Trimeri

Pre par godina sam zakačio akciju na FS 350, ali se uglavnom nude manji modeli zbog potražnje i naravno cene širim potrošačkim krugovima.Najveće modele ionako kupuju većinom firme i to više komada, pa tu dobiju popust.
 
Kod mene komšija prije jedno 9, 10 godina kupiou Italiji fs 350 za 500 €.
Ja se nešto zamjerio na Husqvarnu 545 rx. Cijena joj je strašno visoka. Sve čekam da joj nekad spuste cijenu ali izgleda ništa od toga.
 
Teško...jednino kada se smena serija 3xx. 4xx ili najnovije serije 5xx.Kada ostane samo na lageru par komada stare serije, nova im dolazi, tada prave akcijske cene da bi se oslobodili...Ja ima stari 252rx, masivan i neuništiv šumski čistač.
 
Onda izgleda dok ne izađe nova serija ništa.
Nekad je dobro biti i strpljiv. Dugo tražio plug 12" visoki, IMT 756 ako je u dobrom stanju 500 € i nema neki izbor. Neki dan ispade mi OLT posavac novi tip, veće daske, spaneri na daskama, bolji deflektori, odlično očuvan za 300 €
 
Baš tako...gomilu mašina sam kupio na nekim popustima.Strpljenje, praćenje i naravno spremna lova...
 
Kupio sam Villager BC 1900s. Još ga nisam koristio. Uz njega sam pored glave sa silkom i trokrakog noza, dobio Villager cirkular (nož) 80 zuba. Za šta je on prvenstveno namijenjen?
 
Kupio sam Villager BC 1900s. Još ga nisam koristio. Uz njega sam pored glave sa silkom i trokrakog noza, dobio Villager cirkular (nož) 80 zuba. Za šta je on prvenstveno namijenjen?
Koliko si platio?
Cirkular ti je za šiblje i slično drvenasto rastinje.
Kakva je trokraka što si dobio? Koja je debljina materijala? Mislim da su sad počeli da daju kvalitetnije. Ranije si obavezno morao da kupiš drugu pošto ta njihova nije bila ni za K.
 
Platio sam 400 KM. Ne znam za nož. Nisam koristio, a ne piše ništa na njemu. Na sajtu se vodi da je 2.5 mm. Znači ništa od sječe bagrema od 5-10 cm cirkularnim nozem?
 
Postovani prijatelji molio bih pomoc.Trimer wilager BC1900,posle par sati rada silkom puca mu opruga kvacila,zamenjeno kompletno kvacilo i opet ista stvar.Inace trimer sa originalnim kvacilom i oprugom radio bez problema sest godina,kada je prvi put zamenjena original opruga ostale su pocele pucati posle par sati rada.
 
Vrlo moguce da je bofl roba,imao sam takav slucaj sa prenosnom glavom, radila 15-stak minuta i ode.
Vidi da li ima u radnjama kvalitetniji deo.
 
Za 10 cm treba ti motorka a ne trimer. S trimerom je do 5 cm i to mora biti jača kvalitetna mašina.
Ja obaram 10cm i vise sa Scarlet cirkularom bez problema, hoce malo prakse sa zahvatom,brzinom rezanja, drzanjem ugla i gasa ali ide bez problema, samo da je dobro naostren cirkular.Onaj crni sto daju uz kineze sa sitnim trokutastim zubima nije nizasta jer mu zubi nisu razmaknuti. Koristim Husqvarna 240r za lakse poslove i Stihl FS20 za teze ali moram za Stihl nabaviti veci cirkular jer ima preveliku glavu pa mu je obicni Scarlet malog precnika.Nedavno sam usluzno do zemlje okrcio medju od 120m duzine i 2m sirine, bar 50% je bilo 5cm i vece drvece, sve oborio u stranu da se susi.Prvo sam sa 240r cistio tanje stvari a potom sa Stihl obarao ovo od 10cm i poneko deblje. Ide daleko brze nego sa motorkom a do zemlje izrezano, nema panjeva a o ne bole ledja jer nema stalnog saginjanja.

Sent from my M2006C3LG using Tapatalk
 
Ja obaram 10cm i vise sa Scarlet cirkularom bez problema, hoce malo prakse sa zahvatom,brzinom rezanja, drzanjem ugla i gasa ali ide bez problema, samo da je dobro naostren cirkular.Onaj crni sto daju uz kineze sa sitnim trokutastim zubima nije nizasta jer mu zubi nisu razmaknuti. Koristim Husqvarna 240r za lakse poslove i Stihl FS20 za teze ali moram za Stihl nabaviti veci cirkular jer ima preveliku glavu pa mu je obicni Scarlet malog precnika.Nedavno sam usluzno do zemlje okrcio medju od 120m duzine i 2m sirine, bar 50% je bilo 5cm i vece drvece, sve oborio u stranu da se susi.Prvo sam sa 240r cistio tanje stvari a potom sa Stihl obarao ovo od 10cm i poneko deblje. Ide daleko brze nego sa motorkom a do zemlje izrezano, nema panjeva a o ne bole ledja jer nema stalnog saginjanja.

Sent from my M2006C3LG using Tapatalk
Vidi, postoje modeli sa dva razlicita precnika rupe kod scarleta. Znam po tome sto sam za moj Oleo Mac uzeo jednu dimenziju pa posle nosio da zamenim.
 
Znam, postoji verzija sa 25.4mm rupom za Husqvarna i druge trimere i 20mm za Stihl (tu je malo čudna situacija, neki Stihl imaju 25.4mm prihvat a neki imaju 20mm?). Pošto je moj FS20 imao prihvat od 20mm napravio sam novi noseći disk (tačnije ja nacrtao, strugar mi napravio) sa prihvatom od 25.4mm kako bi mogao da koristim standardne noževe i da ih mijenjam sa onim koje već imam za Husqvarnu (tri trokutasta noža, malč-nož, dva Scarlet, pauk-glavu za strunu...). Sa Stihl u principu nikad ne radim sa strunom, pretežak je za taj posao, on redovno nosi malč-nož za mljevenje baš gadnog korova /ostruge/divlje kupine i Scarlet naravno.
 
Ovo je inače Stihl FS20, dosta rijedak i jako star trimer. Ne sjećam se jesam li stavljao ovaj snimak. Uzeo sam ga za 50 eura i malo sredio, zamijenio ležajeve u glavi, sve SKF stavio, auspuh je trebalo malo zavariti, to mi je uradio kolega sa TIG-om. Vidi se na snimku druga ručka, htio sam ga prepraviti da ima standardnu ručku jer mi je baš bilo nezgodno da se naviknem na davanje gasa palcem.


STHIL+FS+20.png


Našao sam i koja je zapremina 61cm3.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh