Trimeri

Онда нема шта да причамо. Теби треба вишенаменски тример, а не неки "опште праксе". За тако нешто, мени је тај кога си поменуо сасвим коректне цене. Рекао бих да је мотор исти као и на већини генеричких кинеских тримера, тако да у неком моменту нећеш остати без резервних делова.
Poručila sam, i javljam moje utiske. Imaće prvi veliki test u ekstra zaraslom voćnjaku.
Koliko ima žena u forumu da koriste trimer? :)
 
Упс, канда сам погрешио и по дифолту помислио да се иза твог ника крије бата, а испаде да је сека у питању. :censored:

Осим неких импесија о самом тримеру, добићемо од тебе из прве руке и то да ли нежнија женска конституција може да изађе на крај са комадом баштенског алата какав је тример.
 
Vi ste prvi,jos nismo culi da zena koristi trimer,ja ni cuo ni video.Tezak je to posao,treba to nositi po par sati na ledjima,pa jos toplo,trava leti na sve strane,buka motora,korovi grebu po nogama,ma odvratan posao,bar meni licno.Ako moze u vocnjak neki bez kabine traktor uci sa kosacicom-frezom,mnogo bolja solucija,bar prvi put kad je korov velik,posle i moze trimer kad je trava mala.
 
Heh, znam da je malo čudno, ali eto nije mi to prvi trimer koji sam koristila. Ranije sam pozajmljivala Stihl, sve je postalo lakše kada sam skontala kako se pravilno drži i kako manje opterećuje kičmu. U voćnjaku koji planiram sredim ima svačega, divlje kupine, koprive, divlje nane i ono što će biti najgori deo koji će morati ručno da se vadi su živići šljive koji imaju bar do 3 cm u prečniku.
Ali malo po malo uz gumene čizme, naočare češće pauze da se srediti....
Što se tiče traktora nije bas zgodno jer su stabla razvila nisko granje i traktor bi napravio štetu jer bi dosta toga polomio.
 
Не знам колики обим посла имаш, али постоје и ситни трактори који се лепо и лако провлаче кроз воћњаке без прављења штете... па ко зна... можда ти у једном тренутку набавка једног постане тема за размишљање...
 
Не знам колики обим посла имаш, али постоје и ситни трактори који се лепо и лако провлаче кроз воћњаке без прављења штете... па ко зна... можда ти у једном тренутку набавка једног постане тема за размишљање...
Ima negde oko 20 ari.Taj voćnjak je dobijen u nasledstvo i više ima neku emotivnu vrednost nego finansijsku,pa mi je zato stalo da ga dovem u red i održavam.
Zato sam i tražila trimer za koji može da se ugradi i testerica za grane.
Kako će se pokazati ovaj Garden master videcemo uskoro....ono što mi je bio još jedan plus kod njega da daju 3 godine garanciju sa registracijom na sajtu.
 
Најважнији део при одабиру тримера је близина овлашћеног сервиса. И да ли може да вам стане у ауто кад идете у село. И увек би вам препоручио да купите јефтинији, хоби, модел звучнијег произвођача... да не рекламирам произвођаче јер има и бољих и лошијих а и ови што их погрдно називамо кинезима умеју да послуже годинама. Немојте компликовати... купите тример а за гране може вам послужити и обична тестера... Пустите воћњак да расте као и до сада... без неких великих интервенција... скините осушене гране и очистите грмље између воћака... Косите траву и видите шта и колико рађа без хемијског третирања... онда видите где треба минимално интервенисати хемијом... моје неко искуство говори само шљива у прецветању. Све остало може органски па колико роди...
другарски поздрав
 
Moj trimer je stigao do duše ne baš kako sam mislila da će stići. Na sajtu prodavca su navedene naočare i jednostruki kaiš koji nisu stigli u paketu.
Kada sam pozvala firmu koja mi je dostavila trimer odgovor je bio da se to dodatno kupuje i da nije deo paketa.
Na pitanje zašto im na sajtu drugačije piše odgovor je da će me pozvati kasnije.
Ne znam kakva je praksa inače kada se kupuje trimer da li se kaiš dobija?
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi, ako stoji na sajtu moraju isporuciti.Ako rade suprotno to je obmana potrosaca i kazne za to su astronomske.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Moj trimer je stigao do duše ne baš kako sam mislila da će stići. Na sajtu prodavca su navedene naočare i jednostruki kaiš koji nisu stigli u paketu.
Kada sam pozvala firmu koja mi je dostavila trimer odgovor je bio da se to dodatno kupuje i da nije deo paketa.
Na pitanje zašto im na sajtu drugačije piše odgovor je da će me pozvati kasnije.
Ne znam kakva je praksa inače kada se kupuje trimer da li se kaiš dobija?
Slikajte oglas da imate dokaz za svaki slucaj ako ga promene.
 
Heh, znam da je malo čudno, ali eto nije mi to prvi trimer koji sam koristila. Ranije sam pozajmljivala Stihl, sve je postalo lakše kada sam skontala kako se pravilno drži i kako manje opterećuje kičmu. U voćnjaku koji planiram sredim ima svačega, divlje kupine, koprive, divlje nane i ono što će biti najgori deo koji će morati ručno da se vadi su živići šljive koji imaju bar do 3 cm u prečniku.
Ali malo po malo uz gumene čizme, naočare češće pauze da se srediti....
Što se tiče traktora nije bas zgodno jer su stabla razvila nisko granje i traktor bi napravio štetu jer bi dosta toga polomio.

Kad se spomene vocnjak i potrebno sredjivanje mislim da imam nesto za utehu, samo ako mi uspe ovo sa slikama. Da probam:



 
Поздрав свима,
Прочитао сам неких 40 страна ове теме.
И ја би да има тример, наравно што бољи а да је јефтин :).
За викендицу (2500 квадрата2) да користим поред косачице да бих убрзао кошење. Један плас од 1000 м2 који треба и да искрчим и да одржавам и можда понекад да помогнем другару који ради тримерисање за паре.

Оно што би да питам је следеће:
Јел зна ико ишта о Хјундаи тримерима. Колико видим има да се купе само код нас и у Турској :).
Делују ми ок а и цена фина. Продавница у којој би узео им је и сервис који њих сервисира а гаранција 3 године.
http://spmgarden.com Лединци, Нови Сад
Да ли неко има нека сазнања о овим тримерима? Знам да је Кина сигурно али су јефтинији од вилиџера а као чуо да нису лошији....
https://cavicprof.rs/prodaja/brendovi/hyundai/hyundai-hyx-52/ овај модел сам гледао Hyundai HYX.52 .
и у Турској
https://www.hepsiburada.com/hyundai-hyx52-motorlu-yan-tirpan-misina-ve-testere-hediyeli-p-HRITLHYX52
 
Retka zverka.. Nova neotpakovana Villager 1250s.. Malo izbledeo karton od sunca.. U seoskoj poljoprivrednoj apoteci.. Imaju i jedan primerak 1900s..
6cb846600b1adf2e1e313f0db3d8667c.jpg
 
Nemoj kupovati to, za par mesec ce izaci nov trimer Slayer sa neverovatnih 10ks po ceni od samo 100 eura.
 
Nazad
Vrh