управо баш тако,био је још и пацифиста и космополита са јасно израженим ставом Неко кога ниси могао стрпати ни у једну од фиока и ни један калуп , увек свој наш један једини и не поновљиви Ђоле...
 
Sto se tih njegovih drustvenih standarda tice , moje misljenje je da on nije bio nista posebno , poseban je bio umjetnik , a u ovom smislu klasifikacije koja je moderna u zadnje vrijeme na ovim prostorima , on je bio samo obican covjek kakvi bi svi trebalo da budemo . Nazalost , ovde takav covjek odudara ,umjesto da se uklapa u vecinu.
 
Mislim da se Balašević za života ponosio time što su ga neki nazivali "izdajnikom" i to ne jer je nešto izdao (nije on ništa izdao naravno) već zbog kalibra tih koji ga tako nazivaju. Njega mrze samo oni koji ne mogu da podnesu to što on nije kao oni, pun mrženje prema svima.
 
Mozda ja ne razumem, ali to sto je Nele citao da mu se kao obraca srpski jezik,meni je malo cinicno bilo ako znamo da su ga po mrezama razapinjali da je rekao da je srpski los izgovor hrvatskog jezik ili tako nesto slicno.
Својевремено, када је Балашевић на неком концерту у Хрватској иступио са том реченицом о српском језику као исквареном хрватском и како је већ гласила, на другом форуму је један другар из Македоније написао да је ту исту реченицу, али са македонским уместо хрватским језиком, он изговорио и на концерту у Македонији, на коме је тај другар био. Другар рече да није разумео поенту те Балашевићеве реченице, ал' да је прешао и он и сви около без неке реакције јер "или је он нешто лупио, или ми баш не разумемо тако добро српски".
 
Mi svi koji mislimo svojom glavom smo i gledali tu emisiju dok je istovremeno na Pink-u isao hit-twit

sa gostom koji je i u ovom casu pozeleo da pljuje , vredja i na svaki nacin nipodastava velicinu za kojom svi

normalni zalimo . . .

Strasno , ko je nama krojio sudbinu , bio u vlasti zajedno sa Milosevicem i ciji je nekadasnji ministar informisanja

danas alfa i omega politicke scene u Srbiji .

I posle se pitamo PA KO JE KRIV za sva poslednja stradanja i razaranja na ovim prostorima .

Mi sami . . .
Malo pretenciozna izjava, evo ja npr nisam gledao tu emisiju (a i zasto bih), i jel' to onda znaci da ne mislim svojom glavom?
 
Veliki Jugosloven i Vojvođanin, izvinjavao se onima koji su mu rušili međunarodno priznatu domovinu...sanjao Evropu(?), Evropa mu postavila presvučenog radikala na vlast a njega "prvaka Demokratski promen"smandrljala sa javne scene, dok im AV odrađuje poslove...
 
Poslednja izmena:
Neko voli Baju malog knindzu, neko je voleo Boru Drljacu, a neko Dzeja. Da li je uporedivo sa DJoletom? Uz njegove pesme se ne pijanci i ne lumpuje. Uziva se na poseban nacin.
 
Mozda nije tema za to,ali da li moze neko da mi kaze zbog cega je cenzurisan? Sta je to uradio? Kome se zamerio? Ne mogu da nadjem nigde na internetu,a nisam bas ljubitelj njegovih pesama pa ga nisam pratio ranijih godina.
Imao je tal tj. Poslove i on i njegova cerka sa demokratskom strankom. Pa nije hteo da "predje", ostatak nasluti sam....
 
Bio je on veci Srbin od mnogih koji se Srpstvom busaju u grudi ,cak i od onih koji su oskrnavili oficirsku kapu iz prvog sv. rata.
A bio je i veci Hrvat od Tomsona jer je i Hrvatskoj i Srbiji bolje mislio nego ispred navedeni.
U Zagrebu je rekao "izvinjavam se sto vam se obracam na iskvarenom hrvatskom..." -aludirajuci na novokomponovane hrvatske jezicke promene ,ali su se mediji toga uhvatili kao i sad sto se kod nas hvataju tabloidi za svaku rec i posle nekolio narucenih naslova posta on izdajnik.
 
Odavno nisam gledao RTS 1 i RTV 1, moglo bi se reci tamo negde od crtanog pre Dnevnika 2, al sam preksinoc i sinoc gledao 😒😔
Ko nije Djoleta razumeo taj ne zna sta je propustio u zivotu.
Tako je paore, a mnogi kojima oranje nije u genima ga i ne razumeju.
Milane971 drago mi je da razumeš i poštuješ misiju Djoleta Balaševića, a da pri tom nisi iz Vojvodine.
Drago mi je da sam mogao lično da prisustvujem njegovim koncertima i bar malo svoju dušu oplemenim u tim trenucima.
Ono što je rts pre dva dana izveo je dokaz njihove sramote, sem novogodišnjih emisija iz vremena SFRJ i jednog koncerta pre 15 i više godina ostalo ništa od Djoleta, a plaćamo im pretplatu da praznoglavci tupe na ekranima i čuvaju vlast, ma koja bila.
 
Malo pretenciozna izjava, evo ja npr nisam gledao tu emisiju (a i zasto bih), i jel' to onda znaci da ne mislim svojom glavom?
Naravno da nije tako , govorio sam o tome kako su istovremeno na RTS-u i Pink-u uporedo isla 2 priloga ,

jedan takoreci in-memoriam a drugi pljuvacina tog istog preminulog umetnika od strane poznatog vojvode .

Svako je prema svojim merilima vrednosti mogao da bira sta ce ili nece da gleda .
 
"Дођу тако понекад времена,када памет заћути,будале проговоре и фукаре се обогате"
Све речено и потпуно истинито
 
Nazad
Vrh