Trimeri

Jeste da nema bas previse veze sa temom ali da pitam ovde.
Zanima me da li znate kako se krece cena tretiranja povrsina sa totalom, glifolom i slicno..
Znaci prskanje prskalicom, nakon kosenja / krcenja trimerom ili korova u pocetnoj fazi..
Neka okvirna cena po preprskanom aru ili kako god ?
 
Ja sam imao vecu...

pHM0eYK.jpg



Teze se namotava to je normalno.. a normalno je iz razloga jer ne ispusta strunu po sopstvenom nahodjenju kako rade neke jeftinije glave one na kojima pise Garden i slicno, jer sam gledao snimak kako ljudi njih namotavaju vrte onaj krug bez ikakvog otpora bukvalno ali zato na 4 ara potrose 5 metara strune..

 
Imam ja bas takav..
YTD38oe.jpeg


Drugi po redu, imao sam ga uz trimer OM 741, kada sam prodao trimer otisao je i on u kompletu...
Posle kada sam nabavio drugi trimer namenski sam kupio ponovo isti uprtac i ako nosi moj sadasnji trimer koji ima tacno 11 kg onda ce da nosi bilo sta drugo bez problema.
 
Znači može i težu mašinu bez problema?
Da li s tom je s tom težinom udoban da ne žulja i dobro raspoređuje težinu.
 
Nosi je kao jagodu...
Mene ne zulja nigde, sad ne znam da li je do njega ili do mene sto sam utrven, ali ja mogu i sa ovom masinom od 11 kg da radim duzi vremenski period u kontinuitetu... ili je to mozda kada sa tezeg posla predjes opet na tezak ali manje tezi pa ti dodje mnogo laksi :LOL: ( iz sume i drva )
Uglavnom mislim da za te pare nema nista bolje.. ne znam samo kakvi su oni Stihl i Husqvarna predrkani po 100 eura to nisam probao, ali svakako ovaj zavrsava svaki posao.
 
Imam Husqvarnine balance 35, udobni za rad , lako se kači trimer na njih. Za husqvarnu 235 odlični. Imam i husqvarnu 165 r, teška mašina. Probao je nositi sa villger 2013 uprtačima. Jednostavno to nije to.. Stalno se uvrću, ne možeš ih uštimati da se rasporedi težina na komplet leđa. Prava je muka zakačit trimer na njih. Tako da sam sad u potrazi za onim uprtačima koji mogu lijepo nositi husqvarnu 165r
 
Problem je u dužini cijevi na 235 i 165 r. 165 r je šumski čistač, kraća i deblja cijev. Tako ako se mjenjaju trimeri svaki put treba i uprtače raspuštati ili stezati. Jer be dođe isti kut kad radiš s jednim pa poslije drugim
 
Nemam iskustva mnogo sa trimerima,cime bi po vama trimeru bilo najlakse da kosi visoku travu 50-ak cm visine ?.Klasicna glava sa silkom pretpostavljam nije najlakse resenje ,mozda trokraki noz ?.Ne treba mi da sitni travu,samo da je pokosi,obori.
 
@iwanho Malo su pretjerrali sa cijenama, sad ovi balance 35 koštaju 55 eura, a do prije 3 godine bili su pola od toga.
@Arkadije Za travu visoku najbolje mi se pokazao onaj cikular od 40 zuba( s vidia zubcima). S malim gasom kosi jako lijepo. Trkraki nož traži puno gasa.
 
Imam Husqvarnine balance 35, udobni za rad , lako se kači trimer na njih. Za husqvarnu 235 odlični. Imam i husqvarnu 165 r, teška mašina. Probao je nositi sa villger 2013 uprtačima. Jednostavno to nije to.. Stalno se uvrću, ne možeš ih uštimati da se rasporedi težina na komplet leđa. Prava je muka zakačit trimer na njih. Tako da sam sad u potrazi za onim uprtačima koji mogu lijepo nositi husqvarnu 165r

Hmm, prvo sam nasao u nekom manualu ovaj info :
''10.8kg Empty clearing saw without harness and transit protection for saw blade''

I kazem sebi, ma ovo nije tacno prazna masina 11 kg bez goriva i reznog alata.. Posle nadjem na YT i kada sam video kolika je cevcina nije mi bilo dobro o_O

To je onda skroz natankano i spremno za rad nekih 13 kg bezmalo.. Mislio sam da vece robije od mojih 11 kg nema.. Ne znam sta da ti kazem ali ako si probao i nose ih ti balance 35, onda bez problema treba da nosi i ovaj Tekomekov, jer svakako deluje ozbiljnije.

Sto se tice trokrakog noza on lako ide kroz travu ali treba da se naostri ja sam vidjao da to ljudi uopste ne ostre jer su im rekli da to kosi silom inercije i da moze da kosi onako nenaostreno kako dodje fabricki, moze ali nije to to, cim se malo naostri kroz travu ide sa trecinom gasa...
 
Već sam pisao "skoro" o tome, ali nije na odmet ponoviti...STIHL jeste vlasnik najjače serijski proizvedene testere na svetu (088, 880,881), ali zato je Husqvarna bila (do skoro) vlasnik najjačeg serijski proizvedenog trimera (čistača).
Da, to je H165r sa neverovatnih 4,1ks i takođe neverovatnih skoro 11kg (bez reznog lata i goriva).Njegov naslednik H265rx je to kasnije ponovio, vrlo male izmene je pretrpeo,u osnovi to je ista mašina.Podatak koji ja imam da se proizvodio do 2001. godine.
 
Trenutno važeći snagaši:
STIHL FS 560 (10,2 kg 3,8ks)
Husqvarna 555 (8,9 kg 3,8ks)
Jonsered 2255 ( 9.0 kg 3,8ks)
 
Pozdrav,imam Stihl fs120,visoku travu kosim sa trokrakim nozem koji bi trebalo da promenim jer se bas smanjio od koriscenja i ostrenja godinama unazad,da li uzeti isto ili cirkular, za travu i tanje izdanke bagrem itd,hvala
 
Ako imaš i sitno zadrvljeno grmlje onda je cirkular bolji izbor...ali samo aa vidija zupcimA.
Klasičan cirkular ( sa 20 ili 22 z) je za deblje stvari, ali problem kod njega je što nikako ne voli zemlju ( što se kod košenja trave često dešava)...onda mora na oštrenje dok ovaj aa vidijom teraš dok se ne potroši.
 
Nazad
Vrh