Trimeri

Ne znam sta da kazem.. zavisi za sta, za nesto fantasticno za nesto ne moze bukvalno nista da uradi..
Ako planiras kositi samo travu gde ima one guste licnaste trave ne znam kako se zove, za to nije, jer nema tu ureznu moc secenja kao neke druge strune..
Ako planiras da kosis neki korov, deblji zelenis, pa cak i nesto drvenasto tanko kao cackalica i slicno onda da, jer je dosta izdrzljivija od obicne strune i manje se kida sto se vidi i kada zakacis ivicnjak, beton, zicu i slicno...

Ako hoces mogu ti poslati u pismu par metara da isprobas, samo pusti podatke.. sada sta je tacno unutra to ne znam, ali metal nije, nesto zilavo jeste...

lEoxk4b.jpg


vNVFOMR.jpg
Probao sa stilovim metalnim trokrakim nozem, sa stilovom glavom i svih mogucih siljkova od jeftinih do najskupljih tkz. kevlarskih ili kako se zovu stihl i huskvarna , presao na aluminijumsku glavu Ozaki i Vorteks spiralni flaks 3,9mm i 530mm duzine u tubi 24 komada, dodje 7,3E.
Koristim 360 stihl pa malo skratim flaks , samo jednu nit , ima i 3,3mm ali deblji duze traje malo teze se pokrece.
Flaks je isto spiralni ali izgleda kao jedna spirala , crne je boje.
Inace ameri to zovu Copperhead Trimmer String ili Copperhead Trimmer Line , proizvodjac je Vortex.

Dosad jos nisam probao bolje , jedino trimer treba da ima snage.
 
Ne.. Nije mi se desavalo ni sa starom.. kad god otpusti strunu a da nisam hteo udarim u nesto, dal je kamen dal odjednom trimer potone pa lupi i ako nisam hteo.. Kako znas da sama otpusta ako je trava bas toliko gusta ?
Samo da pojasnim upitanju je TT glava italijanska pa me interesovalo iskustvo korisnika koji duze vreme koriste tu glavu.
A kako znam da li je duza struna: pa desava se tako da kad ja nju pustim u travu i posle mačovanja sa istom 5-10 sek izadje struna do samog stitnika (noz naravno nemam). Mislim, nije problem stanem secicama skratim strunu i reseno, sa obicnom uskolisnom travom se to ne desava.
Znaci sad nemam razlog za brigu , verovatno se struna upetljavala sa travom bilo bas gusto i nikakvo za kosenje, ali moralo se odraditi
Hvala svima na odgovoru i savetu
 
Trimer Stihl FS360 nema na puznom zglobu ili kako se vec zove taj dio vijak kroz koji se ubacuje mast , ne podmazuje se kao ni mjenjac na golfu 4 tdi sto se ne mjenja ulje , ili se mora rastaviti i dodati masti.
 
Probao sa stilovim metalnim trokrakim nozem, sa stilovom glavom i svih mogucih siljkova od jeftinih do najskupljih tkz. kevlarskih ili kako se zovu stihl i huskvarna , presao na aluminijumsku glavu Ozaki i Vorteks spiralni flaks 3,9mm i 530mm duzine u tubi 24 komada, dodje 7,3E.
Koristim 360 stihl pa malo skratim flaks , samo jednu nit , ima i 3,3mm ali deblji duze traje malo teze se pokrece.
Flaks je isto spiralni ali izgleda kao jedna spirala , crne je boje.
Inace ameri to zovu Copperhead Trimmer String ili Copperhead Trimmer Line , proizvodjac je Vortex.

Dosad jos nisam probao bolje , jedino trimer treba da ima snage.

Pazi ja sam neki dan imao veliki problem, trava, zara i mladari u malinjaku su dolazili do grudi.. Ajde to, nego su mladari i zara debeli kao mali prst na ruci i struna bukvalo puca na jednom otkosu, struna je Stihl 2.7mm kvadratna, ali dzaba izleti cela namotana glava u 2 redica po 15 metara .. Samo puca puca.. i da nisam imao ovu spiralnu zilavu ladno sam mogao da se besim.. struna dosta bolje podnosi te debljine i dosta je izdrzljivija.. tako da svaka stvar ima svoju namenu samo je treba pravilno upotrebiti i imati u datom trenutku kada zatreba..

8E7YGhR.jpg


Samo da pojasnim upitanju je TT glava italijanska pa me interesovalo iskustvo korisnika koji duze vreme koriste tu glavu.
A kako znam da li je duza struna: pa desava se tako da kad ja nju pustim u travu i posle mačovanja sa istom 5-10 sek izadje struna do samog stitnika (noz naravno nemam). Mislim, nije problem stanem secicama skratim strunu i reseno, sa obicnom uskolisnom travom se to ne desava.
Znaci sad nemam razlog za brigu , verovatno se struna upetljavala sa travom bilo bas gusto i nikakvo za kosenje, ali moralo se odraditi
Hvala svima na odgovoru i savetu

Pa ne znam sta da ti kazem.. meni ne izlece, evo sa slike gore vidis sta sam kosio sa strunom, ovo je realno za noz, jedini problem koji sam imao je bas cesto motanje zare i ovog cuda oko prenosne glave pa malo malo moram da stanem da to odmrsim, a razlog je jer ti ne mozes u malinjaku da zamahnes kao na otvorenom prostoru i da brze prodjes kroz travu nego ides sporije tamo ovamo da bi pazio na granice i da ne bi sekao povezano i onda se to mota jer je dugacko i po metar trideset, cetrdeset... Na otvorenom prostoru mi se ne mota jer zamahnem trimerom i jace i brze i onda ne moze da se zamota..
Meni iskreno stitnik smeta, pokusao sam da ga ne koristim ali ni to ne ide, jer cesto pukne vise jedna strana gde je struna nego druga i onda vibrira i trese zbog dizbalansa.. i koliko god da izlazi jedna strana je duza jer nema sta da je presece..
 
Nebi smelo ovde da bude problem sa reklamacijom, može da ide preko gigatrona a najčešće preko firme sa kojom gigatron sarađuje tj zastupnik, a to je ovde verovatno agromarket. Oni bar svuda imaju ispostavu.
 
U gigatronu sam uzeo tako da to nije realno, nije neka manja radnja na lokalu

Neradi mi citiraj opcija, a nisam obratio pažnju. Na ovo se odnosio odgovor
 
U gigatronu sam uzeo tako da to nije realno, nije neka manja radnja na lokalu

Neradi mi citiraj opcija, a nisam obratio pažnju. Na ovo se odnosio odgovor
Nema veze sto je gigatron odneses garantni list u prodavnicu (masina u gepeku) gde si kupio i ako oni ne preuzmu masinu moraju ti reci u koji servis da nosis. A mozes ako nosis sam u servis da zamolis coveka da pise zamenu uredjaja ZA DRUGI NOV , ipak je to novo a nevalja
Trebalo bi i da imas i spisak servisera na garantnom listu pa nadji neki blize tebi, mozes direktno kod njega da odes . Slobodno reklamiraj nemoj uopste da nekoga zalis nisu ni oni tebe zalili kad si placao danak.
Imas verovatno 2 god garancije iskoristi ih
 
Stigao danas.. 460.. jedva cekam da vidim taj famozni Stihl i da li opravdava tu po meni nerealno napumpanu cenu..
I da kazem da u tim parama mozete da birate ili noz ili glava ne moze oboje !
Takodje i stitnika ima dve vrste, jedan je za noz jedan je za glavu pa i to mora da se dokupi, mene je us**** pa sam dobio neki univerzalni pa ne moram i tu pare davati..


Q0ld61I.jpg
 
Kolega, mislim da imam negde štitnik za cirkular i onaj nož za košenje.
Ako/kada nađem dogovaramo se za slanje..

Hvala na ponudi, ali mi nece trebati.. troper sam dobio uz trimer, a stitnik je univerzalni neki, moze da se skida noz i njegova plastika pa da sluzi i za troper itd..

Da li može preporuka za neki jeftiniji aku trimer za košenje nepristupačnih mesta po dvorištu.

Licno nemam konkretnu preporuku, ali mozes pogledati video...

 
Stigao danas.. 460.. jedva cekam da vidim taj famozni Stihl i da li opravdava tu po meni nerealno napumpanu cenu..
I da kazem da u tim parama mozete da birate ili noz ili glava ne moze oboje !
Takodje i stitnika ima dve vrste, jedan je za noz jedan je za glavu pa i to mora da se dokupi, mene je us**** pa sam dobio neki univerzalni pa ne moram i tu pare davati..


Q0ld61I.jpg
Ja kad sam ih pitao u radnj rekli da ide glava. Na trimeru bio noz a u kesi sa alatom štitnik , uprtač i trebalo bi glava. Kesa dupla, vezana sa 3 čvora . nego ne mrzi me i otvorim ja pošto nisam video glavu od spolja. Stvarno unutra nema glave nego još jedan nož. Požalim se i dali mi novu auto cut 26-2 glavu.

Tako da ako Mirosti ne nadje imam i ja štitnik za nož viška. Samo ne znam dal pasuje na tvoj. Ovoj je od FS 55 i ima onaj uski gornji deo koji mi se ništa
ne svidja jel većinu trave baci na tebe.
Inače ja koristim od Villager trimera jer je širi a pasuje na FS 55.
 
Ima li neko iskustva sa ovim

 
Ja kad sam ih pitao u radnj rekli da ide glava. Na trimeru bio noz a u kesi sa alatom štitnik , uprtač i trebalo bi glava. Kesa dupla, vezana sa 3 čvora . nego ne mrzi me i otvorim ja pošto nisam video glavu od spolja. Stvarno unutra nema glave nego još jedan nož. Požalim se i dali mi novu auto cut 26-2 glavu.

Tako da ako Mirosti ne nadje imam i ja štitnik za nož viška. Samo ne znam dal pasuje na tvoj. Ovoj je od FS 55 i ima onaj uski gornji deo koji mi se ništa
ne svidja jel većinu trave baci na tebe.
Inače ja koristim od Villager trimera jer je širi a pasuje na FS 55.

Nemam pojma meni su rekli da moze ili noz ili glava ne moze oboje, da to Stihl tako isporucuje, i navodno ima dve vrste stitnika, stitnik za glavu i stitnik za noz..

Ima li neko iskustva sa ovim


Bacanje para..
 
Poštovane kolege trimeraši, molim za pomoć. Posedujem trimer FS 350 i glavu AutoCut 46-2. To je, ako se ne varam, M12x1,5 navoj. Šta preporučujete kao zamensku glavu? Ova mi non stop topi silk. Ne mogu da sastavim 15 minuta košenja. Napominjem da silk stoji u vodi sve vreme.
ps. Da zovem prodavnice ne vredi jer oni nude glave koje su M10?!

Unapred hvala na odgovorima kolege.
 
@onua
Koji silk imaš namotan? Ja imam FS 450 i glavu 46-2 imao sam problem sa četvrtastim STIHL 2.7mm silkom, kidao se i topio, promenio sam na 2.7mm okrugli i nemam problema, jedino što pravi više buke od četvrtastog.
Radio sam sa baš gustom u velikom travom bilo je na granici da stavim nož.
 
Moze li na bc1900s da se namontira cirkular? Danas zapoceo krcenje nekog gustog bagrenja. Namontirao trokraku. Ide nekako gde je debljina do 35-40mm a sve preko toga je mucenje tesko. Jos kada sam ugledao gospon jazavca kako na 5m od mene sunjajuci izlazi iz trave, shvatio sam da je to-to za danas. 😁
Ili da nabavim taj cirkular nastavak ako moze ili eventualno neku motorku da nabavim
 
Može se montirati, mada je meni lakše i praktičnije to deblje rješavati motorkom.

Ovaj sam probao i radi odlično, odgovara na villager.

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh