Trimeri

@Bosonoga , listam sada pojaseve za visinske radove posto treba da kupim jedan i medju masom raznih pojaseva mi izbaci i Villager model PH 2016, odmah mi je zapao za oko posto lici na Tekomekov.
Kada malo bolje pogledam to je najverovatnije isti pojas, kosta kod nas 2300 din najniza cena..
Evo pogledaj ovde : https://novi.kupujemprodajem.com/dv...-villager/oglas/114710582?filterId=2189561835
Ne znam kakav je sa kvalitetom ali je cena bagatelna ako iole valja, verovatno da su iskopirali Tekomekov dizajn i izgled..
 
Kod nas je ovakav villager oko 20 eura, dok tecomec košta 30 eura. A te pojasevi za visinske radove najbolje potraži od bauštelaca što rade vani. Mogu se naći po bagatelnoj cijeni a kvalitet vrhunski
 
Pozdrav, juce sam kupio agm 520, medjutim bilo mi je sumnjivo kad sam montirao kardan na motor da ona korpa koja naleze na kvacilo da je ukrivo i kad je okreces okrece se tesko i krivo. Zasrafio sam nekako, medjutim kad se upali trimer okrece se i glava, smanjivao sam ler gas ali glava se okrece i cesto se ugasi zbog toga kao da se cuje kardan kako se vrti u leru, da li je defektan trimer?
 
Kupljena juce jos jedna Tekomek samonamotavajuca glava, ovaj put sa metalnim ojacanjem na dnu.
Cena 2500 din i opet svaka preporuka, ozbiljna, masivna, kvalitetna.. Sa plastikom na dnu je 2000 din..

JAKAsjq.jpg


mvC1aNy.jpg


vyQo1zT.jpg
 
Pozdrav, juce sam kupio agm 520, medjutim bilo mi je sumnjivo kad sam montirao kardan na motor da ona korpa koja naleze na kvacilo da je ukrivo i kad je okreces okrece se tesko i krivo. Zasrafio sam nekako, medjutim kad se upali trimer okrece se i glava, smanjivao sam ler gas ali glava se okrece i cesto se ugasi zbog toga kao da se cuje kardan kako se vrti u leru, da li je defektan trimer?
Odnesi ga tamo gde se i kupio da ti oni namontiraju.
 
Pa tu i jeste problem, pored upitnog kvaliteta tih kineza je i samo mesto kupovine.Znam da je cena ta koja je presudila kupovinu, međutim dolazi se do ovakvih stvari.Naravno da doboš kvačila nije dobro nalegao, ne verujem da si ga ti loše sklopio.Sve mora da stoji pravo i u centru da bi kako-tako funkcionisalo neko vreme.
 
Kupljena juce jos jedna Tekomek samonamotavajuca glava, ovaj put sa metalnim ojacanjem na dnu.
Cena 2500 din i opet svaka preporuka, ozbiljna, masivna, kvalitetna.. Sa plastikom na dnu je 2000 din..
Da li ti se desava da kad je veca i gusca trava glava sama ispusta strunu. Kosio sam neki korov ali je bilo poprilicno gusto sirokolisno pa mi se desavalo 3-4 puta sama glava otpustila 7-8cm strune u toku kosenja iako je glava nova sa max 4 sata kosenja, i naravno neudarim je u tom trenutku od zemlju bar nisam osetio
Inace glava mi se svidja nije od one škripave kung-fu plastike bas uredno odradjeno
 
Kako regulisati mesavinu gorivo/vazduh posto na bc1900 mi se desava kao da do neke mere prima gas i nikako da ga tera u vece obrtaje pa i gustoj travi se ugusi
 
Gde ih kupujes komso?

Ja u Stilovoj radnji.. Tehnogrin ima najveci izbor, ali oni samo rade sa pravnim licima.. svako pravno lice moze da uzme od njih pa da prodaje dalje.. A imas i da narucis na internetu..

Da li ti se desava da kad je veca i gusca trava glava sama ispusta strunu. Kosio sam neki korov ali je bilo poprilicno gusto sirokolisno pa mi se desavalo 3-4 puta sama glava otpustila 7-8cm strune u toku kosenja iako je glava nova sa max 4 sata kosenja, i naravno neudarim je u tom trenutku od zemlju bar nisam osetio
Inace glava mi se svidja nije od one škripave kung-fu plastike bas uredno odradjeno

Ne.. Nije mi se desavalo ni sa starom.. kad god otpusti strunu a da nisam hteo udarim u nesto, dal je kamen dal odjednom trimer potone pa lupi i ako nisam hteo.. Kako znas da sama otpusta ako je trava bas toliko gusta ?
 
Da li ti se desava da kad je veca i gusca trava glava sama ispusta strunu. Kosio sam neki korov ali je bilo poprilicno gusto sirokolisno pa mi se desavalo 3-4 puta sama glava otpustila 7-8cm strune u toku kosenja iako je glava nova sa max 4 sata kosenja, i naravno neudarim je u tom trenutku od zemlju bar nisam osetio
Inace glava mi se svidja nije od one škripave kung-fu plastike bas uredno odradjeno
Dešava se. Na lošijim glavama. Da li ti lako ispušta najlon tj. dal je dovoljno samo malo da je čukneš da ga pusti? Druga mogućnost je da se najlomn umota u travu i da ga izvuče.
 
Po meni su zakon glave koje imaju ručno izvalčenje. Samo su danas rijetkost. Imam jednu nhusqvarninu trimmy s II . Otišlo mi je ono dugme koje se stisne kad se namotava silk. Probat ću naći drugo u servisu.
 
S 35...Ja je imam još, a dugme mi je napravio jedan bravar od aluminijuma...Ne koristim je dugo godina.

 
Ove s ručnim izvačenjem po meni su bolje za neravne površine. Jer neće ispustiti silk. Za ravnije površine bolje su s automatskim izvlačenjem.
 
Ni jedna kvalitetnija glava nece sama pustiti silk.
Za mene je najbolja automatska...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nemam iskustva mnogo sa trimerima,cime bi po vama trimeru bilo najlakse da kosi visoku travu 50-ak cm visine ?
Meни је посао радио о тро/четворокраки нож. Уз савлађивање одређене технике кошења (сам ћеш провалити), лепо се коси и без пуног гаса.

Овај циркулар кога помињу нисам пробао, али ако човек каже да ради, онда ради.
 
Nazad
Vrh